Jump to content

Ne dajmo se branitelji


whitedd

Preporučene objave

align=lefthttp://www.braniteljski-forum.com/forum/images/misc/forumw.png[/img]

 

PREMIJERKI, MINISTRIMA I ZASTUPNICIMA U SABORU

 

Kako ste krenuli u našu reformu? Vičete da nam je svima dobro, bacajući nam pijesak u oči, kao mi ne znamo u kakvim smo govnima, tako nam je dobro, da od očaja ni sami ne znamo što nas čeka sutra, koji Vaš slijedeći potez. Prateći dnevna zbivanja i Vaše najave, bilo je za očekivati da ćete posegnuti za nekim "rezovima". Prvo, invalidi plačaju cestarinu? Udarate po nejakim i nemoćnim, ljudima, kao oni će spasiti Hrvatsku. Pa spašavjte ju Vi, koji ste je i upropastili. Danas vidjevši da je HZZO u kolapsu, za očekivati je bilo da ćete nešto napraviti, opet udar po invalidima. Raslojavate građane ove Države na jako siromašne, kojima i to malo uzimate i na jako bogate, kojima treba dati još više. Što je slijedeće? Nije teško za pogoditi. Objava neke liste branitelja, jer to nije Registar branitelja, nije nitko hakirao neku stranicu, informatički sustav, već je ovo potez vodećih ljudi u Državi, da se ocrne i popljuju branitelji, da bi imali snage i hrabrosti zadrti u njihova prava, a Vi ih volite zvati "povlaštenim", povlaštenim od koga i čega, na koji način. Da, bilo smo povlašteni nositi pušku i par bombi u ruksaku, pa nas na pladnju dali u Haagi i domaćim istražiteljima, jer mi smo ratni zločinci, a ne oni, koji si na tisuće i tisuće granata i raznih projektila posijali po našim lijepim Gradovima. Sada to povlaštenje idemo srezati, nikada niste niti hoćete na bilo koji način kupiti dušu Hrvatskog branitelja, ali nemojte nas ponižavati, jer to su pokušali i prije Vas, ali nisu mogli. Zar se ne pitate zašto se ti "povlašteni" bune? Imaju mirovine i to velike, ali zaboravili ste da su svoju mladost i zdravlje dali za to što vi zovete "povlašteno" , a sad ih tjerate na prosjački štap. No taj štap, nećete savinuti samo tako, mi ćemo izdržati, ali Vi znate kao najgori neprijatelj, gdje treba udariti. Po našoj svetinji, obitelji, suprugama i djeci, bojimo se da će kruha biti gladni, a nismo u stanju više privređivati za njih, jer kao što rekosmo, skupo smo prodali svoje zdravlje, a sad za to dobijamo veliko hvala, samo na koji način. Nećete zadrti u svoje povlastice, jer kakva bi to onda kvaliteta Sabornika bila, kaže Andrija Hebrang, kakva smo mi to kvalitetna vojska bila, ako se vodimo time, jer nama mjerilo nije bio novac nekog ljubav, ljubav za Domovinom. A Vama? Desna ruka, lijevi džep, kaže narod. Zaboravili ste da smo dragovoljno išli, zaboravljate da ste nas stavili na marginu društva, zaboravljate da i mi imamo djecu, unuke, ne udarate samo po nama, jer mi bi to izdržali, ali udarate tamo gdje nas najviše boli, udarate po našim obiteljima. Gospodo nećemo više slušati Vaše propovijedi, niti Premijerke, niti bilo kojeg Ministra, a niti Predsjednika Države, koji bi prijateljevao s onima koji su klali našu djecu. Nećemo više pisati, požurivati naše ne riješene predmete, nećemo više čekati. Nećemo da se desi Grčka, nećemo da se desi Sarajevo, ali budite uvjereni da smo spremni na sve da opet stanemo na branik Lijepe naše, jer niti Vi, niti prijašne Vlade niste spremne, a niti se vidi bilo koja druga da može Hrvatsku isčupati iz blata, a tu smo do grla, možda i dublje.

Zar se vi možete nazivati vođama Hrvatskog naroda, štovana Premijerko, lijepi Vam je govor kada se slikovito izražavate da ste se popela na konja, no je li konj pravi ili je to samo metafora, ali što nam Vi želite s tim konjem reč?. Je li to možda "Trojanski konj", smisli ste neku podvalu ili više njih, obmanjujete Hrvatski narod o stanju u Državi, a tu prednjačite zajedno s Ministrom Šukerom, a u poslijedne vrijeme i bivšim logističarem PDV-ovcom, Škegrom, čije mjere nitko nije od stručnjaka primio s odobravanjem.

Prozivate nas branitelje kao povlaštene, na čijoj krvi svi zajedno danas uživate ono što ste htjeli, slobodu, demokraciju i sve što nam ova Država mogla dati. Uzimate nam iz svakog dana sve više i više, ne znate više što bi radili, uzimate inavalidima samo da bi cijeli braniteljski puk bacili na koljena. E malo sutra, nećemo više tako, dosta je bilo. Ako Vam je milija crvena zvijezda, nosite je i dalje, mi nećemo, ako treba, a do sada nismo, ujediniti ćemo konačno braniteljsku populaciju, pa makar stavili "U" na čelu i konačno otvoriti Hrvatskom narodu oči, da su nas progonili partizani i komunisti, a sada nas progone, sami Hrvati, sramite se. Gosopđo Premijerko, bivša Ministrica branitelja, opet pusta obećanja, sve što ste obećala kao Ministrica danas gazite iz temelja, no do kada? Više ne možemo trpiti, niti želimo, niste nam uzeli materijalno, uzeli ste nam dušu, uzeli ste nam dostojanstvo, a koje, ako ovaj puta ćemo braniti pred Markovim trgom. Dosta je više tog sranja i floskula, gdje ja Ivo Sanader, koji je prodao naše Generale, e vrijeme je da se za to plati.

Nećemo da se nama više obraća kao "povlaštenima", jer od nas ste učinili građane, ne drugog, trećeg, već petog reda, što naša djeca misle o nama, da smo zločinci, da smo genocidan narod, što ste nam učinili, niste ni svijesni, a niste ni svijesni što mi možemo ponovo učiniti za ovu Državu.

Što nam više možete uzeti? I ono malo što nam je ostalo, ne trebamo ni to, ali znajte da je ova generacija stvorila nezavisnu, samostalnu Državu Hrvatsku, no spremni smo opet se boriti za to isto što ste vi uništili u ovih 15 godina. Zar mislite da se bojimo Vaših "prdekana", jednog dana opet ćemo biti slobodni, mi ćemo biti u povijesti upisani kao pobjednici, a VI? Sramite se svojih branitelja, pa neka, kada hoćete Vi tako, možemo i mi drugačije:

 

1. Tražimo da se Hrvatskim braniteljima ukine status "povlašten", jer to nismo, kao i naši rudari,

 

2. Tražimo da se sve mjere prema braniteljima, odmah ukinu,

 

3. Zviždaljke dajte nekim drugima, mi smo u ratu naučili boriti se, a u borbi se ide prsa u prsa

 

4. Objavili ste spisak branitelja, da nas se može lakše hapsiti, mislite da nas možete time uništiti i razjediniti, nećete uspjeti, sakupiti ćemo se, a onda razmislite što ćete s nama i s našim obiteljima

 

5. Trebati ćete naše glasove za ulazak u EU, nećete dobiti te glasove

 

6. Uz naše branitelje, pozvati ćemo naše suborce, pripadnike HVO-a, koji će svojim glasom, stati protiv hajke na sve Hrvate koji su se borili za slobodnu Hrvatsku državu, a ako treba i na drugi način stati rame uz rame, da se borimo protiv ovoga šovinizma

 

7. Razmislite o tome koliko će Hrvatskih branitelja učiniti suicid, zar ih nije bilo dosta,

 

8. U prvih par dana "reformi", što ste učinili, dali primjer Hrvatskom narodu, kako se mogu gaziti branitelji, a niste dirnuli u svoje "povlaštene" debele guzice, koje ne mogu više stati u saborske sjedalice

 

9. Nama ne trebaju konji za jahanje, a niti će nas tko jašiti, zaboravili ste da smo mo Vam mi omogućili ovo što danas radite, ali nećete zadugo

 

10. Nas ste pokušali uništiti, pa što to niste pokušali s partizanima, komunjarama, svojim političkim umirovljenicima, to su nama, ali ne i Vama "povlašteni", što mislite da čizmom kao komunjre možete slomiti borce za Hrvatsku državu

 

11. Ako Vi ne možete urediti stanje u Državi, omogućiti cjelokupnom Hrvatskom narodu, dostojanstven život, onda to prepustite nama, jer mi nemamo također emotivnih osjećaja kao Vi, nama je to uništio rat, a Vama?

 

Svijesni smo i spremni na sve radikalne mjere, ukoliko se nastavi progon Hrvatskih branitelja, ne poštuje Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN 174/04), ukinu sve do sada poduzete mjere prema braniteljskom puku, ne zaboravite da smo očajni i ogorčeni, ranjivi, a kao takvi, spremni smo na sve, pa makar i Karamarka nahuškala na nas, a i on ima braniteljski status:

 

Admini Braniteljskog Foruma i Portala 1990-1996:

 

Crni, Kuna91, Sterop, Šeki i whitedd

 

 

preneseno sa Braniteljski portal 1990-1996

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što je napisano mislim da je glas iz dubine duše svakoga od nas!

Dosta nam je svega,kucnuo je čas

91. smo krenuli u boj za našu slobodnu domovinu.

Sada 14 godina nakon rata moramo krenuti u još važniji boj,

boj za egzistenciju naših obitelji..

inače će nas zbrisati sa lica zemlje to svakome mora biti jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi dajemo podršku ovdje-šta se konkretno predlaže u svezi okupljanja branitelja,lako mlatit preko foruma..treba se organizirat i krenut na pravu adresu dok nije kasno..vidite da su već počeli rezovi..cestarine,dopunsko-i sad će na red doći mirovine..treba prije toga nešto napravit..zar ovdje nema predsjednika tzv.udruga ili samo čitaju i smješkaju se i uzimaju lovu od vlade za svoj nerad u udrugama..Dajte branitelj napustite te udruge jer od njih vi nemate nikakvih koristi..pa neka onda pravdaju svoje vođenje bez članova. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:palac:

svi oni koji samo čitaju i ne žele ništa komentirati imaju itekako dobar razlog za to. vjerujem da se ti " branitelj" upravo skrivaju iza svih onih zbog kojih smo svi svrstani u isti koš. imam i prijedlog : neka se ukine dopunsko zdravstveno svim onima koji ni nejdu uredno kod doktora pa njima to i tako ništa ne predstavlja niti piju tablete ili primaju neku drugu terapiju.vrlo jednostavno se to može i u kratkom vremenu utvrditi pa olim lijepo svako nek kaže neki prijedlog i vrlo brzo se očistimo od tih " naših kolega branitelja i rvi " koji samo šute i osluškuju što će biti na konačnici od sveg ovoga.pravi hrvatski branitelj i rvi nema što izgubiti jer i do sad je gubio a sad po ovom gubi definitivno sve.iako trošim redoviti lijekove mislim da konja nebih mogao jahati,osim ako i taj konj nije na terapiji kao i ja..povlašteni ???? po čemu smo mi to povlašteni ! pa gdje god da dođeš svaki k.... ima veća prava od nas,gledaju nas kao odpad ove države jer zamislite mi smo stvorili ovu krizu,pa gdje je sad sanader 6 mj.su gospodina plaćali,osiguranje imao,službeno vozilo pa što njemu nisu to uzeli,jer to nagrada što je generale pozatvarao mislim ovo stvarno nema više smisla što neki rade u našoj državi.mislim da imamo i mi školovanih ljudi,ljudi koji nisu opterećeni politikom koji bi trebali da nas predstavljaju u pregovorima,kakav fred,kakav đakić,kotromanović ili neznam više ni sam pa svi oni su sebi našli dobru poziciju i sad kao oni predstavljaju branitelje mislim da tu leži problem.eto seljaci su svoje predstavnike igorirali i dali da ih zastpaju obični pregovarači,seljaci koji nepoznaju nikoga i nitko im iz vlade baš ništa ne znaći rezultat je vidljiv,sve po slovu zakona i u skladu s Ustavom,a ovi nama oduzimaju sve moguće pa tako krše i ustav i zakon al koga briga idemo mi jahati i sve super samo dok se konj ne propne na zadnje noge a tada jahač teško da ostaje u sedlu !!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto talo treba da se zna a zna se tko nas je opljačka i doveo hrvatski narod pred propast u zadnjih 20 godina.A to su svi oni koji su sdjelovali u prtvorbi i privatizaciji tj.pljački hrvatskog naroda svi oni što su ukradene novce pohranili po kajmanskim otocima i švicarskim bankama DA SE TI NOVCI VRATE NAZAD U REPUBLIKU HRVATSKU siguran sam da ne bi ni lipe bili dužni čak bi i viška imali.Pa samo se malo osvrnite ti ljudi su među nama i još uvjek itekeko aktivni u ovoj podaničkoj politici,ajmo samo neke MUDRINIĆ,RADIĆ ŠKEGRO ,PAŠALIĆ, VIDOŠEVIĆ A DA NE PRIČAM O ONOJ IZBJEGLICI SANADERU KOJI DAJE UZDE GOSPOĐI JADRANKI ,SAMO KONJ JOJ JE BEZ SEDLA BOJIM SE DA ĆE GA BIT TEŠKO UKROTIT.Mislim da je stvarno dosta kome god padne na pamet UDRI PO BRANITELJIMA MA DA POVLAŠTENA MIROVINA 3345 KUNA MA DAJ .Pa ša su oni sebi skinuli da li su se odrekli skupih limuzina i velikih dnevnica i besplatne vožnje auto-cestom i jeftinog saborskog ručka od 12 kuns uključujući i desert ma koga vi farbate ma nismo vam mi tuneli i hac sa kalmetom .I ZATO NE DAJMO SE BRANITELJI I NE DIŽIMO RUKU NA SEBE MORAMO SE BORIT ZA NAŠU DJECU I UNUČAD .P.S.DA MI JE SMO ZNAT ZAŠTO SE NE JAVLJAJU PREDSJEDNICI UDRUGA ,bićese njih ove teme ne tiču zato je kolega prije dobro predložio BRANITELJI ISČLANITE SE IZ SVIH UDRUGA JER MI IZGLEDA DA ONI NISU ZBOG NAS NEGO SMOG NJIH SAMIH .ŠtO SE MENE TIČE NEKA SE ZA MENE NE BORE KAO ŠTO SU SE DOSAD BORILI TAKO DA BI POJEDINCI DIZALI VELIKU LOVU OD DRŽAVE I OD ČLANARINA ,MENI TAKVE UDRUGE NE TREBAJU.PUNA PODRŠKA!!!!!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to super samo izgleda da mi znamo samo pisati po forumu,a jesmo hrabri, treba napraviti kokretan potez,

treba se okupiti

 

treba izaći na ulicu ona nas ionako čeka prije ili poslije

 

banda ova ili ona ne čeka puno ona odma udara

 

pa ste čuli sinoć zakon stupa na snagu po hitnom postupku

 

samo se vratite prije 90 bili smo nitko i ništa pa opet smo živili

 

samo mi nemamo vođe FRANJO se ne rađa tako često

 

treba nam uzeti sve što imamo valjda ćemo se onda probuditi

 

:palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JASNA PORUKA

Vukovarski branitelji: Milinoviću, odlazi!

Autor/izvor: SEEbiz

ZAGREB - Predsjednik Udruge zagrebačkih branitelja Vukovara (UZBV) Damir Jašarević pozvao je danas ministra zdravstva i socijalne skrbi Darka Milinovića da ode s dužnosti zbog najavljenih mjera i redukcije dopunskoga zdravstvenog osiguranja najnižim i najugroženijim kategorijama društva kojima pripadaju nezaposleni, ratni vojni invalidi, umirovljenici i poljodjelci.

 

Na konferenciji za novinare održanoj ispred Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi Jašarević je pročitao otvoreno pismo ministru Milinoviću u kojem ga poziva da ode s dužnosti jer "61 posto stradalnika Domovinskog rata namjerava kazniti zbog toga što su oni osobno ili članovi njihovih obitelji sudjelovali u Domovinskom ratu i tom prilikom izgubili zdravlje i živote".

 

Jedan od razloga zbog kojeg od ministra traži ostavku jest taj što "67 posto nezaposlenih gubi pravo na naknadu dopunskog zdravstvenog osiguranja". Također ističe kako se, "umjesto da se uvodi porez bogatim slojevima društva, dodatno oporezuju i oduzimaju naknade onima koji i tako nemaju ništa".

 

Predsjednik UZBV-a Damir Jašarević, i sam 80-postotni invalid Domovinskog rata, osobno je htio ministru i predati pismo. Nakon izlaska iz zgrade, Jašarević je rekao da je Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi preuzelo pismo, ali njega nitko nije primio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bahati menadžeri i direktori u državnim poduzećima i HPF-u maknuli milijune i milijune kuna što kroz plaće, što kroz bonuse, što kroz primanje mita, voze se u divljim limuzinama, žive u elitnim nekretninama i Bog te pitaj koliko su pospremili na bankovne račune u inozemstvu ... a sad smo opet mi dragovoljci i branitelji povlastičari i uzrok proračunskom manjku??

 

I još pozivaju na domoljublje i da svi moraju jednako podnesti teret??

 

Postali smo pričuvna krpa s kojom svaki mulac može brisati pod kad mu se digne ona stvar. Dosta više!!

 

:palac: za tekst s braniteljskog portala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

levras je napisao:

Isto talo treba da se zna a zna se tko nas je opljačka i doveo hrvatski narod pred propast u zadnjih 20 godina.A to su svi oni koji su sdjelovali u prtvorbi i privatizaciji tj.pljački hrvatskog naroda svi oni što su ukradene novce pohranili po kajmanskim otocima i švicarskim bankama DA SE TI NOVCI VRATE NAZAD U REPUBLIKU HRVATSKU siguran sam da ne bi ni lipe bili dužni čak bi i viška imali.Pa samo se malo osvrnite ti ljudi su među nama i još uvjek itekeko aktivni u ovoj podaničkoj politici,ajmo samo neke MUDRINIĆ,RADIĆ ŠKEGRO ,PAŠALIĆ, VIDOŠEVIĆ A DA NE PRIČAM O ONOJ IZBJEGLICI SANADERU KOJI DAJE UZDE GOSPOĐI JADRANKI ,SAMO KONJ JOJ JE BEZ SEDLA BOJIM SE DA ĆE GA BIT TEŠKO UKROTIT.Mislim da je stvarno dosta kome god padne na pamet UDRI PO BRANITELJIMA MA DA POVLAŠTENA MIROVINA 3345 KUNA MA DAJ .Pa ša su oni sebi skinuli da li su se odrekli skupih limuzina i velikih dnevnica i besplatne vožnje auto-cestom i jeftinog saborskog ručka od 12 kuns uključujući i desert ma koga vi farbate ma nismo vam mi tuneli i hac sa kalmetom .I ZATO NE DAJMO SE BRANITELJI I NE DIŽIMO RUKU NA SEBE MORAMO SE BORIT ZA NAŠU DJECU I UNUČAD .P.S.DA MI JE SMO ZNAT ZAŠTO SE NE JAVLJAJU PREDSJEDNICI UDRUGA ,bićese njih ove teme ne tiču zato je kolega prije dobro predložio BRANITELJI ISČLANITE SE IZ SVIH UDRUGA JER MI IZGLEDA DA ONI NISU ZBOG NAS NEGO SMOG NJIH SAMIH .ŠtO SE MENE TIČE NEKA SE ZA MENE NE BORE KAO ŠTO SU SE DOSAD BORILI TAKO DA BI POJEDINCI DIZALI VELIKU LOVU OD DRŽAVE I OD ČLANARINA ,MENI TAKVE UDRUGE NE TREBAJU.PUNA PODRŠKA!!!!!!! :palac:

OVO TREBA PROČITAT SABORSKIM ZASTUPNICIMA KAD BUDU IZGLASAVALI SMANJENJE POVLAŠTENIH BRANITELJSKIH MIROVINA :-o
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Bivsi predsjednik Hrvatske stjepan mesic (namjermo pisem malim slovima njegovo ime i prezime jer nije zasluzio da mu bude napisano velikim slovima) prije 5 godina je laprdao da on zna gdje je pokradeni novac, da ce ga vratiti u Hrvatsku, da ce svi koji su ga pokrali odgovarati itd, itd......Pet godina kasnije niti novca, niti itko odgovara. Kad ga se nesto pitalo, ako mu to pitanje nije bilo po volji odgovorio bi "neka institucije rade svoj posao". Kako su institucije na koje se on poziva radile svoj posao svi mi dobro znamo. Znao je i on samo ga je boljela ona stvar. On je svaki mjesec svoju placu redovito spremao na svoj racun.

2. Sadasnja premijerka je donedavno bila ministrica, a sada govori kako ona nista nije znala sta se dogadja. Neka ona to prica nekom u Africi.

3. andrija hebrang (opet mala slova) na sve moguce nacine je pokusavao zataskati aferu o kamionima i jos uvijek je saborski zastupnik. Ne dao Bog da nam on bude Predsjednik Hrvatske

4. Svaka stranka koja u predizbornom vremenu bude obecavala da ce joj jedna od vaznih stvari biti ulazak u EU nece ni pitati gradjane Hrvatske sta misle o tome. Jednostavno ce promjeniti Ustav, a obrazlozenje ce biti otprilike ovako "Vi ste glasali za nas, a znali ste nas predizborni program- sta se sad bunite". A sadasnjoj straci na vlasti je vaznije sta misli EU, nego kako zive gradjani ove zemlje.

5. Kad je prije nekog vremena bila tema smanjivanje place kao moralni primjer cu navesti saborskog zastpnika kaina koji je ispred cijele Hrvatske zavapio placnim glasom "moju placu ne dirajte". I on je zazelio biti Predsjednik drzave.

6.Razne udruge proizisle iz Domovinskog rata i dalje sute. Sutjeti znaci odobravati.

Ovakvi ljudi vode nasu Hrvatsku, svaki mjesec redovito dobivaju placu, jedu za 15 kn i govore da je ono sto rade u interesu Hrvatske. Malo morgen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

STRATEGIJA OČUVANJA DOMOVINE I NJENIH VRIJEDNOSTI-TKO NAS JE OPLJAČKAO ?????

 

 

1.HT- Hrvatski telekom-PRODANO...

 

Telekomunikacije kao jedan od najvrednijih i njbrže rastučih industrija "novog" doba....nijedna industrija ne bilježi toliku stopu rasta kao ova grana djelatnosti...40% godišnje...

 

Koka koja nese zlata jaja No.1

 

2.INA-Industrija nafte-PRODANO....

Koka No.2

 

Svaka neovisnost iole bilo koje ozbiljnije zemlje temelji se na energetici....da ne spominjemo da se gorivo "svakodnevno" troši...i bez njega se jednostavno nemože...

 

3.BANKE-PRODANO....

 

Koka No.3

 

Osnov stabilnosti zemlje je razvijen i vlastiti nezavisan bankarski sustav.....

 

RH ima u vlasništvu 1.(jednu) da dobro ste pročitali 1.banku...sve ostale su naravno prodane....

 

Oko 2.500,000,00 građana ove zemlje ima otvoren tekuči račun za čije vođenje se uzima u prosjeku 40 kn, plus kamate na kreditne kartice...kredite itd...koliko novaca ode iz države u ruke stranih "kompanija" a moglo je ostati u zemlji tj. proračunu...

Volimo se smijati susjedima slovencima....pitajte njih koliko su banaka prodali?,,,,

 

To su tri od bezbroj primjera....mogao bih ovdje navoditi u nedogled,a neču se niti prisječati ratnih privatizacija i tajkunizacija....

 

Pitanje- Tko je kriv?

 

E sada koliko su u svemu tome zaslužni HB,da li su oni bili ti i u poziciji, ili netko drugi ugovoriti i potpisati takove i slične odluke i prodaje....

Pitam vas samo koliko je uplačeno poreza na promet prilikom prodaje npr. "Lure" Francuskom Lactalisu....koliko banaka je sanirano "našim" novcem...itd..itd...pa prodano stranim bankam za simbolične "povlastice"ili naknade....

 

Gospodo,i sada vi imate obraza tražiti od ovog ojađenog i napačenog puka da svi podnesemo zajednički teret nečijih krivih poslovnih odluka donesenih na vlastitu korist i koristoljublje...određenog broja "povlaštenih" kategorija građana...."TO SU POVLAŠTENI".....A NE HB I NJIHOVE MIROVINE...

Hrvatski branitelji su hipersenzibilna populacija koja je bila "povlaštena" vlastitim tjelima i krvlju braniti svoju domovinu bez koje najzad ne bi niti bilo niti ove države....

 

E pa moraam vas razočarati ovaj puta neče iči....pa po neznam koju cjenu....

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi ovi "proglasi" "zveckanje oruzjem" "ugrozenost"... su se pojavili kad se pronio glas o "rezanju povlastenih mirovina".

Nije li licemjerno da se sada spominju i mutne privatizacije, i prodaje banaka, i rasprodaja obiteljskog srebra, koje se daaavno prije dogodilo. Zasto SADA treba rusiti vladu (izlaskom na ulice?), zasto SADA netko treba odgovarati za pljacku? Zato sto se snizavaju mirovine? Snizavale su se mirovine i ostalim grupacijama, da li je netko od sadasnjih galamdzija dizao glas? Jesu li "braniteljski forumi" dizali glas kada se povecavao broj branitelja? Ili su zdusno pomagali "bolesnim" braniteljima baratajuci siframa bolesti, njihovim objasnjenjima, raznoraznim "uputama"? Podrska seljacima? Radnicima? Studentima? NE... sve je dobro dok se ne dira MOJA mirovina. Nije mi jasno, zasto bi mirovine branitelja bile svetinja? Ako je kriza, kriza je za SVE, pa tako i za branitelje, i ne vidim razlog za OVOLIKU pobunu. Tim prije sto od branitelja (koliko ih ima u mirovini? nesto vise od 60 000?) veci dio prima mirovine koje NECE biti srezane, zato sto su vec sramotno male. O cemu se onda ovdje radi? Ponovno se netko skriva iza pojma "BRANITELJ", ponovno se osniva udruga. Gospodo galamdzije... svaka cast onima kojima ce se NEPRAVEDNO oduzeti bilo koje pravo, ali NITKO nema pravo galamom i zveckanjem oruzja govoriti u ime SVIH branitelja! NISU svi branitelji ugrozeni. Ima onih koji odavno zive na rubu egzistencije i za koje se nitko nije bunio, ni bivse a ni bilo koja buduca udruga. Vlast je takva kakvu je izabrao narod, i treba je postivati, ne samo onda kad dijeli sakom i kapom.

Mislio sam da ce reagirati moderatori ovog portala, ovdje bi ljudi trebali dobiti pravne savjete, a ne da se ovo pretvori u podforum kojekakvih "braniteljskih foruma".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije li licemjerno da se sada spominju i mutne privatizacije, i prodaje banaka, i rasprodaja obiteljskog srebra, koje se daaavno prije dogodilo

 

Nije apsolutno.....

 

Za to nema zastare kao, niti za ratni zločin...

 

A to što se dosad šutjelo ne znači da se i odobravalo....neznam koliko je tko šutio ili ne....vidim da vam je ovo prva objava....;-)

 

 

Ili su zdusno pomagali "bolesnim" braniteljima baratajuci siframa bolesti, njihovim objasnjenjima, raznoraznim "uputama

 

Bolest ne pita i ako je ikako moguče bolesnom čovjeku i poglavito branitelju treba pomoči i uvijek ču to učiniti koliko god je to u mojoj ingerenciji i moči...savjetom...objašnjenjem...lijepom rječju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kibidabi, istina je da su se i dosad rezale mirovine, da se je ostajalo bez posla. Ali kad bi sindikati pozvali ljude na prosvjed okupila bi se sacica ljudi u nekoliko gradova i to bi bilo sve. A covjek koji je izgubio noge ili ruke ili oci- pa njmu citav novac ovog svijeta ne moze to zamijeniti. Ja sam hrv. branitelj, radim i imam ugovor na odredjeno vrijeme i nikad ne znam hoce li mi ga produziti ili ne. Zar sam ja isao na ratiste da bih danas strahovao za svoju egzistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sva privatizacija, prodaje banaka i ostalog su napravljene po zakonu. Nema sankcija za "neuspjesnost" u poslovanju. Kakva onda tu odgovornost postoji? Politicka? Vecina sudionika je i danas aktivna bilo u politici, bilo u "biznisu"... ne vidim da je itko od njih odgovarao...

 

Sutnja... obicno znaci odobravanje... osim ako se ne suti i "skrguce zubima"... na to ste mislili?

 

Ovo mi je prva objava pod ovim nickom, ali ne smatram to relevantnim za raspravu.

 

Slazem se ako se pomaze bolesnim, ali pitam se kako je moguce da su se tu nasli i oni "bolesni" zbog kojih su obiljezeni kao "lazni" i svi oni pravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani secerko, nalazim se u istoj situaciji kao i vi. Za takav odnos prema radnicima nisu krivi branitelji. Kriv je sustav kojeg smo sami odabrali, bolje receno krivi su oni koji su glasali za tu opciju, pa bili to branitelji, dijaspora, lijevi, desni, umirovljenici, tko god.

Motiv za moj prvi post je taj da ne zelim da se (ponovo) manipulira braniteljima kao onima cija su prava ugrozena samo zato sto su branitelji. To jednostavno NIJE istina. Ugrozena je velika vecina hrvatskog naroda, zasto onda isticati branitelje? Ne smatram se nista vecim braniteljem nego sto je bio onaj radnik koji je radio pod granatama. Mnogima je uniforma i zastava posluzila za kriminal. JA ne zelim s takvima imati posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vidi ovoga ,danas se registrira i drži nam predavanja.E moj kibidabi kažeš sve po zakonu a kako taj zakon za nekog vrijedi a za nekoga ne i tako sve po zakonu 20 godina i raznorazni tajkuni i plitičari i probisvjeti opljaćkaše ovu našu krvlju natopljenu jedinu državu Hrvatsku al tebi je bitno da je to po zakonu e pa ko je pisa taj zakon .Sjećam se nekih koji su vrijedili samo toliko da se pojedinci dočepaju puno lijepih stvari od nekretnina i svega ostaloga pa bi se taj zakon promjenio za dva dana ili za nekoga ode u zastaru a nekoga za sitne stvari zatvore u prdekanu i sve po zakonu.Zato te molim da nekom drugom serviraš tu svoju demagogiju puno sam je godina sluša i dosta mi je mlaćenja prazne slame i smatram da ima puno važnijih stvari u životu pogotovo za nas branitelje što strepimo za radna mjesta za svoju djecu i obitelj ,možda se varam ali mi se čini da hoćeš da uneseš nemir i razdor u cijelu braniteljsku populaciju. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto bi trebalo pozivati branitelje na jedinstvo? Koliko vidim galama se digla zbog rezanja "povlastenih" mirovina? Pa nije 500 000 branitelja u "povlastenoj" mirovini.

Navod "kriminalci u uniformi" se odnosi na one koji su radili kriminalne radnje u uniformi. Nisi cuo za odlaske u "oslobodjena sela"? Oni koji su zadnji dolazili na ta podrucja su kasnije prodavali prekidace iscupane iz zidova, je*i ja nije ostalo nista vrijednije. Sa TAKVIMA ne zelim biti u nikakvom odnosu.

Ako netko misli nesto imputirati u smislu "sijanja razdora", "jugonostalgije", "komunjarstva"... ostavite se toga... odrasli smo ljudi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kibidabi je napisao:

Zasto bi trebalo pozivati branitelje na jedinstvo? Koliko vidim galama se digla zbog rezanja "povlastenih" mirovina?

 

...nije istina...rezanje mirovina (molim bez toga "povlaštenih",jer su hebeno zarađene)...je samo kap koja je prelila čašu...

 

 

Kibidabi je napisao:

Pa nije 500 000 branitelja u "povlastenoj" mirovini.

 

...vidim da se slažeš sa brojkom od 500.000...ja ne...

...

...svim braniteljima sljedi ukidanje dopunskog osiguranja...

...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugrozena je velika vecina hrvatskog naroda, zasto onda isticati branitelje? Ne smatram se nista vecim braniteljem nego sto je bio onaj radnik koji je radio pod granatama. Mnogima je uniforma i zastava posluzila za kriminal. JA ne zelim s takvima imati posla.

 

 

Nitko nikoga ne ističe,ali prema svim moralnim istinitim i pravednim načelima jednakosti i pravde BEZ HRVATSKIH RATNIKA-BRANITELJA NE BI NITI BILO OVE DRŽAVE...pa ne bi imali o čemu raspravljati....

 

Radnici su priča za sebe(slična nama) i imaju našu podršku samo što su oni organizirani kroz sindikate(koji su zabranjeni u HV ) u čiju uspješnost i umječe pregovaranja se ne bih želio upuštati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Heh... tocno sam znao kako ce se reagirati... jos me optuzite da rusim "dignitet Domovinskog rata"... ne reagiraju li tako celnici vajnih braniteljskih udruga.

Postovani levras... ne kazem JA da je bilo po zakonu. Zakon je bio TAKAV. Pravedan ili nepravedan ali je bio takav. . Osobno... gade mi se takvi zakoni, politicari, bilo lijevi ili desni... Covjeka cijenim da li je dobar ili los...

Kazes da si takvu demagogiju slusao puno godina... moje misljenje je da ce je biti sve vise i vise... htjeli mi to ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Ugrozena je velika vecina hrvatskog naroda, zasto onda isticati branitelje? Ne smatram se nista vecim braniteljem nego sto je bio onaj radnik koji je radio pod granatama. Mnogima je uniforma i zastava posluzila za kriminal. JA ne zelim s takvima imati posla.

 

 

Nitko nikoga ne ističe,ali prema svim moralnim istinitim i pravednim načelima jednakosti i pravde BEZ HRVATSKIH RATNIKA-BRANITELJA NE BI NITI BILO OVE DRŽAVE...pa ne bi imali o čemu raspravljati....

 

Radnici su priča za sebe(slična nama) i imaju našu podršku samo što su oni organizirani kroz sindikate(koji su zabranjeni u HV ) u čiju uspješnost i umječe pregovaranja se ne bih želio upuštati...

 

 

Mislis kao sto su branitelji organizirani kroz braniteljske udruge?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kibidabi je napisao:

Svi ovi "proglasi" "zveckanje oruzjem" "ugrozenost"... su se pojavili kad se pronio glas o "rezanju povlastenih mirovina".

Nije li licemjerno da se sada spominju i mutne privatizacije, i prodaje banaka, i rasprodaja obiteljskog srebra, koje se daaavno prije dogodilo. Zasto SADA treba rusiti vladu (izlaskom na ulice?), zasto SADA netko treba odgovarati za pljacku? Zato sto se snizavaju mirovine? Snizavale su se mirovine i ostalim grupacijama, da li je netko od sadasnjih galamdzija dizao glas? Jesu li "braniteljski forumi" dizali glas kada se povecavao broj branitelja? Ili su zdusno pomagali "bolesnim" braniteljima baratajuci siframa bolesti, njihovim objasnjenjima, raznoraznim "uputama"? Podrska seljacima? Radnicima? Studentima? NE... sve je dobro dok se ne dira MOJA mirovina. Nije mi jasno, zasto bi mirovine branitelja bile svetinja? Ako je kriza, kriza je za SVE, pa tako i za branitelje, i ne vidim razlog za OVOLIKU pobunu. Tim prije sto od branitelja (koliko ih ima u mirovini? nesto vise od 60 000?) veci dio prima mirovine koje NECE biti srezane, zato sto su vec sramotno male. O cemu se onda ovdje radi? Ponovno se netko skriva iza pojma "BRANITELJ", ponovno se osniva udruga. Gospodo galamdzije... svaka cast onima kojima ce se NEPRAVEDNO oduzeti bilo koje pravo, ali NITKO nema pravo galamom i zveckanjem oruzja govoriti u ime SVIH branitelja! NISU svi branitelji ugrozeni. Ima onih koji odavno zive na rubu egzistencije i za koje se nitko nije bunio, ni bivse a ni bilo koja buduca udruga. Vlast je takva kakvu je izabrao narod, i treba je postivati, ne samo onda kad dijeli sakom i kapom.

Mislio sam da ce reagirati moderatori ovog portala, ovdje bi ljudi trebali dobiti pravne savjete, a ne da se ovo pretvori u podforum kojekakvih "braniteljskih foruma".

 

Bez ikakve uvrede , ali na kojem planetu ti živiš ? Zar nije još licemjernije oprostiti i zaboraviti pljačke koje su doveli do ovoga gdje jesmo .Očito za tebe nije . Država se pljačka od samog početka rata . Opljačkan je mirovinski fond uz objašnjenje da se novac trošio na naoružanje , sve je prodano u bescjenje , firme namjerno uništavane zbog privatizacije . Imaš dva posta napisana i pameteuješ svima . U raznim preokretima i bunama( ma kako oni započeli i završili ) potrebna je "krirična masa " koja se vrlo brzo skuplja . Ne ovisi o ratnicima ( namjerno izostavljam "branitelji" ) hoće li biti bilo kakvog zveckanja oružjem .To je na "našoj" "demokratski " izabranoj vlasti , oni odlučuju hočemo li biti prijatelji ili neprijatelji . To što ti malo, malo pišeš nitko nema pravo galamiti ? Pa koja je tvoja definicija demokracije . Živimo u feudalizmu . Stalno nam nameću pravila koja moramo poštivati zbog europe !!! Pa koga treba zastupati ta #OOPS#na hrvatska vlada , evropu ili ljude koji su je "birali" ? Zar nije licemjerno oduzeti povlasticu 90% invalidu , a to isto pravo ostaviti debeloj svinji koja spava u sabou ? Ako ti misliš da se bojim za sebe i brinem se samo zbog svoje "povlaštene" mirovine , onda si u krivu . Brinem i za stare i nemoćne koji će ostati bez zdravstvenog osiguranja i crkavati na cesti kao psi ,brinem se zbog budućnosti naše djece , brine me licemjerna premijerka koja pametuje o moralu a ima vanbračno dijete , brinu me takvi mozgovi kao tvoj . Još jedan savjet (skroman ) nemoj puno misliti , jer češ se uznojiti i prehladiti . A koliko vidim ni ti nisi ovdje zbog pravnog savjeta . Zato vrati se ispod kamena ispod kojega si dopuzao i ne vraćaj se . Nisam nikakav heroj , niti sam goloruk jurišao na tenkove , ali proveo sam cjeli rat u uniformi , u borbenom sektoru , nekoliko puta ratovao u Bosni i vidio sam klince od dvadesetak godina koji umiru , ostaju bez udova , vidio sam vojnika od 50- ak godina kako golim rukama pokušava vratiti crijeva nazad u trbuh , plače i zove mamu , a nije ni svjestan da mu je ostala minuta ili dvije .Čovjek od 50 godina !!!! I ti si se našao pametovat . Ljepo #OOPS# i odi spat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kibidabi je napisao:

Pa nije 500 000 branitelja u "povlastenoj" mirovini.

 

...vidim da se slažeš sa brojkom od 500.000...ja ne...

...

...svim braniteljima sljedi ukidanje dopunskog osiguranja...

...

 

Otkud ti da se slazem? Ovo je sluzbena brojka, slagao se ja ili ne.

Da preformulima... KOJE branitelje od tih 500000 pozivas na jedinstvo?

 

Branitelj sam, a nisam imao dopunsko... jesam li i ja u "svim" braniteljima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...tvoje pisanje vodi u raspravu koja ne vodi ničemu...

...sjediš za kompom i bacaš mamce kako bi nas raspisdio...

...ignoriram te ...i molim sve da te ignoriraju...

...možda si branitelj,a možda si i neka baka oficiruša koja sada nema pametnijeg posla nego hebavat nas sa svojim provojacijama...

 

...imaš moj ignore...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kibi dabi, da Vam jos nesto kazem i to je moj zadnji post sa Vama: kazete da je sve bilo po zakonu. Znate li mozda tko je dopredsjednik najviseg organa donosenja odluka u Veslackom savezu Hrvatske? DARIO VUKIC. Znate li sta o tom covjeku? On je bio generalni direktor CROATIA-LINE u doba cuvene pretvorbe. Gdje je danas Croatia-line svi znamo- vise ne postoji. Znam da je Vukic kazneno odgovarao i da je dobio citavih 7 mjeseci- uvjetno ako se dobro sjecam godinu dana. Godinu dana uvjetno-ha,ha.I sad malo o zakonu: kako covjek koji ima kaznenu prijavu moze raditi na tako visokoj funkciji i to jos u drzavnoj sluzbi, a ja za posao obicnog fizickog radnika trebam donijeti Uvjerenje o nekaznjavanju? Koliko je jos takvih kao Vukic. Protiv takvih se treba boriti. Vukic i danas ima povlastenu saborsku mirovinu, a vjerujem da nije besplatno u Veslackom savezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege treba srušit vlast, dok su ovi na vlasti nema ništa od Hrvatske ja mislim da smo pametan i vrjedan narod ali se do necjeni.Pokrali su sve, uništili firma sa svojom pretvorbom pljuju po onima koji su stvorili ovu zemlju Premier pojegao a Kosorka se napokon popela na konja.Šta je slijedeće.

Pozdrav Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Juro svima i ja sam branitelj sa prve crte bez statusa i dopunskog radim u pokradenoj firmi koja se raspada za 3000 kuna.Skroz podržavam komentare Kibidabia i mislim da pravim invalidima i braniteljima ne treba dirati mirovine a takvih na našu žalost niti polovica.Ovu polovicu kriminalaca što se skrivaju iza poginulih ranjenih i bolesnih branitelja treba početi višat po trgovima kao i lopove iz pretvorbe i korumpirane političare.Njihova imena svi znamo i trebamo ih početi prozivati prijavljivati.Zbog ovih lešinira nastradti će pravi ako se ne probudimo!Što se tiče registra ja sam 100%za objavu jer mislim da je jedino tako moguće prizvati i izbaciti 150000 padobranaca uglavnom hadezeovih birača koji im je darovao taj status a da ga ljudi nisu ni tražili zapravo ih kupili sa našim novcem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Juro svima i ja sam branitelj sa prve crte bez statusa i dopunskog radim u pokradenoj firmi koja se raspada za 3000 kuna.Skroz podržavam komentare Kibidabia i mislim da pravim invalidima i braniteljima ne treba dirati mirovine a takvih na našu žalost niti polovica.Ovu polovicu kriminalaca što se skrivaju iza poginulih ranjenih i bolesnih branitelja treba početi višat po trgovima kao i lopove iz pretvorbe i korumpirane političare.Njihova imena svi znamo i trebamo ih početi prozivati prijavljivati.Zbog ovih lešinira nastradti će pravi ako se ne probudimo!Što se tiče registra ja sam 100%za objavu jer mislim da je jedino tako moguće prizvati i izbaciti 150000 padobranaca uglavnom hadezeovih birača koji im je darovao taj status a da ga ljudi nisu ni tražili zapravo ih kupili sa našim novcem!

Bravo jutro,politika je napravila lažnjake a politika jedino može razjebati te lažnjake ali neće svoj svome,nego su nas izjednačili sa lopovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno gledajući , evo moja mirovina ( a vjerujem i večine drugih branitelja u invalidskoj mirovini ) sastoji se iz dva djela od dva zakona, jedan je onaj od zakona o braniteljima a drugi je zakon od HZMO-a ( onih famozni postoci 30 rat - 70 % ostalo i slićno ).

 

E sada ako ćemo gledati na to što pričaju da će smanjivati mirovine koje oni nazivaju povlaštenim i braniteljskim ali ne i onako kako se pravno te mirovine i zovu a to su invalidske koji će dio smanjiti ( jer po njihovom oni bi smanjili braniteljima braniteljske mirovine, ali branitelj ima mirovinu iz dva djela iz braniteljskog i iz civilnog što bi značilo da ovaj civilni dio ne bi smjeli dirati jer neće smanjivati civilne nego samo braniteljske mirovine ).

 

Ima tu puno zavrzlama oko toga, a kako je naša Vlada do sada donosila zakone koji su jedan po jedan padali ko kruške ne vjerujem da će sada nešto bolje odraditi, samo ih ćekam da vidim šta će "pamtnoga" napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

sutina je rekao:

Žele nam smanjiti mirovine za 17 posto.

 

Odakle ta informacija?

 

Bio je neki dan na TV na HTV 1 u emisiji mislim "život u živo" ili tako nešto, uglavnom popodne oko 16,10 sati bratić od premijerke Kosor onaj i HSLS-a i komentirao je kako braniteljima da se smanje mirovine i za 20 % nije puno jer će i dalje imati više mirovine od ostalih umirovljenika.

 

Tako oni razmišljaju, komentirao je i to kako njegovi roditelji imaju mirovine manje od braniteljskih a kako su radili puni radni vijek. Ali pri tom nije spomenuo da su njegovi roditelji tijekom svog radnog vijeka riješili sva svoja životna pitanja i odškolovali svoju djecu koji je danas jedan od njih i političar ( znači platili su mu i visoke škole ). Također nije spomenuo da njegovi roditelji danas imaju riješeno stambeno pitanje i sina koji im financijski i pomogne ako se za to ukaže potreba.

 

S druge strane mnogi od nas umirovljenika koji smo mlađe dobi ( osobno imam 36 godina u mirovini sam od 32 godine ) imamo maloljetnu djecu koju je potrebno odškolovati i velika većina nas nema riješeno stambeno pitanje i nema roditelje koji bi ih mogli financijski podpomoć !

A državne komisije su nas nakon rata i nakon što smo igubili zdravlje i mladost u ratu proglasile nesposobnim za rad i s poslova koje smo radili za državu poslali u mirovine i to osobno meni su rekli " hajde doma čuvati djecu nečeš više raditi " !

 

Super, to nitko od političara ne spominje - takve primjere kao moj a ima ih vjerujem jaaaako puno !

 

Zašto ( govorim za nas koji smo radili u MUP-u ili MORH-u ) za nas nisu pronašli neko lakše radno mjesto - bilo kakvo moglo je biti neko civilno radno mjesto u tim ustanovama ? To neka se upitaju zašto smo im kao inavidi i oboljele osobe u ratu sada u miru zasetali ????

 

Zašto ste nas potjerali s naših radnih mjesta i poslali u mirovine ? A sada nas nazivate povlaštenim ?

Sada želite oduzeti i ovo malo što imamo za život i za prehraniti naše obitelji, našu djecu ? Zar smo mi i naše obitelji manje vrijedniji od vas ? Od vas kojima smo mi omogučili da danas sijedite u Saboru ?

 

Sramite se ako imate imalo ljudskosti u sebi ali znajte da će vam se ta vaša drskost razbiti o glavu !

Nećemo dozvoliti da naša djeca ostanu gladna i bez adekvatnih škola kao što su i vama vaši roditelji isto omogućili dok su radili ( najvjerojatnije za državu jer tada je sve bilo državno ) !

 

Borit ćemo se ! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelj sam firma mise raspada a dobivam 3000 kuna, ovakvih je tisuće ili su izgubili posao.Zanimalo bi me imamo li mi kakvih prava tko nas zastupaP Predlažem da dok pravi invalidi ne izbace iz svojih redova bar 50%lažnih,lešnira da se sve povlaštene (10 vrsta)mirovine preko 5000 kuna srežu 20-30% da bi i oni koji nemaju baš ništa mogli preživiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani jutro1

 

gotovo da si 100% u pravu.

 

Braniteljima se trebalo pomoći na potpuno drugačije načine.

Ovako su sve strpali u HRVI,mugeri su si namjestili,

ostali sitniji su šutjeli zadovoljni što su i oni dobili dio.

 

Sada bi opet mugeri trebali masu da za njih nešto izbori pa da

oni opet plove.

Nadam se da ovaj put masa vidi.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Mrljavac je napisao:

sutina je rekao:

Žele nam smanjiti mirovine za 17 posto.

 

Odakle ta informacija?

 

Bio je neki dan na TV na HTV 1 u emisiji mislim "život u živo" ili tako nešto, uglavnom popodne oko 16,10 sati bratić od premijerke Kosor onaj i HSLS-a i komentirao je kako braniteljima da se smanje mirovine i za 20 % nije puno jer će i dalje imati više mirovine od ostalih umirovljenika.

 

Tako oni razmišljaju, komentirao je i to kako njegovi roditelji imaju mirovine manje od braniteljskih a kako su radili puni radni vijek. Ali pri tom nije spomenuo da su njegovi roditelji tijekom svog radnog vijeka riješili sva svoja životna pitanja i odškolovali svoju djecu koji je danas jedan od njih i političar ( znači platili su mu i visoke škole ). Također nije spomenuo da njegovi roditelji danas imaju riješeno stambeno pitanje i sina koji im financijski i pomogne ako se za to ukaže potreba.

 

S druge strane mnogi od nas umirovljenika koji smo mlađe dobi ( osobno imam 36 godina u mirovini sam od 32 godine ) imamo maloljetnu djecu koju je potrebno odškolovati i velika većina nas nema riješeno stambeno pitanje i nema roditelje koji bi ih mogli financijski podpomoć !

A državne komisije su nas nakon rata i nakon što smo igubili zdravlje i mladost u ratu proglasile nesposobnim za rad i s poslova koje smo radili za državu poslali u mirovine i to osobno meni su rekli " hajde doma čuvati djecu nečeš više raditi " !

 

Super, to nitko od političara ne spominje - takve primjere kao moj a ima ih vjerujem jaaaako puno !

 

Zašto ( govorim za nas koji smo radili u MUP-u ili MORH-u ) za nas nisu pronašli neko lakše radno mjesto - bilo kakvo moglo je biti neko civilno radno mjesto u tim ustanovama ? To neka se upitaju zašto smo im kao inavidi i oboljele osobe u ratu sada u miru zasetali ????

 

Zašto ste nas potjerali s naših radnih mjesta i poslali u mirovine ? A sada nas nazivate povlaštenim ?

Sada želite oduzeti i ovo malo što imamo za život i za prehraniti naše obitelji, našu djecu ? Zar smo mi i naše obitelji manje vrijedniji od vas ? Od vas kojima smo mi omogučili da danas sijedite u Saboru ?

 

Sramite se ako imate imalo ljudskosti u sebi ali znajte da će vam se ta vaša drskost razbiti o glavu !

Nećemo dozvoliti da naša djeca ostanu gladna i bez adekvatnih škola kao što su i vama vaši roditelji isto omogućili dok su radili ( najvjerojatnije za državu jer tada je sve bilo državno ) !

 

 

 

Borit ćemo se ! :zao:

:palac:

 

 

ima nas, ima kompa, sličnih priča poput ove tvoje ima možda i na tisuće - no njih za nas nije briga - oni su svoje probleme riješili, pas m...!!

Potpisujem tvoj post, apsolutno!

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,osnivačka skupština udruge Hrvatskih Branitelja 1990-1996, usvajanje statuta , imena i inog u svezi udruge održati će se 06.06 2010 s početkom u 10.00 sati na lokaciji Petrinja/Taborište.Sve informacije u svezi osnivanja udruge kao i o mogučem prisustvovanju na 3. okupljanju forumaša Braniteljskog foruma 1990-1996 koje će biti održano dan prije (05.06.2010) na istoj lokaciji ,možete pronaći ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija