Jump to content

Automobil stranih registracija


buby

Preporučene objave

Muz mi je Talijan, ja sam Hrvatica. Trenutno zivimo u HR, i on ima dozovolu boravka. Nas auto ima talijanske tablice i navodno ga ja ne smijem voziti!! Ako ga prebacimo na hrvatske tablice, ne smije ga voziti moj muz, sve dok nema drzavljanstvo - sto ce biti za kojih par godina, ako sve bude ok. Love nemamo da furamo dva auta. Dakle, koje nam je rjesenje? Ovo nam sve skupa izgleda prilicno besmisleno i jadno, jer zasto ne smijem voziti auto moga muza ili moj muz hrvatski auto, ako ovdje zivi regularno?? Sto nam je ciniti? Postoji li neki izlaz iz ove besmislene situacije? Navodno postoje zelene tablice, ali to je hrpa posla i novaca i odgadanje rjesenja problema. Postoji li neki nacin - punomoc ili nesto slicno- na koji bi oboje mogli voziti automobil? jako nam je bitno i hitno! POMOC! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Imam iskustvo u njemackoj sa slicnim stvarima,evo ovako je u njemackoj,dolaskom u njemacku na rad imam radnu i boravisnu dozvolu i mogu voziti i HR auto i DE auto sa HR vozackom ali samo do 6 mjeseci tada ju je potrebno promijeniti znaci prepisati na DE i nema dalje problema, za voznju u HR imam znaci DE vozacku sa kojom moram imati uvijek pasos sa sobom iopet nema problema,znaci vas je muz prijavljen uHR te treba prevesti vozacku na HR-zadrzavaju njegovu talijansku kod nas a on nema problema sa nasom vozackom u italiji-a vi bi ako imate radnu i boravisnu dozvolu u italiji trebali prepisati vas vozacku na talijansku i nema problema u DE dode prepisivanjecca 150e,ako vas jos sto interesira moj email maksica6@arcor.de

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

je napisao:

Dakle, koje nam je rjesenje?

 

rjesenje je prebaciti automobil na hr tablice jer nije tocno ovo sto tvrdite, da vas muz kao strani drzavljanin ne smije upravljati vozilom sa hr reg. oznakama. tko vam je to uopce rekao?<

 

U pravu si!!

Ona bi imala problem da duže vrijeme vozi automobil talijanskih pločica u RH!!

Prema njenom navodu niti jedan strani državljanin nebi mogao iznajmiti vozilo u renta-caru sa HR pločicama i vozit se po RH!! :-D

 

Zapravo radi se o tome da hrvatski državljani ne smiju upravljati vozilom stranih pločica bez opravdanih razloga, a to je poradi toga da se izbjegna situacija da masa ljudi nebi dofurala automobil iz Njemačke, a da nikad ne plate poreza i ostalih dažbina!!

 

Zaboravih napisati da ovo sa mjenjanjem vozačkih dozvola nema nikakve veze zato što je svaki državljanin RH dužan u roku od šest mjececi nakon povratka iz neke strane države gdje je imao stranu vozačku dužan promjeniti vozačku u hrvatsku VD!!

Znači to je samo poštivanje odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama i nema nikakve veze sa upravljanejm vozilom stranih pločica!!

 

Ali ako hoćete pravi pravni savjet nađite nekoga iz BIH sa dva-tri, čak četiri državljanstva, dvje tri vozačke i osobne iskaznice i oni će vam podrobno objasniti kako se izbjegavaju te birokratske zavrzlame!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija