Jump to content

odlučeno režu se povlaštene mirovine


diksi

Preporučene objave

Sunce mu žareno,a ja se sve nadam......kad jednom davno prije 15-tak godina reče meni žena ma gdje ćeš u mirovinu budalo ukinuće ti to prije ili kasnije,i gle čuda bila je u pravu(barem djelimično).I od tad do danas svako jutro se budim s nekim grčom i osjećajem grižnje savjesti,jer istini za volju mogao sam i ostati radit,možda bi danas imao više novaca,poštovanja,samopoštovanja.A istini za volju strepim od svake nove vlade,uvjek do sad sam bio na gubitku,prvo su mirovine umanjili,pa onda ukinuli dodatak na invalidninu,.pa smanjili invalidninu,pa sad harač,pa sutra -10%,a gdje je tu kraj?oduvjek se pljuvalo po onima koji skidaju prava,ali im nikad niko nije pokazalo zube,kad su vodili SDP državu onda se ekipa vezala lancima i prosvjedovala na svakom koraku,danas niko ni rječi,o prosvjedima nema ni spomena.Dovoljno mi je čitanja tuđeg prljavog veša,želim da imam svoj mir,hebe mi se za ustaše,domobrane,političke i partizane,pigvine i fikuse.Odgojen sam da ne mrzim,ali i ne opraštam.Nije mi ni jasan stav većine koja nas je nekad dočekivala kao svoje sinove,bili smo dio mase sad se osjećam kao otpadnik kao primjesa nečeg nepoželjnog.A i ta spika sa registrom HB,pa ljudi to je već odavno javna stvar i šta ste tu vidjeli interesantno?Uglavnom je rulja hranila svoju znatiželju da on vidi šta susjedu piše,gdje je bio itd. i sad kad je dostupan koliko se lažnjaka našlo??Svi naklapaju kako je porasao broj mirovina pa što mi nemamo pravo starit i odlazit u mirovinu??Tko je kad od branitelja javno istupio i pitao civilne invalide,invalide rada,NOB-a ili ine druge koliko vas gospodo ima lažnjaka?Tko je kad ukazao na kriminal u gospodarstvu i to sankcionirao?Puno je pitanja a odgovora malo.

Svašta sam napisao mogao bi još ali već mi je pun k...c mlaćenja prazne slame po forumu,a bolje neznam,a i nemam jaja nešto javno pokrenut,bojim se da bi ostao i bez ovoga što imam,sve zbog ove hebene države koja mi nikad nije išla uz mene i moje potrebe,a možda sam i ja išao kontra potreba države :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5

KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O SMANJENJU MIROVINA

ODREĐENIH, ODNOSNO OSTVARENIH PREMA POSEBNIM

PROPISIMA O MIROVINSKOM OSIGURANJU(reducirano)

Članak 1.

Ovim Zakonom uređuje se smanjenje mirovina i mirovinskih primanja određenih,

odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju.

članak 2.navode se kategorije "povlaštenih"

(2) Smanjenje mirovina prema ovome Zakonu obuhvaća mirovine i mirovinska

primanja članova obitelji ostvarena na temelju propisa o mirovinskom osiguranju iz

stavka 1. ovoga članka.

Članak 3.

(1) Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja iz članka 2. ovoga Zakona iznosi

10%, a primjenjuje se na svotu mirovine koja pripada korisniku mirovine prema

zakonu, prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i

drugih obustava.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, korisnicima mirovine koji koriste dodatak

mirovini određen na temelju Zakona o Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti,

smanjuje se taj dodatak u svoti koja se određuje primjenom postotka iz stavka 1.

ovoga članka na njegovo ukupno mirovinsko primanje (mirovina povećana za

dodatke).

(3) Svota mirovine i mirovinskog primanja, smanjena na temelju ovoga Zakona, ne

može iznositi manje od 3.500,00 kuna mjesečno.

Članak 4.

Smanjenju mirovina prema članku 2. i 3. ovoga Zakona ne podliježu:

- mirovine u mjesečnoj svoti do 3.500,00 kuna,

- mirovine hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata i ratnih vojnih

invalida, s oštećenjem organizma od 100%,

- mirovine prema Zakonu o posebnim pravima iz mirovinskog osiguranja i

pravima po osnovi nezaposlenosti zaposlenika u Istarskim ugljenokopima

«Tupljak» d.d. Labin,

- mirovine prema Zakonu o uvjetima za stjecanje prava na starosnu mirovinu

radnika profesionalno izloženih azbestu.

Članak 5.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja prema ovome Zakonu izvršit će Hrvatski

zavod za mirovinsko osiguranje, bez donošenja rješenja.

Članak 6.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja prema ovome Zakonu ne odnosi se na

ostvarene, a neisplaćene svote koje pripadaju za razdoblja do 30. lipnja 2010.

Članak 7.

Ovaj Zakon će se objaviti «Narodnim novinama», a stupa na snagu 1. srpnja 2010.

godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo počinje sjednica Sabora RH, a pod točkom 9. se nalazi prijedlog Zakona kojim se smanjuju ove naše "povlaštene" mirovine i znači danas ili sutra će već biti na dnevnom redu ta točka, a u petak će se o tome već vjerojatno i glasovati.

 

Eto koliko nam je još vremena ostalo da se čuje naš glas protiv. Znači skoro ništa!

 

Najprije ide aktualno prijepodne gdje zastupnici mogu postavljati pitanja vladi, ali među 40 prijavljenih zastupnika nema niti Đakića, niti Kotromanovića. Sramota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Evo počinje sjednica Sabora RH, a pod točkom 9. se nalazi prijedlog Zakona kojim se smanjuju ove naše "povlaštene" mirovine i znači danas ili sutra će već biti na dnevnom redu ta točka, a u petak će se o tome već vjerojatno i glasovati.

 

Eto koliko nam je još vremena ostalo da se čuje naš glas protiv. Znači skoro ništa!

 

Najprije ide aktualno prijepodne gdje zastupnici mogu postavljati pitanja vladi, ali među 40 prijavljenih zastupnika nema niti Đakića, niti Kotromanovića. Sramota!

Ko hebe Dakica,zalosno je sto je politika pojela i Kotromanovica.Joj kad se sjetim njegovog govora na Sinjskoj alci a gledajte gdje je danas,nije ni u stanju slovo reci o zastiti branitelja od smanjenja njihovih prava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Seljaci,djeca-đaci ,studenti i obični građani sad u Varšavskoj su pokazali svoju hrabrost,organiziranost i dostojno brane svoju čast.

Imamo li mi išta od tih odlika ljudskog roda.

Ovih dana usvaja se Zakon kojime našoj djeci uzimaju iz usta da bi nahranili svoje debele guzice.

Što mi radimo,piskaramo po forumima i čekamo osnivanje neke udruge u 6 mjesecu koja će to sve promjeniti(moš mislit).

Sad me čudi kako smo mi uopće uspjeli stvorili ovu državu?

Tko će pozvati na odgovornost predstavnike naših udruga,tko ima tu hrabrost kao obični građani koji su već nekoliko dana na ulici i viču "BANDIĆU OSTAVKA".Barem se čuje njihov glas.

Tko će od nas izaći na ulicu i vikati:

ĐAKIĆU OSTAVKA.

Nitko,jad i bjeda smo mi i sve nam treba uzeti,ukinuti status HRVI,ukinuti povlaštene mirovine i ukinuti pojam branitelj.

I to Jaco što prije,prije ulaska u EU.

Lakše i brzo ćemo ući bez tih kategorija njima nepoznatih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

Seljaci,djeca-đaci ,studenti i obični građani sad u Varšavskoj su pokazali svoju hrabrost,organiziranost i dostojno brane svoju čast.

Imamo li mi išta od tih odlika ljudskog roda.

Ovih dana usvaja se Zakon kojime našoj djeci uzimaju iz usta da bi nahranili svoje debele guzice.

Što mi radimo,piskaramo po forumima i čekamo osnivanje neke udruge u 6 mjesecu koja će to sve promjeniti(moš mislit).

Sad me čudi kako smo mi uopće uspjeli stvorili ovu državu?

Tko će pozvati na odgovornost predstavnike naših udruga,tko ima tu hrabrost kao obični građani koji su već nekoliko dana na ulici i viču "BANDIĆU OSTAVKA".Barem se čuje njihov glas.

Tko će od nas izaći na ulicu i vikati:

ĐAKIĆU OSTAVKA.

Nitko,jad i bjeda smo mi i sve nam treba uzeti,ukinuti status HRVI,ukinuti povlaštene mirovine i ukinuti pojam branitelj.

I to Jaco što prije,prije ulaska u EU.

Lakše i brzo ćemo ući bez tih kategorija njima nepoznatih.

Sve je besmisleno više............uzmite i 50% branitelji će i dalje šutit..to je istina..a piskaranje e to može u beskonačnost.. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alaj ga prdite u prašinu. Ovdje samo vidim one koji žele ostvariti status " veteran ", a ne one koji žele ( ili znaju ) dati prav(n)u pomoć našim kolegama u nevolji. Gdje su sada gernerali ? Ma boli njih kesa za vojnike , razvodnike....itd. Oni misle da su sami stvorili Hrvatsku . Mislim da je većina od vas bila na strani Sanadera i onoga cmoljavog Čondića kada se htjelo rušiti Račana. Zato ne serite nego pomozite ( ako znate ) našim prijateljima koji traže pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cemu takva nervoza,meni se cini da svi pomognemo savjetima koliko mozemo.Mi svi seremo po tebi,pa onda pises svoje misljenje o ovim zadnjim problemima.Po tome onda i ti seres.O kakvim veteranima govoris???Nikad nisam podrzavao ljude koji se koriste braniteljima za politicki cilj,najmanje Sanadera,Condica i slicne.Vidimo gdje su takvi zavrsili.Tako ce zavrsiti i svi ovi u vladi,saboru i celnistva svih prodalih udruga.Dragi branitelji ne treba brinuti o sudbini tih ljigavaca,stici ce ih ono sto zasluzuju,ova zemlja nakon ovoga postati ce im tijesna pa cak ni Remetinec ih nece spasiti.Sve je to pitanje vremena.Dragi kolega hasko,bar sada imas prema kome usmjeriti svoj bijes,kud bas na nas :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drago mi je to cuti,svi smo u istim problemima.Nase prepucavanje nista dobro ne nosi.Kad bude onom "Dekicu" gorilo pod nogama bit cemo svi sretni.Ne treba mi tvoj broj da provjeravam dal si ljut,vjerujem da nisi.Uvijek pomognem deckima u onome sto znam,prosao sam dosta birokratske golgote pa svoje iskustvo prenosim drugima koliko mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se vec odavno isclanio iz Hvidre.Ja ne mogu vjerovati da svaki dan citam o priopcenjima iz svih zupanijskih organizacija o tome da oni u zupanijama apsolutno ne prihvacaju smanjenje mirovina,a njihov predsjednik vodi politiku HDZ-a u saboru.Ako oni u narednim danima dozvole da im on ostane predsjednik onda je to stvarno njihov problem.Sad je konacno kredibilitet Hvidre ravan nuli.Kad je bio Racan na vlasti sve su bili u stanju uciniti na nagovor Sanadera,a sad samo sute i time cijela Hvidra preuzima odgovornost kao sluge HDZ-a.Sto je sve Hvidra radila za Gotovinu i Norca,a pogledajte gdje su danas.Danas Dakic pristane u saboru na ukidanje povlastica za invalide na autocestama,sutra na skidanje mirovina itd.Mene bi bilo sram da sam clan udruge koja ima takvog predsjednika.Ma stvarno sam mogao to svesti u jednu recenicu.DANAS JE DEFINITIVNO UMRLA HVIDRA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nas barem zastupa Hrelja,pa taj bi se izborio za neki rac-ku.Ovi režimski jednostavno nemaju interesa za to.

Često vidim da se ljudi ovdje kunu u Franju,Šuška,Kotromanovića,Borkovića i ne znam više u koga ne.Ljudi pa jel još niste svjesni jedne stvari,oni su bez

nas ništa.Nisu oni ništa stvorili,za ništa se oni nisu izborili.Sve je to napravljeno našim rukama,zdravljem,životima naših prijatelja,braće,u koje se i ti krkani po potrebi zaklinju.Mi #OOPS# sitnog zuba smo napravili i ovu zemlju i nažalost sve ovo što sada imamo.

Kako bi Đakić samo brzo reagirao da je ovo došlo od onog

Pančića,uf.Pa već bi bio nered po ulicama,ali #OOPS#

ga,druga su vremena,a nama ostaje samo da palamudimo,tja

eto barem to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slazem se sa tobom,palamudimo jer se nemamo kome izjadat.Bas interesantna situacija.Sto je sve Dakic radio Pancicu,a danas svi digli ruke za rezanje prava osim Pancica.To je nasa tragikomedija u kojoj nazalost samo mi ispastamo.Onaj Hrelja je vise napravio u tri godine za svoju populaciju nego predsjednici udruga za nas od oslobadanja od cetnika do danas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

peteročlana obitelj 3 osnovnoškolca, a mirovina od 4300 kuna jedini izvor primanja, kredit od 2000 kuna, jel to cijenjena premijerka smatra povlaštenom mirovinom. već dugo je vremena prošlo kako nisam kupio niti jedan komad odjeće za sebe a kako stvari stoje i kakva tendencija ustrajava možda će se opet neki stari komadi odjeće nekad popularni opet koristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kljajo je napisao:

Danas me uvjeravaju dečki da HVIDR-a neda ni kune , i da Đakić stoji iza toga ,a sad vidim da nas je prodao , treba raspustit HVIDR-u ili pod hitno smijeniti Đakića , samo što vlada reže po hitnom postupku , a mi se dopisujemo , bit će kasno i za prosvjede!!!!

 

laž i to velika Đakić je jučer na sve pristao :misli:

samo tko mu daje to pravo da pristaje u naše ime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tu ne treba pravni strucnjak,nikakvo rjesenje nisu nam duzni dati,sve je legalno i ustavno i nememo pravo na zalbe jer nemamo ni rjesenja.Nece nam uspjeti ni nikakve tuzbe ni na kojem sudu.Moramo biti toga svjesni.Upravo su stigli podaci da je za prvi kvartal ove godine pad BDP 2,5%.Veci je pad nego sto su ocekivali.Ja sam za sad sretan da uopce dobijemo bilo kakvu mirovinu s obzirom kakvi idioti nas vode.Mozda sam trebao napisat kreteni jer je ta rijec i u saboru normalna :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je krenulo ako tu na tih 10% stane možemo biti zadovoljni. Udruge su sve ostale tihe i pokorne iako je članstvo bilo spremno izači na ulice i bez nasilja prosvjedovati, ali to na dušu udrugama.

 

Mene zanima nešto s pravne strane, ipak je ovo pravni portal, što u sluaju kumulirane mirovine dakle recimo 50/50 rat/van rata , u ZOPHBDR a i rješenju o mirovini piše da je 50% u svezi ZOPHBDR (dakle po posebnom propisu) dok je drugih 50% određeno po ZOMO dakle po općem propisu.

 

Znam da će lakomci odmah na sve se polakomit ali evo do srpnja ima vremena pa treba vidit što sa tim slučajevima i kako to odraditi, podnošenjem ustavne tužbe ili kaj drugoga, ako treba i na međunarodne sudove. Upitna je i ustavnost zakona gdje stoji da su svi dužni sudjelovati u takvim aktivnostima a ne samo umirovljenici i još k tome samo dio njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jao ti ga nama kad će nam đakić bit na braniku domovine i "časno"branit naše interese gledajući njegovo glupo cerekanje i još gluplje komentare pa još ono"kreten" na prvim izborima cijela moja obitelj glasala je za HDZ i rekli smo nikad ni za kog drugog ali zaboravili smo onu staru nikad ne reci nikad e 6 glasova moje obitelji HDZ je izgubio pa taman mi ukinuli cilu mirovinu #OOPS#m njih i tih 10% nikakav smo mi narod dabogda nas more progutalo ostao samo đakić,kompanija i naše povlaštene mirovine oni MORAJU živit mi ne neka đavo nosi nas ili njih skupa ne ide ono jučer u saboru smatram ruglom i sranotom za sve branitelje i koji ga to podržavaju ja i moje kolege NEEEE POZDRAV SVIM BRANITELJIMA MA GDJE BILI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem koji postavlja Presvetli jedini ima osnovu za tuzbu.Nisam pravnik,ali mi nije jasno kako taj dio mirovine(npr. 50%)moze biti povlasten.Pa taj dio je odreden prema zakonu o mirovinskom osiguranju a ne po zakonu o pravima hrvatskih branitelja.Svi oni branitelji koji imaju kumuliranu mirovinu mozda bi trebali podnesti zajednicku tuzbu uz dogovor na ovom forumu(koji je zaista pravni) i angaziranje zajednickog odvjetnika.Prvo bi nam netko ko kuzi stvar trebao reci kakve su nam sanse.Moram se osvrnuti na danasnji dan koji me podsjeca da je proslo 19 godina od osnivanja zbora narodne garde i danas se slavi kao dan oruzanih snaga.Sve cestitke svima,lijepa su to sjecanja.Drago mi je da se covjek moze sjetiti tih divnih dana u nasoj povijesti.Ne zelim kvariti ovaj sveti dan jer to je nas dan,ali moram reci da to nije dan svih onih ljudi koji su u ovih 20 godina na vlasti ili su bili pri vlasti.Ti ljudi ne zasluzuju ni da ih se vrijeda preko ovog foruma.Steta je na to trositi vrijeme za pisanje.Lijepa su sjecanja na nasu pobjedu u ratu ali proklet je dan kad su nam ti ljudi poceli voditi zemlju.Sve su poharali,unistili su nas i doveli do ove teske situacije.Prokleti bili.Sljedece godine slavimo okruglo 20 godina nasih oruzanih snaga i najveca cestitka i nama i nasem narodu bit ce cinjenica da se oni maknu.Danas je to trazio od njih i dio nasih intelektualaca.I njihova poruka glasi:DOSTA JE,MAKNITE SE pa nek to bude i moja poruka i zelja,nadam se svih nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

5

KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O SMANJENJU MIROVINA

ODREĐENIH, ODNOSNO OSTVARENIH PREMA POSEBNIM

PROPISIMA O MIROVINSKOM OSIGURANJU(reducirano)

Članak 1.

Ovim Zakonom uređuje se smanjenje mirovina i mirovinskih primanja određenih,

odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju.

članak 2.navode se kategorije "povlaštenih"

(2) Smanjenje mirovina prema ovome Zakonu obuhvaća mirovine i mirovinska

primanja članova obitelji ostvarena na temelju propisa o mirovinskom osiguranju iz

stavka 1. ovoga članka.

Članak 3.

(1) Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja iz članka 2. ovoga Zakona iznosi

10%, a primjenjuje se na svotu mirovine koja pripada korisniku mirovine prema

zakonu, prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i

drugih obustava.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, korisnicima mirovine koji koriste dodatak

mirovini određen na temelju Zakona o Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti,

smanjuje se taj dodatak u svoti koja se određuje primjenom postotka iz stavka 1.

ovoga članka na njegovo ukupno mirovinsko primanje (mirovina povećana za

dodatke).

(3) Svota mirovine i mirovinskog primanja, smanjena na temelju ovoga Zakona, ne

može iznositi manje od 3.500,00 kuna mjesečno.

Članak 4.

Smanjenju mirovina prema članku 2. i 3. ovoga Zakona ne podliježu:

- mirovine u mjesečnoj svoti do 3.500,00 kuna,

- mirovine hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata i ratnih vojnih

invalida, s oštećenjem organizma od 100%,

- mirovine prema Zakonu o posebnim pravima iz mirovinskog osiguranja i

pravima po osnovi nezaposlenosti zaposlenika u Istarskim ugljenokopima

«Tupljak» d.d. Labin,

- mirovine prema Zakonu o uvjetima za stjecanje prava na starosnu mirovinu

radnika profesionalno izloženih azbestu.

Članak 5.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja prema ovome Zakonu izvršit će Hrvatski

zavod za mirovinsko osiguranje, bez donošenja rješenja.

Članak 6.

Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja prema ovome Zakonu ne odnosi se na

ostvarene, a neisplaćene svote koje pripadaju za razdoblja do 30. lipnja 2010.

Članak 7.

Ovaj Zakon će se objaviti «Narodnim novinama», a stupa na snagu 1. srpnja 2010.

godine.

 

 

 

 

 

Meni čl.4 apsolutno nije jasan :kavica::misli::misli::misli: neka mi netko pojasni .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne brini,oni su u zakon koji su donijeli prosli tjedan ugradili odredbu da braniteljska mirovina nakon smanjenja ne smije biti manja od 3500 kuna i to ti je sluzbeno.To naravno podrazumijeva da imas vecu mirovinu od 3500 kuna.Ako ce ti mirovina nakon vracanja kriznog poreza iznositi npr. 3580 onda ce ti nova mirovina biti 3500(nece ti oduzet 10% sto bi bilo 358 kuna nego ce te vratit na tu granicu a to je u ovom slucaju -80 kuna tako da imas 3500 :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pojasni malo,imam osjecaj da ti smatras da ima dvije vrste 100% invalida.Mi imamo 100% invalide 1. i 2. skupine i oni su zasticeni i jedni i drugi od smanjenja mirovina i gubljenja prava na besplatno dopunsko osiguranje jer u nedavno donesenim zakonima govori se da su 100% zasticeni od smanjivanja tih prava.Zasticeni su i od oduzimanja prava na besplatnu cestarinu.Nigdje nisam primjetio da se to izuzece odnosi samo na 1. skupinu a ne i na 2. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

pojasni malo,imam osjecaj da ti smatras da ima dvije vrste 100% invalida.Mi imamo 100% invalide 1. i 2. skupine i oni su zasticeni i jedni i drugi od smanjenja mirovina i gubljenja prava na besplatno dopunsko osiguranje jer u nedavno donesenim zakonima govori se da su 100% zasticeni od smanjivanja tih prava.Zasticeni su i od oduzimanja prava na besplatnu cestarinu.Nigdje nisam primjetio da se to izuzece odnosi samo na 1. skupinu a ne i na 2. :palac:

 

 

 

kolega oprosti, očito nisi pročitao gore navedeni članak...daj ga pročitaj..pa mi onda reci što to znači.....znam ja da postoje invalidi 1 i 2 skupine ali uopće se ne radi o tome......gore doslovce piše "Hrvatski ratni vojni invalidi iz Domovinskog i ratni vojni invalidi sa 100 % oštećenjem organizma"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me jedna stvar , ako si u mirovini bez obzira da li je to opća ili profesionalna i imaš na primjer omjer rat - mir 50 - 50, to je po mojem 100% oštečenje organizma od kojeg na sudjelovanje u ratu pripada 50% a na utjecaj civilstva 50% . da li sam u pravu ? dva puta sam pročital rješenje o mirovini i nigdje nisam primjetio da piše povlaštena ili po posebnim uvjetima , možda sam pogriješio ? ako si otišao u rat zdrav a odlaziš u mirovinu zato što si bolestan možeš biti samo 100% bolestan ili postotak rat mir ovisi o udjelima € u dokumentima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni isto nije jasno kosu ti sa 100% ostecenja,sa tim ostecenjem moze biti samo mrtav covjek, ako je onaj bez nogu i jedne ruke 90% invalid znaci ovaj sa 100% mora biti bez glave, sto je jos bolnije ovo je ponizavanje nas ratnih invalida kad pogledate, da me krivo netko neshvati ja nemam nista protiv tih ljudi neka imaju koliko imaju samo mi nije jasno oni imaju duplo vise i neuzima im se a mi sa manjim mirovinama cemo platiti, drugim rijecima njihova djeca su vrijednija od nase, oprostite tako ispada, to se oduzima nasoj djeci iz usta,to je sramota stime nam pokazuju koliko im znacimo, meni se to cini da oni to sve planski rade namjerno, tu nesto smrdi sjetite se prosle godine kad je trebao poceti harac prije toga su tjeli uzeti 10% pa su se udruge pobunile pa je dogovor pao na 2 odnosno 4 posto, a sad kad harac ostaje do studenoga od 4% i uz to jos rezu 10% svi cute, zar vas to malo ne buni, vjerujte mi da udruge bas briga za nas pao je neki dogovor izmedu njih i ovih gore zato se i ne bune, vjerujte mi to je smo prvi val rezanja ubrzo cemo osjetiti drugi, vidjet cete

 

pazdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

asdfgh

 

spominješ omjer 50 : 50 i kod tebe daju 100%.to je omjer oboljenja nastao u ranim uvjetima ( 50% tvoga omjera)a ostalo ti se pripisuje civilnom životu.govori se o postotku invalidnost koju dobiješ na PLP i DLP.ne mješati kruške i jabuke. :misli:

 

 

mzeka13

 

molim da pozorno pročitaš ( ako treba i više puta) zakon o HRVI gdje je i tablica sa oštečenjima i koji postotak koji pripada za koju bolest ili oštečenje tijela.ne pisati bezvezarije. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registrirala sam se samo da odgovorim ovom gospodinu koji se pita koji su to 100 % -tni invalidi.Gospodine dajte si malo truda i pročitajte tko ima i na koliko pravo invalidnosti. Suprug mi je 100 % invalid II skupine i ne može vam odgovoriti. Ne može ovo ni pročitati. Nadam se da je dovoljno da shvatite bar u našem slučaju tko ima na to pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svi ce na svojim mirovinama u osmom mjesecu saznati tko spada u one kojima se skida pa mi je glupo prepucavati se o nebitnim stvarima.Sto se tice dijela mirovine koji je branitelju izracunat prema mirovinskom zakonu a ne po zakonu o pravima hrvatskih branitelja tzv. kumulativna mirovina i ja imam misljenje da tu postoje nejasnoce.Ovaj dio mirovine koji je racunat po mirovinskom zakonu po meni nije povlasten jer je on racunat ovisno o stazu svakog branitelja ponaosob.Bilo bi jako dobro da nam to objasne oni pravnici koji savjetuju vladu kod donosenja zakona.Tu ima stvarno pravnih nejasnoca.U svakom slucaju mi uvijek nademo neku glupu rupu u nasim temama pa se bez veze raspravljamo kao sto se sad raspravljamo koji su to 100% invalidi.Ako netko na ovom forumu ima status 100% invalida i nije mu nesto jasno nek se obrati udruzi 100% invalida domovinskog rata kod Dure Glogoskog. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija