Jump to content

Ovrha mužu radi ženinog duga - moguće???


lepyludy

Preporučene objave

Molim Vas lijepo za savjet.

 

Supruga mi ima status stranca s privremenim boravkom. Kao takva, po Zakonu o strancima, dužna je sama plaćati zdravstveno osiguranje. Prije nego što je sklopila brak sa mnom, nakupila je u periodu od 3 godine oko 14 000 kn duga. Dakle, nije si plaćala zdravstveno. Nije imala pravo raditi, a njena obitelj je primala socijalnu pomoć.

 

Tražili smo otpis duga u Poreznoj upravi, a izgleda da se sprema naplata duga meni koji radim jer su me tražili potvrde o stanovanju, primanjima i vlasništvu nad autom koji je pod kreditom banke.

 

Imam li ja što s tim dugom koji je unešen u brak i o kojemu nisam niti znao? Može li se od mene kao supružnika tražiti da snosim taj dug? Supruga mi je nezaposlena i još uvijek ne može raditi, nema nekretnina, niti pokretnina.

 

Hvala na skorom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš jedino da u zakonskom roku pišeš žalbe ili pokreneš upravni spor.

ako propustiš bilo koji pravni lijek (žalba u zakonskom roku)

može doči do toga da rješenje postane pravomočno i da morašplatiti dug(zbog propuštanja rokova za žalbu ili tužbu)

 

za dugove prije brak nemožeš nikako odgovarati .

imovina koju si imao prije sklapanja braka je osobna imovina a ne bračna stečevina .

 

imovina stečena u braku je bračna stečevina ako je kupljena novcem koji je zarađen u braku .

 

možda namjeravaju naplatiti dug iz bračne stečevine.

 

zato pazi da sve što nabavljaš u braku bude dar rodbine (normalno daš im novac koji će oni kupiti ? )

 

suprugu si dužan uzdržavati (od dan kad ste u braku)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija