Jump to content

Prigovor na prekršajni nalog


deMornay

Preporučene objave

Molim za pomoć:

Prošle sam godine u ovo vrijeme imala nezgodu, za koju mi je policija izdala prekršajni nalog od 1,000 kn. Temeljem zapisnika policije krivnja je samo moja, premda me tip lupio prilikom mog skretanja ulijevo na prostore za parkiranje (žmigavac uredno dan) otpozadi većom brzinom od dopuštene u toj malo prometovanoj ulici. No da ne dužim, ja sam uložila prigovor i imala priliku u 10. mj. prošle godine iznijeti svoju priču, u kojoj sam zastupala u najmanju ruku podijeljenu krivnju, ali nikako samo svoju. Radi se o čistom principu, jer ne želim da tip koji me sa službenim državnim vozilom lupio prođe nekažnjeno. A ionako svi znaju da su službeni vozači pojedinih državnih ustanova uvijek samouvjereni kad turiraju s mrcinama s Porscheovim motorima, je li. SVakako, danas sam bila pozvala na opetovan razgovor kod sutkinje zadužene za moj predmet, a tamo je bio i sudski vještak koji je zapravo samo 'prerecitirao' policijski zapisnik, nemajući pritom uvid ni u brzinu kretanja ni ništa. E sad, budući da se ja nakon ovoga drugog ročišta po novom zakonu više nemam pravo žaliti, zanima li me jesam li ja sad, ukoliko je vještak posvjedočio da sam ja nesumnjivo kriva, zaista jedina kriva i više nemam pravo ni na kakvu priču? Moram naglasiti da sam jako dobro proučavala ZSPC, te uvidjela mnogo 'propusta' vrle nam policije i sve to uredno podastrla u svoju obranu. To sam danas rekla i pred vještakom, koji je zapisničarki izrecitirao i moju verziju priče, po kojoj se možda ipak relativizira nedužnost oštećenika (čitaj, tipa kojeg sam, kao, lupila svojim prednjim lijevim dijelom dok je on mene pretjecao), po kojoj bi moglo ispasti da je i on kriv. Molim nekog tko se razumije da mi da savjet, jer u cijelom slučaju nisam uzela obranu, obzirom da ni sama nisam mutava, a i želim se založiti za pravdu, kao i protiv neukrotivih službenih vozača koji divljaju službenim moćnim vozilima. Puno hvala! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija