Jump to content

Neželjeni podstanari !!!!!!! pomoć!!!!!


Ifka25

Preporučene objave

Molim pomoć- imala sam podstanare nekoliko godina, uredno smo potpisali ugovor o najmu, nije ovjerovljen kod bilježnika, kada sam im otkazala stan, uredno su prihvatili, nakon što sam došla preuzet stan u posjed, zaključana vrata, promjenjena brava-šok! pozvala sam policiju- policija nije učinila ništa- napomenuli su mi zašto nemam pismeni otkaz, ok, napravim pismeni otkaz, pošaljem poštom-preporučeno, jer dotični podstanari odbijaju svaku komunikaciju, nakon isteka tog drugog otkaznog roka-koristim načelo samopomoći-dolazi policija, privodi me, prijeti pritvorom, na kraju vraćaju ključeve dotičnim podstanarima :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-? i upućuju me da sve to riješim na sudu ŠOK! ne razumijem? Imam vlasnički list, sve papire uredne, ugovor o najmu, otkaz o najmu i hrpetinu dugova koje su mi podstanari nabili koji do sada iznose nekoliko desetaka tisuća kuna, odvjetnik me također uputio na tužbu? Zar je to moguće, pa nisu ovo 90-te i divlji zapad kada se nasilno masovno ulazilo u posjed stanova! Može li mi neko pomoći, jer ja nemam gdje živjet, sad sam ja podstanar, a imam vlastiti stan u koji ne mogu, financijski sam na rubu! :place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u HEP odnijeti zahtjev za isključenje struje.

tražiti isključenje vode,plina telefoa...

i to pismeno ,preporučeno i sa povratnicomili da na kopiju zahtjeva s potpisom i pečatom ovjere primitak zahtjeva.

navedeno napraviti zbopg potraživanja navedenih institucija i neplaćanje računa.

vlasnik stana dužan je platiti troškove nastale u stanu bez obzira ko ih je napravio.

 

tužbom tražiti iseljenje stanara koji bespravno(?) koriste stan i tražiti isplatu najamnine (stjecanje bez osnova , zastara 5 godina)uvečano za zakonske zatezne kamate.

 

ako stanar ima ugovor o najmu navedeno je uzalud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ugovor o najmu postoji, ali i pismeni otkaz najma stana, koji su podstanari primili jer je poslan preporučeno, struju sam isključila, te odnesla na elektru dopis da branim uključnenje bez mog znanja, privole i potpisa, što su mi tamo uredno i urudžbirali, sudski sam tražila HPM deložacije, šta će bit od toga ne znam, sve mi je predugo za čekat,a podstanari su mi preko policije prijetili da će isposlovat prijavu prebivališta bez mog pristanka, te da je to moguće zato što tamo žive 4 godine :-?, koliko ja znam to nije moguće, a i policija mi tvrdi isto, napominjem da ja tamo imam prijavljeno boravište jer sam planirala uselit po završetku otkaznog roka, a oni nemaju tamo nikakvu prijavu, meni nije jasno kako mene kao zakonskog vlasnika svi šikaniraju, a ovrhe koje u su mi došle na plaću u pogledu predmetnog stana su katastrofalne :-o i kako je moguće da policija sve te prijetnje sluša i ne poduzima ništa, a kada sam ih molila da unesu u zapisnik ono što ja želim reć i na što se ja pozivam otkantali su me ko da sam građanini drugog reda :misli: i sad se ja pitam ko tu koga :vrti: i tko te podstanare štiti????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ono što bi htijela izjaviti napiši i pošalji policiji ili bilo kome drugom

preporučeno sa povratnicom.

na pismenu komunijkaciju će reagirati.

postoji trag a za usmeno ne.

na sudu traži naknadu štete ako si platila struju koju su potrošili najmoprimci

kao i najam uvečano za zakonske zatezne kamate (14%/g).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne a ako se to desi podnijeti kaznenu prijavu protiv osobe koja je krivotvorila vaš potpis.

od policije pismeno tražiti prijavu prebivališta.

 

za prijavu prebivališta mora doći u policiju i vlasnik nekretnine sa vlasničkim listom dati suglasnost i potpis.

uz osobu koja prijavljuje prebivalište

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovanje svima.Ja sam Hrvat i hrvatski drzavljanin rodjen i evo skoro 40.godina zivim u Beogradu i Srbiji ciji sam takodjer drzavljanin.I eto ja se uskoro odlucim i dodjem da zivim i radim u Zagrebu(bas sam pogodio momenat,zar ne).Kako cu ja mucenik da dodjem do prijave prebivalista.I to bih dosao u Hrvatsku na najlegalniji nacin:prvo odjava u Beogradu(jer ne zelim da budem od onih sa dvije licne karte) i uvjerenje da nikad nisam osudjivan u zivotu.Ali opet kako do prijave prebivalista?Prvi nacin je da nadjem nekog stanodavca koji ce mene kao osobu iz 'prijateljske'zemlje dobrovoljno da prijavi u Mup,a da opet to bude najam jeftine nekretnine.Bojim se da od toga nema nista.Drugi nacin je da me netko od rodbine prijavi kod sebe u Zagrebu(sto nije problem),ali ja ne mogu da upadam tim ljudima u zivot.Znaci radilo bi se o fiktivnoj prijavi,a kao osobu koja nikad nije bila prijavljena u Hrvatskoj ocekuje me bar par obilazaka od strane policije prije dobijanja osobne iskaznice.I ako me nema na toj adresi nista od osobne.Sad nesto razmisljam i o trecoj opciji..da budem kod rodbine neprekidno dok ne dobijem osobnu,a onda da nadjem nesto privatno,a takodjer u Zagrebu.Tad bih valjda vec bio izjednacen sa hiljadama ljudi koji zive kao podstanari u Zagrebu,a nisu prijavljeni na toj adresi,a velika vecina cak i nije prijavljena u Zagrebu.Molim za savjet..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ifka25 je napisao:

Molim pomoć- imala sam podstanare nekoliko godina, uredno smo potpisali ugovor o najmu, nije ovjerovljen kod bilježnika, kada sam im otkazala stan, uredno su prihvatili, nakon što sam došla preuzet stan u posjed, zaključana vrata, promjenjena brava-šok! pozvala sam policiju- policija nije učinila ništa- napomenuli su mi zašto nemam pismeni otkaz, ok, napravim pismeni otkaz, pošaljem poštom-preporučeno, jer dotični podstanari odbijaju svaku komunikaciju, nakon isteka tog drugog otkaznog roka-koristim načelo samopomoći-dolazi policija, privodi me, prijeti pritvorom, na kraju vraćaju ključeve dotičnim podstanarima :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-? i upućuju me da sve to riješim na sudu ŠOK! ne razumijem? Imam vlasnički list, sve papire uredne, ugovor o najmu, otkaz o najmu i hrpetinu dugova koje su mi podstanari nabili koji do sada iznose nekoliko desetaka tisuća kuna, odvjetnik me također uputio na tužbu? Zar je to moguće, pa nisu ovo 90-te i divlji zapad kada se nasilno masovno ulazilo u posjed stanova! Može li mi neko pomoći, jer ja nemam gdje živjet, sad sam ja podstanar, a imam vlastiti stan u koji ne mogu, financijski sam na rubu! :place::place::place:

 

1. Poslušati odvjetnika i podići tužbu zbog ometanja posjeda. U tužbi tražiti hitan postupak.

 

2. Biti prisutan na ročištu i pokušati sklopiti sudsku nagodbu, tj. dati im rok za iseljenje. Odvjetnik će se na to naljutiti.

 

3. Po pravomoćnosti presude ili isteka roka iz nagodbe, opet pismeno obavjestiti neželjene podstanare, dati im novi rok od 8 dana, a po isteku tog roka policiji prijaviti kazneno djelo iz čl. 122. Kaznenog zakona.

 

Distributer električne energije će prekinuti sa isporukom samo zbog dugova, odbit će zahtjev vlasnika i po ponovnom uključenju naplatit će novu elektroenergetsku suglasnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Kupujem stan , još malo i dolazimo do isplate kredita , a u stanu je još uvijek podstanarka od prijašnjeg vlasnika , zanima me dali mogu kao novi vlasnik ubrzati proces iseljenja podstanarke. Jer još se nije iselila i zanima me dali ona ima ikakvih prava ostati u stanu protiv moje volje .

Ja bih vas molila za odgovor jer strah me da neću napravit veliku pogrešku i kupiti stan i sa stanom dobijem gratis podstanara. Molim za pomoć!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija