Jump to content

Koliko je plaćen porez?


idvi

Preporučene objave

obveznik prijave i plaćanja poreza na promet nekretnina (5%) je stjecatelj odnosno kupac nekretnine. PU njemu izdaje porezno rješenje s pozivom na plaćanje poreza. Prema tomu, da bi saznali visinu iznosa poreza trebate posjedovati to porezno rješenje ili se raspitati u PU s podatkom (ime i prezime kupca, MBG i OIB). Ako je kupac druga osoba, a ne vi, tada trebate imati njegovu punomoć o zastupanju pred PU u podnošenju zahtjeva za davanjem tog podatka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krester je napisao:

obveznik prijave i plaćanja poreza na promet nekretnina (5%) je stjecatelj odnosno kupac nekretnine. PU njemu izdaje porezno rješenje s pozivom na plaćanje poreza. Prema tomu, da bi saznali visinu iznosa poreza trebate posjedovati to porezno rješenje ili se raspitati u PU s podatkom (ime i prezime kupca, MBG i OIB). Ako je kupac druga osoba, a ne vi, tada trebate imati njegovu punomoć o zastupanju pred PU u podnošenju zahtjeva za davanjem tog podatka.

 

Na žalost niste u prava ali ipak Vam hvala na odgovoru.

Nazvavši PU Zagreb av.Dubronika 32 dobio sam upute da je dovoljno da znam ime kupca te ime prodavača ostalo je dobro znati kao lokaciju nekretnine (stana) te koje godine ugovor sklopljen i doći osobno ne preko tel.

I dobiješ kopiju ugovora i koliko je plaćen porez..jer ti podaci su javni.

Ja nism kupac već trća osoba..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujte neznam..tako su mi rekli i kada dobijem dokument javit ću....osim ako s nešto ne smulja..(po našem dobrom obićaju) moje pitanje je bilo sžeto i direktno a takav sam i odgovor dobio.

Mada meni kao laiku ima neke logike..pa zbog ćega bi to bila tajna..i koga da štiti??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..bili ste u potpunosti u pravu...

priupitao sam i drugi puta i dobio slićan odgovor da bih na kraju potegao 100km i onda obratno... e jesmo....

I sada mi konaćno nije jasno kojim putem da krenem.

Od kupca ..naravno neću dobiti ništa..od prodavaća (mog oca)

kao što sam i napomenuo nemam šanse dobiti nikakav potpis

jer on niti nezna da je ikada išta imao ..izgubio se potpuno

A ja želim samo saznati koliko je plaćen porez na prodaju te nekretnine..dal postoji ikakva mogućnost ili (moguće ?) varalice štiti zakon.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija