Jump to content

otvaranje web trgovine


operater

Preporučene objave

Poštovani,

molio bih vas za nekoliko savjeta vezano za otvaranje internet trgovine(web shop).

Zanima me koja stručna sprema zadovoljava otvaranje ovakvog obrta,da li je moguće da se obrt registrira u privatnom stanu i posljednje,da li je potrebno posjedovati skladište za robu koju bi prodavao(suveniri)i ako da treba li imati minimalne tehničke uvjete. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nadam se da ti je ovo dovoljno

 

NKD 2007

 

47.91 Trgovina na malo preko pošte i interneta

Ovaj razred uključuje:

-trgovinu na malo bilo kojom vrstom proizvoda preko pošte

-trgovinu na malo bilo kojom vrstom robe preko interneta

-izravnu prodaju preko televizije,radija i telefona

-dražbe preko interneta u vezi s trgovinom na malo

 

Djelatnost dozvoljena za obavljanje u stambenim prostorijama, nije potreban MTU.

 

Djelatnost nije obrojena u vezane obrte, što znači danije potrebna nekakva posebna stručna osposobljenost.

 

Isključena je samp prodaja cestovnih nozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još malo detalja:

 

47.91 Trgovina na malo preko pošte ili interneta

Ovaj razred uključuje djelatnosti trgovine na malo preko pošte ili interneta, tj. djelatnosti trgovine na malo

kada kupac donosi odluku o kupnji na osnovi oglasa, kataloga, informacije dobivene s internetskih stranica ili

nekih drugih oblika oglašavanja. Kupac naručuje robu poštom, telefonom ili preko interneta (obično pomoću

posebnih metoda naručivanja koje se nalaze na internetskim stranicama). Kupljeni proizvodi se mogu

preuzeti izravno s interneta ili se fizički dostavljaju kupcu (naručitelju).

Ovaj razred uključuje:

– trgovinu na malo bilo kojom vrstom proizvoda preko pošte

– trgovinu na malo bilo kojom vrstom proizvoda preko interneta

Ovaj razred također uključuje:

– izravnu prodaju preko televizije, radija i telefona

– dražbe preko interneta u vezi s trgovinom na malo

Ovaj razred isključuje:

– trgovinu na malo motornim vozilima te dijelovima i priborom za motorna vozila putem

interneta, vidi skupine 45.1, 45.3

– trgovinu na malo motociklima te dijelovima i priborom za motocikle putem interneta, vidi

45.40

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

A šta ako ja npr. imam više različitih dobavljača tih nekih artikala te kupac na mojoj web trgovini kupi više artikala od različitih dobavljača, kako će mu onda ti dobavljači to slati, on je to kupio zajedno i platio jedinstvenu cijenu, a artikli će mu stizati odvojeno??

 

I također - može li se web trgovina otvoriti pod obrt ili mora biti d.O.o., koje su tu razlike i prednosti?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

Imam pitanje u vezi otvaranja web shopa. Naime planiram otvoriti shop pa imam par pitanja...

 

Zanimaju me mjesečni troškovi prema državi. Zaposlen sam za stalno.

 

Dali moram placati doprinose ako necu imati nikoga zaposlenog?

Postoji li mogucnost imati web shop ako ne otvoram obrt ili firmu? (neka 3. solucija)

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani/a iwy000,postavio sam sličan upit Vašemu,nažalost prije nego li sam zamijetio da je već netko načeo tu temu.Vidim da niste dobili odgovor,pa pretpostavljam da neću ni ja.Ne znam koju ste vrstu web-trgovine imali u vidu,ali pretpostavljam da su nam zamisli donekle slične,stoga Vas molim ako ste uspjeli nešto saznati mimo ovoga foruma,bio bih Vam jako zahvalan kada bi ste svoja saznanja podijelili sa mnom.Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Domaća radinost-proizvodnja i prodaja vlastitih rukotvorina-pitala sam šta mi treba da svoje proizvode uz prodaju suvenirnicama prodajem i putem weba al nisu mi znali odgovorit - da li moram otvorit obrt za proizvodnju i prodaju svojih rukotvorina na internetu ili? Da stavim svoje proizvode (-nakit,suveniri...) npr. na Etsy.com te koje moram imat dozvole?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim prepreke da vi kao građanka otvorite - registrirate svoju web stranicu, na kojoj bi onda reklamirali vlastite rukotvorine iz kućne radinosti. Tu bi mogli objaviti cijenik, kontakt podatke itd.

Ovakav vid promidžbe vlastitih proizvoda se koliko znam ne smatra web trgovinom.

Nadalje fizičke osobe koje imaju registriranu vlastitu proizvodnju ( kao vi ) imaju pravo iste vlastite proizvode prodavati i to se ne smatra djelatnosti trgovine.

Nadalje, možda još bolje i jeftinije rješenje je reklamiranje svojih proizvoda putem postojećih web stranica na kojima ih možete ponuditi kupcima. Možete pronaći stranice na kojima to možete učiniti besplatno, ili za nekakvu naknadu.

Jedna od stranica na kojoj se nude ptoizvodi iz domaće ( kućne ) radinosti je ....

http://www.coolinarika.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
Ne vidim prepreke da vi kao građanka otvorite - registrirate svoju web stranicu, na kojoj bi onda reklamirali vlastite rukotvorine iz kućne radinosti. Tu bi mogli objaviti cijenik, kontakt podatke itd.

 

Hvala na ovim informacijama. Znači razlika između web trgovine i reklamnih stranica bi bila u tome da se preko reklamnih stranica ne može direktno naručivati niti kupovati. Nema mogućnosti online naplate niti automaske narudžbe. Ima li ikakav zakon koji možda to definira? Da li išta o tome govori ovaj spomenuti iz 2007. godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija