Jump to content

koja je najbolja udruga za obuku?


vochka

Preporučene objave

Molim za Vaša iskustva vezana za obuku u udrugama sudskih tumača. Moram se prijaviti za obuku na jednu od tru udruge:

 

Hrvatska strukovna udruga sudskih tumača (najskuplja, ali program im izgleda najzanimljivije)

Društvo sudskih tumača i prevoditelja

ili Strukovna udruga stalnih sudskih tumaèa

 

e sad, ja ne znam ništa o tim udrugama, pa molim ako je neko negdje već prošao tu obuku nek se javI!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prema mojem osobnom iskustvu HSUST je najbolji u pogledu programa, predavača, organizacije. Predavači su redom vrlo aktivni sudski tumači, od kojih su neki odvjetnici, a neki profesori. Daju mnogo praktičnih savjeta, materijala, uputa, čak vam na početku rada osiguravaju malu pomoć u prevođenju i poslovanju. Čula sam i da, po potrebi, obuku organiziraju u svim ostalim dijelovima Hrvatske. Pretpostavljam da je cijena nešto viša zato što za svaki jezik organiziraju 5 sati vježba iz prevođenja.

U svakom slučaju, razlika u cijeni je neznatna u odnosu na kvalitetu i profesionalne kontakte koji se stiču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Evo da podijelim s budućim sudskim tumačima svoje više nego neugodno iskustvo.

 

Naime nedavno sam pohadjala obuku koja bi se prije mogla nazvati pljačkom nego ičim drugim. Od 10 skolskih sati koje smo platili dobili smo mozda 3 skolska sata price o voditeljici udruge - ja ja ja i opet ja!

Radni materijal koji kosta 1200 kuna sastoji se od hrpe dokumenata na hrvtaskom (fotokopiranih, a mnoštvo ih je nečitko) i na stranom jeziku za koji smo se prijavili.

 

Nadalje, morali smo sav materijal ponijeti sa sobom od jamstvenika preko busilice za paprir do naljepnica.

 

Moram napomenuti da smo se čak i dobro nasmijali na račun prevoditelja koji su loše preveli neke dokumente, a nitko iz udruge se nije potrudio izbrisati njihova puna imena.

 

Na pitanje kako obavljamo svoju djelatnost rečeno nam je da pitamo knjigovođu.

 

Bilo je tu još mnoštvo bisera, i smatram kako se ovome treba stati u kraju. Uzimaju bijesnu lovu a kada mi zbog toga sto nesto ne znamo napraviti pogrijesimo, onda nam se javno smiju.

 

Razina poznavanja jezika nedostatna je za prevođenje, a to nikoga nije briga. Informacije su nam nedostupne kao da se radi o nekoj sektaškoj udruzi a ne o službenim osobama.

 

Sramota za prevoditelje, sramota za pravnike!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ja imam položen ispit i pravnik sam, pa bih sad trebao tražiti proglašenje, a prethodno bih trebao završiti obuku. E, sad, mene bi konkretno zanimalo koliko to sve košta budući da je očito to stvar samo dodatne zarade udruga. Dakle, molim da se jave ljudi kojima su poznati iznosi potrebni za obuku i ostale dodatke (jemstvenik i sl.), t.j. koliko bi me na kraju koštalo proglašenje sudsim tumačem. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Evo da malo podignem temu. Nedavno sam položila ipsit iz njemačkog jezika C2 i sljedeći korak je obuka za sudske tumače. Kontaktirali sam ih putem e-maila, programi su svi tu negdje ali postoje razlike u cijenama pa me zanima koju biste od udruga osobno preporučili ili je to sve tu negdje? Mislim si ako je skuplje da je možda po nečemu i bolje? Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija