Jump to content

pbz,ovrha,jamac i tako dalje. molim pomoć.


nina_501

Preporučene objave

dakle, dobila sam pravomoćno rješenje o ovrsi u kojem sam drugi jamac na iznos od 113 000kn+troškovi + kamate.

napominjem da sudužnik već 3 godine plaća jedan dio potraživanja, a tek sada su i meni poslali tj.firmi u kojoj radim to rješenje, a prvom jamcu ne skidaju ništa - vjerojatno se oglušio na rješenja jer je zaposlen u svojoj firmi i vjerojatno prikazuje da nema primanja i sl.

 

samohrana sam majka i sama uzdržavam dijete, bez alimentacije i dodatnih primanja, sa plaćom od 2830 kn.

rješenjem se navodi da mi se skida 1/3 plaće, što je meni apsolutno previše jer onda ostajem bez sredstava za život kako za sebe, tako i za dijete.

 

zanima me da li je moguće išta napraviti po tom pitanju - vjerujem da se ovrha ne može odgoditi i sl, no barem da to ne bude 1/3 plaće.

 

palo mi je na pamet eventualno sa poslodavcem sklopiti novi ugovor na neodređeno samo sa prijavom na minimalac - no opet - ne znam koliko taj minimalac iznosi te koliki je odbitak za mene i dijete, tj. koliko bi se onda moglo skidati sa plaće.

 

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Piši dopis banci i odvjetniku koji ti je poslao rjesenje. Naime imala sam slican slucaj... Napisi da si samohrana majka i kolika su ti primanja, ukratko ne smiju ti uzeti nista jer to ti je osnovica za zivot...Takoder upozori svoje racunovodstvo da napisu dopis u kojemu naglasavaju da ti ne smiju uzeti novac s obzirom na cjelokupnu situaciju... te posalji banci i odvjetniku..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija