Jump to content

zbirka isprava


anonimno

Preporučene objave

pošto je kupoprodajni ugovor nekretnine kupljene još 80tih godina izgubljen.... a ja sam u fazi realizacije lokacijske i grđevinske dozvole...zanima me sljedeće:

 

čestica nije parcelirana u knjigama, a na osnovu čega se zna da je taj, baš taj dio moj (odnosno osobe kojoj pomažem) koji je omeđen podzidom. da li je to navedeno u kupoprodajnom ugovoru možda?

naime u zemljišniku na sudu je osoba upisana kao vlasnik određenog dijela čestice uz još ostale suvlasnike.

taj dio u kvadratima na koje je upisana je veći od onog omeđenog na terenu za 50kvadrata jer su to navodno kvadrati dani za put.

 

da li mogu tražiti izvadak kupoprodajnog ugovora iz zbirke isprava na temelju kojeg je nekretnina upisana, pretpostavljam

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Evo da se i ja nadovežem na temu!

Naime zanima me što treba napravit ako se izgubi kupoprodajni ugovor za kuću, koja je kupljena isto negdje 80-ih godina?

naime vrlo je moguće da smo ga negdje zagubili a vlasniku je potreban.

Da li je ikako moguće dobiti kopiju i da li se ona stvarno čuva u tu spominjanoj zbirci isprava?

Iskreno nisam nikad čula za takvo nešto ali bih bila jako sretna kad bi to bilo moguće.

Gdje i kome da se obratimo? I koliko dugo traje taj postupak?

 

puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija