Jump to content

Biciklistički prijelaz


mason

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Da li biciklist na biciklu ima prednost prijelaza preko kolnika ako je na kolniku iscrtan biciklistički prijelaz?

Za pješački mi je već rečeno da nemam prednost, ali meni automobili trube i kad prelazim preko biciklističkog prijelaza. Zar je i to zabranjeno? Pa kako da se onda vozim biciklom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mason je napisao:

Pozdrav!

 

Da li biciklist na biciklu ima prednost prijelaza preko kolnika ako je na kolniku iscrtan biciklistički prijelaz?

Za pješački mi je već rečeno da nemam prednost, ali meni automobili trube i kad prelazim preko biciklističkog prijelaza. Zar je i to zabranjeno? Pa kako da se onda vozim biciklom?

 

Ovo prvo nema smisla. Prilikom prolaska preko pješačkog prijelaza biciklist mora gurati bicikl. U tom slučaju vi ste pješak. Onaj tko vas automobilom ne propusti preko pješačkog prelaza čini prekršaj.

Ovo drugo: Vozač koji pri skretanju presijeca biciklističku stazu ili traku koja se pruža uzduž kolnika kojim se kreće, dužan je propustiti bicikle koji se kreću po biciklističkoj stazi ili traci u istom ili suprotnom smjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi rekla. Radi se o prijelazu preko kolnika, a ne o stazi. I automobil ne mora biti u skretanju da bi prešao preko bicklističkog prijelaza. S druge strane, nema ni logike jer kojom bi se to brzinom trebao moći kretati biciklist... Oni mogu projuriti i do 30 km/h preko kolnika i vozač automobila bi to kao trebao primjetiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija