Jump to content

Eksproprijacija zemljišta zbog općeg interesa


anonimno

Preporučene objave

Molim za savjet u rješavanju mog problema.

Još davne 1972. godine kupio sam zemljište na moru radi izgradnje kuće za odmor. Zemljište mi se oduzima zbog izgradnje kolne saobraćajnice, Rješenjem u kojem stoji da postoji opći interes za izgradnju saobraćajnice te se pokreće postupak eksprprijacije na osnovi čl. 15 Zakona o eksproprijaciji. U nakanadu za zemljište mi je tada nuđen smiješno nizak iznos, tako da nisam pristao. Pokreće se sudski postupk radi utvrđivanja pravične naknade. Imao sam odvjetnika koji me je zastupao, bila su četiri ročišta i ništa se nije riješilo. Zadnje ročište je bilo 1988. godine. Godine 1990. godine poslao sam prigovor na rad suda zbog sporosti postupka, ali nisam dobio odgovor. Tada je, nažalost, došao rat, nakon toga sam se razbolio tako da do sad niam ništa poduzimao. Molim za savjet što bih treabo poduzeti, trebam li angažirati odvjetnika , jer onaj koji me je u prošlosti zastupao nije mi puno pomogao ?

Hvala puno unaprijed.

 

nažalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija