Jump to content

Gradski parking - OVRHA iz 2007 dolazi SAD na naplatu


mala007

Preporučene objave

Dakle -

 

jučer mi je stiglo Rješenje o ovrsi - platiti Gradskom parkingu x.xxx,00 kn.

Naravno, od Javnog bilježnika.

 

Ono što mene čudi jest da stoji pečat da je Javni bilježnik primio prilog (izlistane kazne) 05.10.2007 godine.

ISto tako piše - otpremljeno 27.10.2007

 

 

I meni sad stiže ovrha protiv koje je dozvoljen prigovor u roku 8 dana - opet Javnom bilježniku. O prigovoru odlučuje Općinski sud.

 

Ono što mene zanima jest - ima li smisla uložiti prigovor obzirom na Odluku Ustavnog suda o neustavnosti parking kazni, iz, čini mi se 2009 godine?

 

Jer, bilježnik je primio Prijedlog za ovrhu u 2007. godini, na dokumentu piše i da je otpremljen (?) isto 2007 godine, a meni je Rješenje o ovrsi stiglo tek jučer.

 

Moram li platiti Ovrhu iz 2007 (koja mi je tek SAD došla) za nešto što je 2009 proglašeno neustavnim?

 

Molim upućene da me upute , i isto tako da mi kažu na koje članke kojeg Zakona da se pozovem u prigovoru (ako imam osnove za isti)

 

(Pravnica u Gradskom Parkingu mi je rekla da je Ovrha u redu jer je prijedlog poslan prije odluke o neustavnosti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne podnesete prigovor, ovrha će se provesti.

 

Javni bilježnik i sud dužni su samo provjeriti da li je ovršni zahtjev formalno u redu, a ne i stvarnu osnovanost zahtjeva.

 

Ustavnost propisa na kojem se temelji ovrha s tim nema veze. Naime, Ustavni sud nije poništio propise o naplati ugovorne kazne (jer za to niti nije ovlašten), nego ukinuo s određenim datumom.

 

No, ovdje nije riječ o ustavnosti propisa nego o osnovanosti konkretnog zahtjeva za ovrhu, a on je nezakonit iz istih razloga zbog kojih je ukinut propis, a to je da se po Zakonu o obveznim odnosima ne može naplaćivati ugovorna kazna za novčane obaveze.

 

Sud je dužan voditi računa o hijerarhiji propisa, a zakon je iznad odluka lokalnih samouprava.

 

Pogledati ovu odluku Ustavnog suda i pozvati se na nju i na presudu Županijskog suda u Splitu koja se u njoj navodi te navesti iste razloge:

 

U III /1797/2009

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija