Jump to content

veterinarski inspektor -zataškava


revizor

Preporučene objave

Prijavio sam županijskom veterinarskom inspektoru susjeda koji je u svom dvorištu inprovizirao farmu od šupa ,štagljeva za sijeno i sličnih drvarnica prije 5g.Vremenom je dobavljao sve više goveda u te nastambe tako da ih sad ima oko 50 goveda i 20 svinja u samom naseljenom mjestu 20m od ceste.Ne trebam pisati o tome kako te životinje nemaju nikakvih uvjeta ,niti dovoljno,mjesta,vode,svjetlosti.Muču cjeli dan i noć,svako malo neka ugine koje zakapaju u bašču,bježe po selu danju i noću.Nema ni septičke ,đubrenica se sliva u dvorište sve do ceste a iza farme je jezero 30X30 đubrenice.Smrad je nepodnošljiv.

Na moj prvi dopis uopće nije reagirao(inspektor je pred mirovinom),te sam dopis poslao veterinarskoj upravi u Zg(sa slikama svega) koja mu je naredila hitni očevid i postupanje.

Nakon toga izvršio je očevid u trajanju nekih 15 min i tom prilikom došao u kuću susjeda a farmu nije ni obišao.

Poslao mi je dopis nakon toga da je dva dana vršio veterinarski nadzor i inspekciju i da je usmeno naredio da ovaj napravi septičku,a drugo ništa jer je ovaj izjavio da je farma stara 40g(šupe jesu ali goveda su od par godina),što je ovaj sve prihvatio kao istinito.U izvješću koje mi je poslao nema nikakve pouke o pravnom lijeku.

Pošto sam krajnje nezadovoljan očevidom i poduzetim mjerama želim podnijeti podnesak ali ne znam kako da ga naslovim(da li žalba ili prigovor-bitno zbog tijeka upravnog postupka ) i kome da ga naslovim dali na ovoga koji je bio(žup.vet.ins.) ili na 2.stupanj tj veterinarsku upravu(koja mu je naredila postupanje,i koji mi je rok.

Kako dokazati da je #OOPS# od par godina jer je u pravu da su šupe tj "farma" kako inspektor navodi po izjavi vlasnika stare 40 g i ne podliježe nikakvim propisima.

Vlasnik farme uopće tu nije živio od2000 do 2005g.pa nije ni moguće da je bila farma.Bio je u Srbiji i borio se na strani agresora na hrvatsku.

Molim hitan odgovor,jako sam razočaran pravnom državom,bahatošću i neodgovornošću ljudi koji ne rade svoj posao tj tog inspektora koji uopće ne želi odraditi posao.

Zaboravio sam,još mi je napisao da je vlasnik izjavio da su mu ta goveda jedina imovina i da od toga živi(što je ovaj prihvatio),ali to nije istina jer vlasnik ima 3 grunta,dvije kuće,dva auta ,dva traktora,i još oko 50hektara zemlje.

Dakle inspektor je vlasnikovu izjavu uzeo zdravo za gotovo ništa nije provjerio,a ovaj je sve lagao.

Kad su goveda dovežena na"farmu" nije provjerio a ima neka služba koja to evidentira valjda.

Molim hitan odgovor.

Dakle kome da se obratim i kojim podneskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potkrala mi se pogreška nije bio uopće ovdje od 1990.do 2005g.

I važna činjenica koja je protivna zakonu o državnom inspektoratu a to je da je inspektor rekao tko ga je prijavio tj naveo moje podatke te mu kazao da sam slikao farmu tj đubrenicu koja je razlita po čitavom dvorištu.

Vlasnik je drugi dan napao verbalno mene i suprugu zbog toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle ja sam kao podnositelj zahtjeva za inspekcijski nadzor dobio izvješće o inspekcijskom nadzoru(u predmetu točno piše dostava podataka o inspekcijskom nadzoru),a dotični vlasnik

usmeno riješenje da napravi ono što sam naveo.

pouke u dopisu nisam dobio koji je moj pravni lijek za daljnje postupanje ako sam nezadovoljan.Zato pitam ovdje ponovo valjda će mi netko znati odgovoriti.

Da li pišem prigovor ili žalbu ili što već

i kome ,

koji mi je rok ako ga ima.

Dobio sam prije dva dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li imam pravnog osnova podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu protiv inspektora koji očigledno zataškava stvari i očigledno neće izvršiti zakonom mu dane ovlasti tj posao za koji dobiva plaću.

ili protiv države podnijeti tužbu jer njeni organi ne poduzimaju ništa da bi se provodio zakon koji postoji za uvjete držanja stoke u farmama.

T a farma nije ni registrirana što je osnovna obveza posjednika životinja,treba imati rješenje i sve ostalo po zakonu,nema apsolutno ništa ali očigledno mu neće nitko ništa.

Gdje je tu zaštita zdravlja ljudi i okoliša.Tko bi odgovarao da dođe do neke drastične zaraze ljudi i životinja.

Koja smo mi pravna država.

Ima li netko da mi odgovori na ova pitanja već sam u očajnom stanju a pomoći i savjeta niotkud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najnovije ,bio sam kod inspektora i on me je upoznao s svojim planom tj.rekao je ovome da samo iskopa septičku jamu i da može legalizirati farmu(jer je on nadležan za odorenje) unatoč tome što je u samom naselju,u zelenoj zoni u kojoj prostornim planom nije dozvoljena da bude nikakva farma..,

nema vodovod nego napaja krave kantama,nema uopće ograd e oko farme ,nema dovoljno prostora za tu silnu stoku..tj gotovo da nema ni jedan uvjet ispunjen po pravilniku koji moraju farme zadovoljavati.

nešto nemoguće, za nepovjerovat

kome se obratiti kome tužiti(pretpostavljam da ga je ovaj potkupio).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Makar vam neću znati dati nikakav odgovor,suosjećam s vama u potpunosti,jer i ja imam problem doduše ni u kakvoj vezi s vašim,ali isto sam naišao na takve probleme kad sam pokušavao dokazati da neke stvari ugostiteljski restoran u blizi moje zgrade radi nelegalno.Zvao sam inspektore ali ti inspektori ne mrdaju prstom,koliko sam se nadao da će državni inspektorat nešto ućiniti međutim njihovi odgovori su mi idiotski i smiješni.S inspekcijama iz općine neću ni pokušavati oni se prodaju za kilu čevapa.Nedavno sam poslao prijavu građevinskoj inspekcije jer ima napravljen fiksnu zagrađenu terasu,i za sada ništa.Slijedeći potez bit će da ću ih prijaviti uskoku sa sumnjom da su dozvole za rad nisu izdane u skladu sa zakonom,pa šta bude.Ako primjerka priča da ne smije bit ni mrvice korepcije pa šta je onda ovo,državni inspektori predstavljaju prvi prag države, a oni se prodaju za jednu pivu u paščari.Prokleti dan kad su otvorili taj restoran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija