Jump to content

Ovrhovoditelj - da li da se žalim na rješenje protiv ovrhe?


naty

Preporučene objave

Poštovani,

 

kao ovrhovoditelj primila sam rješenje o stavljanju van snage ovrhe s obzirom da je ovršenik podnio prigovor na Rješenje o ovrsi u kojem je naveo je da je dug manji.Uz ovrhu priložila sam dokaze o stanju duga te obračun kamata što je povećalo iznos duga.

Da li da čekam parnični postupak ili da se kao ovrhovoditelj žalim na Rješenje jer dug je neosporan za što imam i potvrđene dokumente(račune)od strane ovršenika.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako između dvije stranke postoji spor oko nečega, onda se to rješava u parničnom postupku.

 

Kad bi se o tome odlučivalo u ovršnom postupku, ne bi se stranke upućivale u parnični postupak.

 

Ako sam dobro shvatio vašu namjeru, vi bi zapravo da se o vašem potraživanju odluči bez da se drugoj strani omogući da se barem izjasni o tome zašto ga osporava, drugim riječima sud bi trebao biti vaše sredstvo naplate a ne nepristrana strana koja donosi pravorijek. To tako ne ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija