Jump to content

...državna firma...ugovor na određeno..prekid ugovora u 4.god staža


debsy

Preporučene objave

Zaposlena sam 3,8 godina na određeno u državnoj firmi...

Nakon 3 godine radnog staža,dobila sam ugovor o novom radnom mjestu na kojem nisam NIKADA radila..kao i većina nas koji smo dulje od 3 godine tamo... :zao:

dalje sam nastavila raditi na istom radnom mjestu..

Ugovore sam od prve polovice prošle godine potpisivala svakih mjesec dana,a od 12 mjeseca 2009.na 3 mjeseca.

No međutim pričanjima da bi po svim zakonima trebala dobiti za stalno,se dogodilo to da sam iz vedra neba od nadležnih rukovodioca dobila obavjest 15.3.2010 da se 18.3.2010. ne trebam više pojaviti na poslu,nego podići svoje papire u kadrovskoj službi...

 

Usljed šoka i nevjerice,nisam htjela kao i ostala većina potpisati obavjest o prekidu rada...

Na nagovor sindikata (kojih unutar firme ima 4),rečeno mi je da firmu moram tužiti skupa sa ostalima čija se radnička prava krše,da ću po odluci suda u roku mjesec dana biti vraćena na posao uz STALNI RADNI odnos..

 

Da i ja imam pravo na otpremninu od 3 prosječne plaće unatoč tome da sam radnica sa ugovor na određeno..

No međutim članovi uprave kod kojih sam bila na razgovoru su rekli da ako ja kanim tužiti firmu,da ću biti vraćena na posao uz stalni radni odnos..s time da očekujem da će me onda proglasiti teh.viškom već idući mjesec...

 

S obzirom na to da prekid ugovora nisam htjela potpisati,poslali su mi poštom doma isto obavijest o prekidu ugovora...

 

No međutim 18.3.po isteku ugovora o radu sam potpisala kao i drugi radnici novi ugovor koji traje do 30.06.2010.

Na to sam pristala jer mi je posao potreban više od svega..

Da bi se jučer našla na popisu opet za prekid ugovora o radu,s time da me nitko nije obavijestio o tome(šef,poslovođa..)jer sam na bolovanju od prošlog tjedna,nego su mi javili kolege koji su se našli isto na tom popisu...

 

Čula sam se sa predsjednikom sindikata i ovaj put drugačija sada navodno nemam pravo na ikakvu otpremninu unatoč tome što radim 3,8 godina na određeno,i ako inzistiram na ugovoru za stalno da ću onda biti opet teh.višak i eventualno uz otpremninu od 3 plaćice..

 

Kome se više obratiti?

Da li krše zakone s ugovorima o radu na određeno?

Što učiniti,jer ne kanim više popuštati,a teško se izboriti bez "veze"unutar firme?

Da li imam pravo na otpremninu kao radnica na određeno s stažem od 3,8 godina?

Kojim se službama obratiti? :-?

S time da znam da na moje radno mjesto se već vodi radnik od 2.mjeseca ove godine koji je za stalno primljen,no međutim ni on ne radi još na mom radnom mjestu,čekaju da mene nogiraju...

 

Bilo kakav savjet je dobrodošao..

HVALA....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija