Jump to content

Prolazak kroz žuto/crveno...


anonimno

Preporučene objave

Imam problem sličan onima već razmatranim, no ipak specifičan...Dobio sam poziv za pripremno ročište za navodni prolazak kroz crveno. Policija tvrdi da me je sa nekih 40 m sjeverno, tj. okomito na moj prolazak kroz raskršće opazila u prolasku kroz crveno...Činjenično stanje jest da nisam prošao kroz crveno nego da se je na zaustavnoj liniji promjenilo svjetlo iz zelenog u žuto...Naime radi se o starom semaforu koji u 2 sekunde prijeđe iz zelenog u crveno bez treptanja ijednog svjetla...i o brzoj prometnici, jednako tako ta prometnica ima dvapješačka prijelaza i na svakom po par semafora tako da je moguće pratiti oba kod prolaska...Nakon poziva prekršajnom sudu otišao sam na mjesto događaja navodnog prekršaja i uočio da se iz smjera sjevera odakle je policija dolazila krećući se automobilom uopće niti na udaljenosti manjoj od 40 m ne može vidjeti signalizacija na cesti kojom sam prolazio jer su semafori okrenuti okomito i imaju zaštitni pokrov... Što mi je sada činiti? De facto imam lošu procjenu policije, no isto tako znam da policija u prijavi navodi prolazak kroz crveno ikao je bilo kroz žuto jer je ovo teško oborivo...Da li da pokušam sve oboriti dokazujući realnu mogućnost previda policijeili da priznam nešto što nisam učinio kako bih dobio manju kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija