Jump to content

Ovrha zbog neplacenog najma stana


nina99

Preporučene objave

U 6.mj 2007 uselili smo su u unajmljeni stan. Stan nam je iznajmio muzev poslodavac. Mi smo si bili sami nasli stan za 500 € ali muzev poslodavac je rekao da on ima stan za nas.... svoj... i da ga iznajmljuje za 450€. Tako da smo odustali od drugog stana i uselili se u njegov. Ugovor o najmu stana je bio dakle 450€ na 4. god i tako je bio i pravilno registriran,ukljuceno sa garazom. Medutim kada smo se uselili rekao je mom muzu da je mora platiti 450€ + 250 € na crno i morao je potpisati da ce tako placati ili bi mu dao otkaz. Ja sam bila u 7.mj. trudnoce, prijasnji stan od 500€ je bio otkazan,drugi nismo mogli nac,a drugi posao isto nije mogao naci. Tako je placao 700€ svaki mjesec. U 11.mj. 2008. Moj muz je nasao drugi posao. Tako je tekao da ce platiti najam za taj mjesec kada popravi klimu koja je bila ukljucena u ugovor i koja nikada nije radila i kada makne svoje smece iz garaze(ogroman stari kauc..) koje je bilo tamo od pocetka najame te garaza nije nikada bila upotrebljiva. On to nije htio napraviti. U 2.mj 2009. Nasli smo drugi stan i odselili se. U meduvremenu atari poslodavac podigao je tuzbu za neplacanje najama. Pisma su dolazila na staru adresu od njegovog stana i sud je donio odluku u njegovu korist. Mi nismo nista znali o tome dok nisu dosli izvrsiti ovrhu. Uzeli su nam auto i prodali ga. Cijena nije pokrila sve troskove tako da je taj podigao ponovno ovrhu. Prije 8 dana dosli su nam zapisati opet stvari da ih odnesu. Da li imamo ikakve mogucnosti da ga tuzimo?? Jer njegova tuzba za neplacanje stana ima cijenu najma 700€ te posto nam nije nikada davao priznanice o placanju tuzio nas je za neplacanje stana od 9.mj.2008. Novac za najam ga je on uvijek uzimao sam od place mog muza, posto mu je bio poslodavac. Stvarno sam ocajna jer ce nam uzeti sve sto imao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poreznoj dostaviti rješenje o ovrsi iz kog se vidi kolika je najamnina za stan.

potražite stručnu pomoč da poduzme potrebite radje za proglašenje ovrhe nedopuštene .

da bi ovrha postala pravomočna morala je biti uručena ovršeniku.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima. NN 35/05

Vaš ugovor o najmu stana ima elemenata ništavnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija