Jump to content

treba imati trajno ili se moze odmah dobiti drzavljanstvo


damire

Preporučene objave

zanima me sljedece sad u 9mjesec 2010 imat cu 5 godina boravka koji sam dobio preko supruge ja sam BIH ona je HR drzavljanin

moje pitanje je trebam ja prvo dobiti trajno nastanjenje ili mogu odmah predati za drzavljanstvo kad mi isteknu ovih 5 godina i naravno koja je procedura i koji su rokovi cekanja

 

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

ja sam u istoj situaciji..Prvo predajete za stalan boravak, ja trebam sada u julu predati ( treba vam potvrda da ste polozili hrvatski jezik i latinično pismo, izjava od supruznika da vas uzdrzava, ukoliko ne radite i sve ono sto ste prije toga predavali za privremeni boravak). Nakon toga treba cekati na rjesenje o stalnom boravku, sad koliko sam se raspitivala to moze potrajati, jer u mom slučaju ja punim 5 godina u julu, a izdali su mi privremeni boravak do 3 mjeseca iduce godine, i mislim da bi mi u tom roku mogli rijesiti. Kad se to dobije, onda se može predati za državljanstvo. Opet papirologije dosta, novaca i puno strpljenja.

Nadam se da sam vam imalo pomogla.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija