Jump to content

Susjedov pas


Pjupinho

Preporučene objave

Znam da je naslov pomalo smijesan, ali vjerujte situacija u kojoj je glavni akter lik iz naslova uopce nije. Naime, vec par mjeseci svako jutro gubim zivce zbog - susjedovog psa. Pocne lajati oko 6-7 ujutro, svaki dan, i ne prestaje do navecer. Zanima me spada li ovo u narušavanje javnog reda i mira i kojim se tijelima obratiti? Policiji? U par navrata sam i ljubazno zamolio doticnog vlasnika ali ocito da od toga nema svrhe. Evo, laje i dok ovo pisem :zao:

Unaprijed zahvaljujem na savjetu/odgovoru! ;-)

ujedno molim admina da premjesti temu ako sam falio područje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Pjupinho,a da ga pokušate uloviti udicom obloženom mljevenim mesom?Nitko neće moći reći da ste ga otrovali

 

... ali pošto ga je ozlijedio, vlasnik psa može skoknut do prvog većeg grada ili graničnog prijelaza, obavjestiti veterinarskog inspektora koji neće propustiti sastaviti prekršajni nalog radi počinjenog prekršaja iz čl. 6. Zakona o zaštiti životinja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

igla91 je napisao:

Pjupinho,a da ga pokušate uloviti udicom obloženom mljevenim mesom?Nitko neće moći reći da ste ga otrovali

 

... ali pošto ga je ozlijedio, vlasnik psa može skoknut do prvog većeg grada ili graničnog prijelaza, obavjestiti veterinarskog inspektora koji neće propustiti sastaviti prekršajni nalog radi počinjenog prekršaja iz čl. 6. Zakona o zaštiti životinja.

Potpetice,slažem se,ali...pas je pojeo udicu,uginuo.Pa neće valjda ići na obdukciju da se utvrdi uzrok smrti?I kako dokazati da mu je baš taj susjed dao udicu.

Raspisali smo se o toj temi jer ovakvih slučajeva ima dosta pa je dobro znati kako se rješiti maltretiranja koje vrše psi (ustvari njihovi vlasnici).Ne preferiram ubijanje,ali kako riješiti ovaj slučaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istra15 je napisao:

igla91 je napisao:

Pjupinho,a da ga pokušate uloviti udicom obloženom mljevenim mesom?Nitko neće moći reći da ste ga otrovali

 

Prestrašno

Da,Istra15..prestrašno je kad glupi pas laje cijele dane i noći i uznemirava susjedstvo,a nesmiješ ga krivo pogledati jer ćeš završiti u zatvoru.a to što ljudi gube živce zbog takvih pasa(pas je odraz vlasnika)...nikom ništa.Stvarno prestrašno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Igla91,

najžalosnije je da nema tu pametnog savjeta jer kad se ima posla sa razumnim ljudima onda se problem riješi jer jadna životinja ne laje cijelo vrijeme bez razloga. Ne znam u kojim uvjetima dotični drže psa i vjerojatno je besmisleno reći: prijavite ih udruzi za zaštitu životinja jer niti znam gdje žive i funkcionira li ikakva udruga na području. S obzirom da sam veliki ljubitelj svih životinja, imatelj pasa, užasnuta sam samom idejom "udice obložene mljevenim mesom" kao sredstvom rješavanja problema. I još jednom kažem: prestrašno, stvarno prestrašno, koliko god Vam to smetalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istra15,ma ne smeta meni što vi imate svoje mišljenje.I ja sam ljubitelj životinja,imam doma 6 vrsta.Istina,više volim one koje ne stvaraju buku.Očito susjedi Pupjinha nemaju razumijevanja da ta buka nekome smeta.A to da pas ne laje bez razloga...neznam.Ja imam susjeda čiji pas laje svaki put kad vidi nekog od ukućana,ne da laje...vrišti,posebno neugodan zvuk.Dovoljno je da ga samo pogledam i odmah nastane tišina,koja ponekad potraje i sat vremena.

Postoje i elektronske stvarčice koje možda mogu pomoći...

http://www.eoglasnik.com/no/rc/viewad.asp?id=50301989692100881

Još jednom,sve najbolje i bez uvrede

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Istra15,ma ne smeta meni što vi imate svoje mišljenje.I ja sam ljubitelj životinja,imam doma 6 vrsta.Istina,više volim one koje ne stvaraju buku.Očito susjedi Pupjinha nemaju razumijevanja da ta buka nekome smeta.A to da pas ne laje bez razloga...neznam.Ja imam susjeda čiji pas laje svaki put kad vidi nekog od ukućana,ne da laje...vrišti,posebno neugodan zvuk.Dovoljno je da ga samo pogledam i odmah nastane tišina,koja ponekad potraje i sat vremena.

Postoje i elektronske stvarčice koje možda mogu pomoći...

http://www.eoglasnik.com/no/rc/viewad.asp?id=50301989692100881

Još jednom,sve najbolje i bez uvrede

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Svojevremeno je Mrljavac napisao nešto zanimljivo....http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=11470&forum=29

.......#2

U tom odgovoru je navedeno da:

"oni će mu sastaviti jednu lijepu prekršajnu prijavu za narušavanje JRM (to je rijetkost) pa će platiti kaznu".

 

Opet ovisi o propisima lokalne sredine.

 

Ako se misli da postoje elementi prekršaja iz Zakona o prekršaja protiv javnog reda i mira - nema ništa od te kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Što ako susjedov pas nije vezan pa harači po ulici režuči i lajući na automobile, prolaznike, dok se gazdarica ponaša kao da nije njen? Iako upozorena da pas mora biti na povodniku no on i dalje nije i napada, čak je krenuo u stubištu napasti mog prijatelja i skoro ga ugrizao, da li se možemo pozvati na

 

ZAKON

O ZAŠTITI ŽIVOTINJA

 

 

7. Zaštita kućnih ljubimaca

Članak 48.

(4) Zabranjeno je držanje i postupanje s kućnim ljubimcima te njihovo kretanje na način koji ugrožava zdravlje i sigurnost drugih životinja i ljudi, a posebice djece.

 

Članak 67.

(1) Novčanom kaznom od 30.000,00 do 50.000,00 kn kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

 

44. postupa protivno odredbama članka 48. stavaka 1. do 7. ovoga Zakona,

 

 

Isprintala sam odluku grada Zagreba o držanju kućnih ljubimaca, te boldala dio gdje piše da pas mora biti na povodniku a ne slobodno haračiti po ulici - taj papir je skinula sa oglasne ploče zgrade ... još mi je prigovorila da otkada smo došli da ih stalno maltretiramo. Poanta je u tome što je njen pas, star 1,5 godinu krenuo napasti moje štene od 3,5 mjeseca ... niti jedan normalan mužjak to ne radi. Mislim da ni njoj nisu baš sve na mjestu, jer dok njen pas na ulici trči, laje i reži na momka u prolazu, ona preko puta na autobusnoj stanici stoji kao da ona nema veze s time ..... neki savjet možda????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je što susjeda poriče da je pas njen, ukoliko se radi o psu lutalici ili psu koji nikog ne ugrožava nadežno je komunalno redarstvo, a ukoliko se radi o očitoj protupravnoj radnji vlasnika psa koji životinju pušta vani i napada druge osobe, radi se o narušavanju javnog reda i mira za što je zadužena policija.

 

Policiju zvati isključivo na broj 192, a komunalci su obično pretrpani poslovima pa ne zapamte što im građani prijavljuju te im se ne treba osobno ni obraćati već odmah treba otići kod njihovog šefa, tj. tražiti sastanak sa pomoćnikom općinskog načelnika ili gradonačelnika i u direktnim razgovorom mu iznijeti problem i tražiti da vam odgovori pisanim putem o poduzetom.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija