Jump to content

Aneks ugovora o radu - Premjestaj u inozemstvo


edi_kadi

Preporučene objave

Postovani,

 

imam jednu situaciju u firmi gdje me direktor na rad u inozemstvo, tocnije u Njemacku, na 15-30 dana ili 1-3 mjeseca.

 

Prema Pravilniku o radu iz Cl.33 (dolje) stoji kako poslodavac ima potpuno pravo za navedeno.

 

Radnik se obvezuje za vrijeme trajanja Ugovora o radu, prema privremenim potrebama i zahtjevu Poslodavca, prihvatiti premještaj u neku od ino tvrtki, te tamo obavljati poslove radnih mjesta za koje je osposobljen.

 

U toj situaciji, radnik i poslodavac su obvezni zaključiti anex Ugovora o radu, sukladno čl. 20. Zakona o radu, a u kojem se mora obavezno naznačiti:

 

1. trajanje rada u inozemstvu;

2. novac u kojem ce se isplacivati placa

3. druga primanja u novcu i naravi na koja ce radnik imati pravo za vrijeme rada u inozemstu te

4. uvjeti vracanja u zemlju

 

Ja imam sad ugovor u firmi kao IT administrator ( Informatika ) a direktor me zeli poslati u Njemacku ali da tamo radim kao skladistar. E sad moje pitanje je dali ja to mogu odbiti sa obzirom da se neradi o mojoj struci i dali u tom slucaju imam pravo na otpremninu i otkaz kao tehnoloski visak jer me direktor salje u inozemstvo iz razloga sto tu vise nema posla. Hvala

 

Molim za hitan odgovor.

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija