Jump to content

Neregistrirano vozilo na parkiralištu


pewou

Preporučene objave

petpetica je napisao:

Gradske/općinske odluke mogu propisivati zabranu ostavljanja takvih vozila na javnim površinama, ukoliko je redar prethodno ostavio obavijest na vozilu da ga je potrebno izmjestiti, vozilo je s punim pravom uklonjeno.

 

Hvala, našao sam također neke članke koji se odnose na to.

Konkretno, radi se o Zagrebu pa me zanima moraju li ostaviti kakvu obavijest nakon koje reagiraju odvoženjem vozila ili jednostavno mogu odvesti vozilo i bez takve obavijesti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalni redar ostavlja upozorenje o neregistriranom vozilu koje mora biti uklonjeno u roku 3 dana (govorim za područje ZG!), tzv "žutu naljepnicu". Nakon toga "pauk" odvozi vozilo ako se vlasnik nije sam pobrinuo.

 

Cilj toga je ukloniti olupine s parkirališta, jer u gradu ionako nema dovoljno parkirnih mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, penava, to me zanimalo. Znači, ne može se dogoditi da dođem na parkiralište i ne zateknem svoje vozilo tamo samo tako, nego mora biti obavijest.

Inače, moj automobil nije olupina, jedino je neregistriran i nema tablice, ali jasno mi je kako ga oni svrstavaju u to zbog toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Gradske/općinske odluke mogu propisivati zabranu ostavljanja takvih vozila na javnim površinama, ukoliko je redar prethodno ostavio obavijest na vozilu da ga je potrebno izmjestiti, vozilo je s punim pravom uklonjeno.

 

ovo me uvijek zanimalo...

oni ti ostave poruku da vozilo moraš izmjestiti

 

šta,ako ti dodjes...i odvezeš vozila na drugo parkiralište?

 

ne vjerujem da ga onda smiju dignuti,jer kako znaju da se radi o apsolutno istom vozilu, s obzirom da nema registraciju?

 

po tome se možete igrati lovice po gradu..prebacuješ vozilo svako 15-tak dana na drugi parking i sve je ok

 

i još nešto...čisto opaska

 

zašto ne kupiš tendu i staviš preko auta?

ne vjerujem da će komunalac odvezivati tendu da vidi ima li auto registraciju ili nema

 

znam da su prije 20 godina te cerade za auta bile poprilično popularno ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spirou je napisao:

šta,ako ti dodjes...i odvezeš vozila na drugo parkiralište?

 

ne vjerujem da ga onda smiju dignuti,jer kako znaju da se radi o apsolutno istom vozilu, s obzirom da nema registraciju?

Nema lovice, vozilo će se izmjestiti, ali sve ovisi o vještini redara.

 

Nije nužno da vozilo nema registraciju, dovoljno je da je dotrajalo ili oštećeno.

 

Lake prikolice, kamp kućice i ostala vozila koja se ne koriste svakodnevno mogu podlijegati prekršajnim odredbama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam govorio ze neko oštećeno ili dotrajalo vozilo

 

recimo imaš npr. SEATA i ideš na brod ili vojsku i ne želiš ga registrirati bezveze

 

i onda ga prebacuješ s parkinga na parking, kad ti dodje opomena da ga makneš u roku 7 dana

 

kako oni mogu doci na drugi parking i znati da je to baš vozilo na koje su stavili opomenu prije 7 dana?

 

zar nebi morali prema njemu postupati kao prema novom vozilu i staviti novu cedulju o 7 dana roku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija