Jump to content

Upis hipoteke u Zemljišne knjige

bluesteel

Preporučene objave

pozdrav,

molim malu pomoc. Naime radi se o slijedećem, na postojećem zemljištu u mom vlasništvu izgrađen je poslovno stambeni objekt sa 6 jedinica ( 4 stambene i 2 poslovna prostora svaki sa pripadajućim parkirnim mjestom, kako za tu investiciju nismo imali sva potrenba sredstva digli smo 700 000 kn kredita u RBA te su oni stavili hipoteku na cijeli objekt. Prilikom upisa u zemljišne knjige vidim da je iznos od 700 000 kn upisan na svaki etažni udio kako oni to pisu. Ne razumijem se bas u te stvari pa mi nije jasno zasto su oni svugdje upisali da smo duzni 700 000kn, meni to izgleda ko da smo im duzni 12x 700 000kn?

Pa ako mi netko moze objasniti kako to funkcionira sa tim upisom hipoteke.

Hvala.

Dijeli na drugim stranicama

Definitivno niste dužni 12x iznos hipoteke :-) ..radi se samo o tehničkoj izvedbi upisa, s obzirom da je svaki etažni udio neodvojivo povezan sa suvlasništvom cijele nekretnine, hipoteka se upisuje na svaku etažu na kojoj ste Vi vlasnik (pod uvjetom da je tako definirano u Ugovoru o kreditu), ali je dug jedinstven za sve etaže.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija