Jump to content

rijesenje o privremenom skrbnistvu


lucana

Preporučene objave

zanima me sljedece..na zadnjem rocistu sam trazila privremeno rijesenje o skrbnistvu nad malodobnim djetetom i sutkinja to nije mogla nac u zakonu(prije je to radio czss,a od nove godine to radi sud),pa u rjesenju zapisnika pise da ce se rijesenje o istom dobiti pismenim putem.zanima me da li netko zna kolko se vremenski ceka to rijesenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam privremeno skbrništvo ne postoji. Ono može trajati određeno vrijeme, ali ne naziva se privremeno. Novi Obiteljski zakon poznaje tri vrste skrbništva: skrbništvo za maloljetne osobe, skrbništvo i roditeljska skrb za punoljetne osobe i skrbništvo za posebne slučajeve (poseban skrbnik). To su članci 152 do 194.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok,onda ovak..do prije nove godine czss je u postupku posredovanja odlucivao o tome sa kojim ce roditeljem djete zivjeti dok sud ne donese pravomocnu odluku o istom..ali od nove godine to radi sud.znaci sud takoder odlucuje sa kojim ce roditeljem djete zivjeti i za vrijeme trajanja brakorazvodne parnice odnosno dok se ne sprovede cijeli postupak do kraja i donese pravomocno rijesenje o svemu tome.ja neznam da li "moja" sutkinja nije bas u toku jer na samom rocistu nije ni sama znala kaj da napravi vec je u rijesenju zapisnika izjavila da ce se odluka o tom sa kim ce curica zivjeti do one konacne odluke dobiti pismenim putem..mene samo zanima da li ona "mora" donjeti takvu odluku i kolko se na nju ceka..jako mi je to vazno jer je moj bivsi uzeo djete u inozemstvo gdje on zivi i trebao ju je vratiti jos prije mjesec dana.curica ima nepune 4 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mislite uzeo? To je vaše zajedničko dijete, tako da je o tome teško govoriti..A isto tako vaš muž ili bivši muž može tražiti kod suda ili CZSS u inozemstvu gdje živi ili ima prebivalište, dozvolu ili mjeru za privremeni boravak djeteta kod njega ukoiliko traje brakorazvodna parnica..

Obično se dijete dodjeljuje majci, tako da se ne trebate brinuti...osim ako ima nekih okolnosti na strani majke (nebriga i zapostavljanje djeteta, način života, alkohol, promiskuitetnost, uvjeti života za zajed.dijete, nezaposlenost)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

me ne brinem se ja oko krajnjeg ishoda..vec samo oko toga jer je djete tamo mjesec i 20 dana,place i hoce doma...stvar je u tome kaj je ona svo ovo vrijeme zivjela tu a ne u njemackoj..kod njega je isla povremeno.i sama sutkinja je rekla njegovom odvjetniku da nek vrati djete dok to sve be ode predaleko,,a otislo je.ja sutra pokrecem tuzbu za otmicu djeteta jer u ovakvom slucaju ga se tereti za to po haskoj konvenciji koju nasa drzava ima potpisano.pa nemoze ju on odvest u inozemstvo i drzat ju tam pol godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isao je moj tata,pa mu nije dao djete.ja nazalost nemogu jer imam bebu od mjesec dana kojeg dojim...otisla bi i s njim ali nemam jos njegovu putovnicu...ja neznam kakav je on prema njoj,znam samo da ju(kao i sve u zivotu),pokusava kupit.nju i njenu ljubav.njegov razgovor s njom se bazira jedino na tom kaj joj je kupio.i znam samo da je ona jako tuzna,da place i da hoce doma.inace smo jako vezane,a ona nema ni 4 godine.i sve je ovo jako tesko za mene i pogotovo za nju.i jos k tome ima brata od mjesec dana kojeg nije vidla, i to samo zahvaljujuci svom ocu koji je jako sebican i unatoc njegovim izjavama mislim da mu uopce nije stalo do dobrobiti djeteta,jer da je do ovog svega ne bi ni doslo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad ne razumijem..Vi imate drugo dijete sa drugim muškarcem? A koliko sam shvatila još ste u braku????

Ne znam, na sudu bi se to moglo malo dručije postaviti i protumačiti glede toga kome će se na kraju dijete povjeriti na skrb i odgoj. To u svakom slučaju baš nije povoljna okolnost po vas.

(Prijateljica je u sličnoj situaciji)

Sve je to naravno najgore za dijete...toga ste valjda svjesni i vi i vaš "muž"..i pustiti ta natezanja oko djeteta ( za koje bi najbolje bilo da se ne razvedete)

Budite objektivni, nije lako ni vašem "mužu" pustiti da dijete živi sa nepoznatim čovjekom s kojim imate dijete? Vi jeste majka, ali vaš partner nema veze s djetetom..

Ne bi ni vama sigurno bilo drago da vaše dijete sad gore živi sa nekom nepoznatom ženom...za koju me znate kakva je prema djetetu..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da imam djete sa drugim muskarcem.ali nisam s njim.a u braku sam samo sluzbeno.on i ja nismo u nikakvom odnosu vec dvije godine.a i to kaj se sad rodilo to drugo djete,nema nikakve veze sa ovim prije.jer nas brak vec dugo ne postoji.mozda bi se drukcije tumacilo da ja zivim sa svojim "muzem" pa ostanem trudna sa drugim,al ovak...velim vec vise od dvije god on i ja nemamo nista.a i nikad ni nismo zivjeli skupa.tih par mjeseci kolko smo bili u braku on je bio vani ja tu..dakle moje djete ne zivi sa nikim nepoznatim.zivi samnom,sa bakom i dedom i dvije tete..stvar je u tome kaj sam se ja do sad jako trudila da ne lomimo koplje na djetetu i stvarno mu nisam branila vidanja sa njom.e al njegov problem je taj kaj se on jos uvijek nemoze pomirit sa tim da je to sve tak kak je(mislim na mene i njega).al to je njegov problem.ja i on smo davno svrsena proslost koje tako rec nije ni bilo.ali on ne razlikuje kruske i jabuke.i ne shvaca da je u cijeloj ovoj situaciji najbitnije djete.i zalosno je da sad njenog oca moram tuzit za otmicu,al druge nema.nemres s njim lijepo i normalno.on ne pozna situaciju gdje dvoje ljudi sjede i razgovaraju normalno.pa ak nema druge,a nema,onda moram ovak.danas popodne idem kod odvjetnika da rijesimo tu papirologiju oko toga.samo se nadam da ce to ic dosta brzo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste jako hrabri a u poprilično ste nezgodnoj situaciji..

što se tiče muža, imam osjećaj da vas još uvijek voli dok ste vi njega skroz prebolili, mada imam osjećaj kako hladno pričate o njemu da ga niste nikada ni voljeli? Čemu je onda bio potreban brak od samo par mjeseci, i njemu i vama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bila sam.i sad ce mi odvjetnica to sve napisat do ponedjeljka,i onda nazvat czss i njih obavijestit sluzbeno(makar vec znaju),pa prosljedit papire dalje.samo se bojim da to nebude dugo trajalo.cak i razmisljam da odem sama po nju,al bojim se malog ostavit 24 sata.il da i njega uzmem sa sobom,al nemam jos njegovu putovnicu..neznam,imam par varijanti al ni jedna mi nije idealna.al nista nije idealno,nazalost.kad bi znala da ce se ovo rijesit za 10-ak dana jos bi nekak i izdrzala,al vise nemogu.trebala je biti doma prije tocno mjesec dana..nadam se samo da ce se to cim prije rijesit i zavrsit konacno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala..samo kaj se taj muj bivsi poziva na ono"jos nije nista odluceno sudski jer je brakorazvodna parnica u tijeku,pa imamo ista prava"..i sad se ja pozivam na hasku konvenciju koja kaze da se dijete mora vratiti tamo gdje zivi dok je proces u tijeku jer ga se u suprotnom tereti za otmicu djeteta..i sad to pokrecemo,samo se bojim kolko ce to trajati..i vjerojatno cu krajem tjedna otic i sama po nju,samo se bojim ak mi ovaj nebude dao njenu putovnicu pa nemogu s njom preko granice.i takve gluposti sad izvodi da mi je slabo.dostavio je mom czss nekakve papire da je on sad u njemackoj trazio nekakav boravak za nju,pa da je ona naizmjence zivjela tu i u njemackoj(valjda da se ogradi vezano za ovu hasku konvenciju),sto apsolutno nije tocno itd.isla je u njemacku 2 puta,najvise 3 po 3 do 4 tjedna.uglavanom na sve moguce nacine pokusava mi uzet djete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija