Jump to content

KAKO DOKAZATI PREKOVREMENI RAD ?


anonimno

Preporučene objave

Radim dvije i pol godine u jednoj stranoj trgovačkoj

kući, na radnom mjestu voditelja odjela, dnevno ostajem raditi duže 2-3 sata a u početku i više.

Svaki put kad se pokušam suprostaviti dobijem odgovor da ima puno posla i da mi moravo više od svih raditi (u suprotnom nismo podobni).

Kod dolaska i odlaska sa posla nema evidencije

sati, samo prisutnosti.Na koji način da to dokažem

i dali mi se isplati tužiti poduzeče i na koji način.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tesko...imas Zakon o radu NN 137/2004, gdje se u čl.41. govori o prekovremenom radu, ali zbog čl.43. o preraspodjeli radnog vremena mislim da je jako tesko dokazati da li se radi prekovremeno ili preraspodjeljeno.

Mogao bi se obratiti Drzavnom inspektoratu, ali oni su totalno neucinkoviti i podnose prekrsajnu prijavu protiv poslodavca od koje ti nemas nikakve koristi, osim sto bi ti poslodavac smjestio otkaz...Dakle ostaje ti privatna tuzba protiv poslodavca, a prema gore navedenim tockama ZOR-a mislim da je to nemoguce dokazati...

Nisam zli prorok, ali i sam vodim radni spor, pa pomalo postajem pesimistican prema pravima radnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema zakonu o radu čl.115.st.2. poslodavac ne smije dati otkaz radniku zato sto ga je prijavio nadleznim tjelima...ali ga ni jedan zakon ne prijeci da te raspodjeli na drugo radno mjesto itd...odnosno da ti nesto smjesti...

 

Sto se tice svjedocenja bivsih radnica, to moze, ali vjeruj mi iz vlastitog iskustva znam da sud bas i ne prihvaca takav dokaz!

 

Ako se radi o vecem centru, jedini izlaz vidim u tome da se obratis sindikalnom povjereniku ili da svaki dan podneses prijavu Drzavnom inspektoratu, ali iskljucivo anonimno, jer oni prijavu pokazu poslodavcu (tvrde drugacije, ali u praksi je tako). Prijavu mozes poslati i preko web stranica inspektorata na internetu http://www.inspektorat.hr/DesktopDefault.aspx?tabid=278&tabindex=6&DocumentID=503 ili ako se radi o Zagrebu na fax.650-3038.

Anonimna prijava treba sadrzavati: Naziv, adresu i maticni broj pravne osobe koju prijavljujes i opis prijave.

Kod opisa prijave isto izostavi imena...

Nakon nekoliko obilazaka djelatnika Drzavnog inspektorata, mozda se poslodavac odluci postovati zakon, kako ne bi morao placati prekrsajne kazne...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija