Jump to content

Rad za opće dobro


anonimno

Preporučene objave

Evo upravo se vratih sa Prekršajnog suda Kenedyevog ! Bila tamo da mi čestitaju Valentinovo!

Potpisala ja rad za opće dobro umjesto kazne od 500 kn zbog razgovora na mobitel. I tamo dolje lijepo piše da se imam pravo u roku od 8 dana želiti sudu na rješenje kojom mi izriču rad umjesto novčane kazne. Samo mi ništa pametno ne pada na pamet kaj da napišem u prigovoru, a da to ipak malo prolongiram ili zataškam?! Zna li netko neki suvisli razlog?

 

bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Iako ne znam sto bih ti savjetovao u slucaju tvog prekrsaja (nabavi handsfree, stvarno!), ja sam u slicnoj situaciji zbog neodjavljivanja automobila nakon isteka prometne dozvole, jedino sto meni nisu ponudili rad za opce dobro, nego mi je samo stigao prekrsajni nalog i uplatnica na 500 Kn. Takodjer se namjeravam zaliti, tj. uloziti prigovor, a interesira me i ta opcija rada za opce dobro, u cemu se sastoji i koliki su vremenski rokovi s obzirom na kaznu i koje su alternative, pa te molim za bilo kakvu suvislu informaciju, takodjer, ako nesto saznam, ja cu to ovdje napisati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na rješenje koje su mi izdali za rad na opće dobro (na moju kaznu od 500 kn rad je 10 dana) uložila sam žalbu u roku od 8 dana ali nisam napisala ništa konkretno zašto se žalim. Onda mi je jedan policajac rekao da ako je rješenje o radu pravomoćno da nema zastare nego čekam na red za rad! No, krasno, javit ću vam se iz nekog staračkog doma :lol:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće ti sud sam ponuditi kao opciju rad na slobodi za opće dobro nego moraš napisati prigovor u kojem navodiš da ti po čl.45.Zakona o prekršajima zamjene novčanu kaznu od 500 Kn za rad na slobodi za opće dobro, zatim čekaš rješenje a ako bude pozitivno dobivaš ujedno i poziv da se javiš u sud radi toga da ti kažu u kojoj ustanovi obavljaš rad.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

mislim da bi trebali pročitati ranije odgovore na tu temu. rad za opće dobro na slobodi kao opcija izvršenja kazni ne funkcionira, što znači da ukoliko pristanete na tu opciju ta se kazna neće izvršiti budući ne postoji pravilnik po kojem bi se to izvršavalo. nakion što dobijete poziv od suda (znači za kazne do 500,00 kn) trebate se odazvati tome pozivu i izjasniti se da pristajete na takovu zamjenu. ukoliko ste uložili kakav prigovor na prekršajni nalog ili rješenje od suda onda je to sasvim druga pjesma..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ako je kazna 550,00 kn onda ne možete tražiti tu zamjenu. u vašem slučaju novčana kazna će se prisilno izvršavati preko nadležne porezne uprave i to 6 mjeseci od dana otvaranja postupka prisilne naplate. ako ona ne uspije, prekršajni sud koji je i donio rješenje o prekršaju, će donijeti rješenje o supletornom zatvoru, kojim će vam izrečenu neplaćenu novčanu kaznu zamijeniti mjerom zatvora u trajanju od tri dana. i kad se donese to rješenje može se platiti. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima li onda način da prolongiram ovo plaćanje..

mogu li se žaliti na iznos izrečene kazne..čisto da otegnem plaćanje..jer u ovom trenu nemam novaca..

kazna je za prometni prekršaj s malom ( gotovo nikakvom) materijalnom štetom..ono samo smo se kucnuli..

nisam prije kažnjavana..

i da li ako se budem žalila i to odbiju..da li mi to povećava troškove dodatno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako vam nije protekao rok za žalbu, onda se svakako žalite. tako ćete prolongirati plaćanje kazne, odnosno neplaćanje. o žalbi će odlučivati visoki prekršajni sud i donijet će novo rješenje, tj. drugostupanjsko rješenje. kad ga dobijete onda ćete znati što vam je činiti, a prema mojim saznanjima to baš i nije tako brzo. a troškovi postupka vam ostaju isti, kao i kazna. kad vps odlučuje u drugom stupnju novčana kazna kao i troškovi ne mogu biti veći od prethodno izrečenih. nadam se da sam bila jasna. sve je ovo pod uvjetom da ulažete žalbu na rješenje suda, a ne prigovor na policijski prekršajni nalog. pozdrav :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stiglo je rješenje prekršajnog suda! novčana kazna je 550 kn a troškovi postupka 350.prekršaj je iz članka 43 st 1 i 2 ZSPC, kažnjiv po članku 43. st 3 u vezi s člnakom 294 st 1 istog zakona uz primjenu članka 50 zakona o prekršajima.odluka o troškovima temelji se na odredbi čl 150 st 1 toč 7 i čl 151 ZOP-a a predstavlja paušalni iznos.

iako je to po njima minimalni iznos mene zanima ako već ne mogu tražiti dobrotvorni rad šta da stavim u obrazloženju..''da iako je kazna već umanjena..da je probaju još umanjiti..prolongirati, na rate isl''

stvarno sam laik u ovome..samo znam da sad nemam love u 15 dana to platiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako želite samo odgodu onda otiđite na sud, zatražite od referenta za izvršenja (ako takav postoji), a ako ne onda od suca koji je donio rješenje, da vam odgode plaćanje ili da vam daju na rate. mislm da s tim nećte imati problema. vama je kazna već ublažena, tako da mislim šanse sa žalbom nemate previše. za plaćanje kazne u ratama ili odgodu ne trebate pisati žalbu. recite im da nemate novaca te da ćete ih imati (bubam bez veze) za cca. mjesec dana, pa da vidite šta će reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pitanje svima, tko zna, hitno, dobio sam kaznu od 500kn, naime nisam ju platio pa sam dobio rjesenje da se moram javiti sudu radi prihvacanja ili odbijanja placanja ili izvrsavanja kazne u obliku rada za opce dobro, koje traje od 3 do 10dana, naime mene zanima sto mi mogu dati da radim, i kako se mogu izborit za sto manje dana, tj bas i nebi htio da me izrabljuju, .Koliko se racuna po satu rada, ...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobili ste poziv za izvršenje odnosno poziv za očitovanje o radu za opće dobro na slobodi, plaćanju ili zatvoru. na temelju iznosa vaše kazne rad bi iznosio onih max. 10 dana. taj se rad ne obavlja jer ne postoji pravilnik po kojem bi se obavljao. stoga kad potpišete zapisnik o tom radu, dobit ćete i rješenje, ali prema mojim saznanjima nećete biti upućeni nigdje. i nije riječ o izrabljivanju. zakonom je vrlo jasno propisano koliko dana biste dobili i na koliko sati bi se to odnosilo. vi na to nemate utjecaja.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija