Jump to content

OVRHA - ZATVOR


anonimno

Preporučene objave

Poštovanje,

Molim pravnike koji su na forumu da mi pomognu oko neizbježne situacijw tj. ovrhe.

Imam d.O.o firmu koja posluje 3 godine bez gubitaka i dugovanja.

Prošla tj tekuća zima mi je bila veoma teška i nakupilo se puno ne riješenih računa za ; Oglase, inereuropu, porez, mirovinsko, zdravtveno i sl..

Trenutni dug firme je cca. 80.000,00 kuna. koje nisam u stanju vratiti jer me je progutala velika konkurencija kao Pevec, interspar isl.

Zanima me kao direktora, ako podnesem zahtjev za stečaj kako to napraviti i koliko ću odgovarati kao firma ili kao direktor.

Molim detaljan odgovor dakle bez. prepisa zakonika u što se naj manje kužim.

Dali moram ići u zatvor za iznos od 80.000,00 kuna koje nemogu vratiti i tko će njima platit te račune.

Dali me mogu privtnom tužbom tužavati i kao če se to na kraju završiti za mene i za firmu.

Puno hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nećete završiti u zatvoru jer niste počinili nikakvo kazneno djelo. Kazneno djelo je utaja poreza a ne neplaćanje poreza.

ako ste svoje porezne obveze prijavili nema osnove za kazneni progon. ako ste osnivač, odgovarate ze obveze društva do visine temeljnog kapitala. ako je društvo nesolventno duže vrijeme pokrenite postupak stečaja i zatim likvidaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomalo mi je to jasno, ali ipak tko će platiti troškove npr. Intereuropi 5,000 Kn, oglasniku 4,000 kn, i telefoniju 3000 kn.

Morovinsko i zdravstveno, prirezi i porezi sve to netko mora od nekuda platiti, a tko će ako ja neću odgovarati. ??

Dakle bilo bi mi naj bolje da zastvorim firmu pa šta bude neka bude ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija