Jump to content

dođe i taj dan...


mrgud50

Preporučene objave

pozdrav svim braniteljima

eto, došao je i taj dan, kad nam je VLAČUGA ####, ########## oduzela 10% od mirovina...tim potezom su mojoj obitelji, a najviše mom malodobnom djetetu oduzeli osnovne potrepštine za normalan život...svom ######### nije oduzela ništa...meni sad samo preostaje krajnje rješenje...stati pred vlak, jer prosvjedovati pred vladom ili saborom nema svrhe...sve je to #OOPS# #################################

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma daj skuliraj čovječe,nisi jedini koji je popušio,iako nije nam svima ista situacija.Popij pivicu i ohladi,mani se crnih misli,razmisli samo koliko biš tim "stajanjem pred vlak" prouzročio problema obitelji,prijateljima?misliš da ćeš time nešto postići-nećeš prika sjeti se svih koji su do sad se zalivali benzom,vadili bombe itd misliš da su nešto postigli?

a u krajnjem slučaju probaj što zaradit van penzije,nešto sigurno možeš radit samo pitanje dal imaš volje,evo ja npr. povremeno prodam kakav auto i zaradim na razlici u cjeni a imam sad po novom 3500 prije sam ima 3670kn da ti ne pričam kad mi je naknada plaće bila 1800kn.........pa se živi i niko nije gladan a ima nas u obitelji i živim u najskupljem gradu u RH. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zng-a je napisao:

a imam sad po novom 3500 prije sam ima 3670kn da ti ne pričam kad mi je naknada plaće bila 1800kn.........pa se živi i niko nije gladan a ima nas u obitelji i živim u najskupljem gradu u RH. :kavica:

 

Dobro zbori kolega zng-a i ja sam u takvoj situaciji imao sam 3814 kn pa sam sada od -10 % pao na 3500 kn . Imam isto djecu 2 maloljetna sina 2,5 i 3,5 godina i radi nih i živim i ne mislim crno !

 

Nemoj ni ti kolega mrgud50, jedino što ti preostaj je da živiš za svoju obitelj i boriš se svim mogućim pravnim sretdstvima protiv tog zakona, oni bi i htjeli da je nas što manje ( kužiš ? ) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa kaže da nema ništa sa krizom i dugovima u kojima se našla država .Pa tebi i ostalima skidaju mirovine zbog krize a ne nekom sa marsa!I bude li još veće krize skidat će sigurno i više.U suprotnom ako se situacija popravi neće biti smanjivanja mirovina nego će one vjerojatno rasti.Znam da ti sigurno nisi kriv za stanje u državi ali ni velika većina ljudi nije kriva a sv i zajedno trpimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nisam bio u pravu u vezi uskladivanja mirovina prema uskladivanju vrijednosnih bodova za polazni faktor,uskladivat ce se ponovo,kako onoj baki koja ima 1200 tako i onom branitelju koji ima 10 000.Totalno sam van politike i izvan stranackog zivota stoga si dajem za pravo podsjetiti se da se nitko nje bunio od branitelja kada je taj branitelj od 10 000 kuna mirovine dobio 200 kuna vise(2%)a ta baka je dobila 24 kuna vise.Tada nam ustavni sud nije bio na pameti.Kolega ecwashere,mirovine su zamrznute zakonom samo 2010. godine tako da ne vidim zakonskog razloga da se ne uskladuju od 01.01.2011.Neuskladivanje mirovina propisano je u onom famoznom zakonu o posebnom porezu na place,mirovine i druge primitke Moguca je i opcija da se to produzi,ovisno o dubini krize ali za sad je tak.Ja osobno imam veze sa ovom krizom jer sam tu roden i tu zivim i nemam namjeru ici u Svicarsku.Nisam kriv za krizu niti sam krao i mesetario poduzecima ali moram posljedice svega toga prozivljavati sa vama kolege kao i sa svim gradanima ove zemlje.Upravo sam procitao da ove godine nece ni mig-ovi letjeti iznad Knina za Dan domovinske zahvalnosti.Valjda nisu ni tehnicki osposobljeni ni nemaju za gorivo.Unisti nam kriza zrakoplovstvo. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema veze, Ponovit ću.

 

2001. godine SDP nam je skinula mirovine i invalidnine za 15% i uz to ukinula još neka prava iz dotadašnjeg zakona o pravima branitelja.

 

2010. godine HDZ nam SMANJUJE MIROVINE za 14%, oduzeli nam i besplatno DOPUNSKO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, pravo na BESPLATNE UDŽBENIKE za našu djecu, a INVALIDNINE nam nisu USKLAĐIVALI 8 godina, iako je zakonska obveza svake godine.

 

PA NAVALIMO dragi moji Patrioti, posebno mi iz skupine stradalnika dom. rata, GLASAJMO OPET kada dođu izbori za jednu od tih dviju stranaka.

GLASAJMO i bit će nam sigurno bolje, a bit će nam kako i ZASLUŽUJEMO!

 

Ja sigurno neću, niti ja niti itko iz moje obitelji, NIKAD VIŠE!! :palacdolje:

 

PS.

Molim moderatora da ovo ne briše, jer nije vrijeme predizborne kampanje, i ja tu ne agitiram ni za koga, već samo iznosim argumentiranu istinu.

Ako to nije istina, molim da mi se argumentirano Dokaže, a ne da se samo tako izbriše moj odgovor.

 

 

___________________________________________________________

Editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Pretorian43,ne lazes i normalni ljudi vise nece glasat ni za jedne ni druge.Nece sada valjda neko kolega predlozit osnivanje stranke branitelja,bilo je i takvih prijedloga i mislim da je to totalno ludo,pogotovo 20 godina od pocetka rata.Nema u svijetu stranke ratnih veterana,osim u Sjevernoj Koreji i slicnim zemljama.Sad ce naravno poceti predizborna kampanja i brdo obecanja braniteljima,valjda necemo vise biti naivni. :misli::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vratimo se na temu da ne dobijemo ¨lokot¨ ( s pravom ) !

 

Da, došao je i taj dan, ali prema Odluci, sve to ima i rok trajanja, pa se nadajmo normalizaciji u čitavom društvu.

 

Osobno sam spreman i na znoj, i na stezanje, ako će biti rezultata, i svi podijelimo teret.

 

Politikom se moramo baviti, ili će se ona baviti nama, ali to je osobna stvar svakog pojedinca. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da si u krivu.

Ta "Odluka" nema rok trajanja. Drugim riječima ona je za stalno, i neće nam taj novac nikad vratiti niti podići mirovine na razinu na kojoj su bile prije smanjivanja, nažalost.

Isto kako nisu ni nakon Račanovog smanjivanja 2001. :-(

 

Nažalost mi nemamo političku snagu da se izborimo za tako nešto, da nam vračaju dug jednom, kao što su godinama vračali ostalim umirovljenicima. I za to se Hrvatska debelo zadužila, ali o tome se šuti namjerno, već se samo istiću branitelji kao tzv. "žderači" proračuna.

Ali oni imaju zastupnike u Saboru, a mi tamo nemamo nikoga tko bi štitio naše interese i borio se za nas, a za to smo si sami krivi. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niko nece vratiti novac ako ga neki zakon ne obveze.Tak nam je uvijek u zivotu.Neuskladivanje invalidnina i nije tako veliko krsenje zakona jer se ona mora uskladivati sa proracunskom osnovicom koja za ovu godinu iznosi 3.326,00.Problem je sto oni ne dizu tu proracunsku osnovicu namjerno jer su sva socijalna davanja vezana za nju.Istina je da je 2001. ukinuto onih 50% dodatka na invalidninu ali koliko vidim prema novijem zakonu o braniteljima iz 2005. nije ni tada vracen taj dodatak pa to mozemo smatrati konsenzusom cijele politicke scene da nama taj dodatak nije potreban.Nazalost,mi imamo dosta zastupnika u Saboru koji imaju status branitelja medu kojima je i predsjednik HVIDRE i bivsi alkar i citac politickih pamfleta koji mu drugi napisu.Ne zelim imenovati te ljude jer po mojem uvjerenju oni to ni ne zasluzuju. :propovjeda::mir: :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa šta je došlo ,,,jesmo .živi ..je b eš 10 posto .ali moramo .i dalje živiti .zbog naše djece, biće sve ok ,91.sam znao što branim a sad ,nas biju sa svih strana , a dokle .DRAGOVOLJCI ZNG ,bilo je j,e beno 91 al smo znali što branimo .i koga bijemo ,,a sada je puno lakše .OSTA ONAJ KUKOLJ U ŽITU I TO TREBA ISTRIJEBITI, ALI TOGA KUKOLJA IMA MALO PREVIŠE , pozdrav svim dragovoljcima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PA NAVALIMO dragi moji Patrioti, posebno mi iz skupine stradalnika dom. rata, GLASAJMO OPET kada dođu izbori za jednu od tih dviju stranaka.

GLASAJMO i bit će nam sigurno bolje, a bit će nam kako i ZASLUŽUJEMO!

 

Ja sigurno neću, niti ja niti itko iz moje obitelji, NIKAD VIŠE!!

 

PS. Molim moderatora da ovo ne briše, jer nije vrijeme predizborne kampanje, i ja tu ne agitiram ni za koga, već samo iznosim argumentiranu istinu. Ako to nije istina, molim da mi se argumentirano Dokaže, a ne da se samo tako izbriše moj odgovor.

 

 

____________________________________________________________

 

Nema na ovom forumu mjesta za politiku.

 

Za koju stranku ćete glasati i da li ćete uopće izaći na glasanje, vaš je osobni izbor.

 

Statistika koju ste iznijeli je možda i točna, međutim svatko ima pravo da izađe na izbore, glasa za kog hoće (Est unus quisque faber ipse suae fortunae ) i ne možete da putem ovog portala "agitirate" ili sugerirate korisnicima da glasaju ili ne glasaju za ovu ili onu stranku stvarajući nekima osjećaj krivnje zbog njihovog izbora, jer ne razmišljaju kao vi.

 

Mislim da smo se razumjeli (argumentirano).

 

 

Naravno, Depresivac se odmah po običaju brzopleto nadovezao i nespretno se "odrazio":

Kolega Pretorian43,ne lazes i normalni ljudi vise nece glasat ni za jedne ni druge...

 

Prema toj teoriji građani koji budu glasali za HDZ ili SDP nisu normalni (a takvih je kao što znamo, najviše).

 

14vsjnl.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je vezano uz politiku,pa nas ona povuce u ovakvim temama.Budimo fer,ima nas koji smo ljuti na moderatora ali ja iskreno mislim da si ti u pravu broju 1.Brzoplet jesam jer mi srce vise radi od mozga.Prihvacam kritiku jer sam i sam cesto znao postavljat pitanje:zasto toliko kritike na predsjednika a toliko glasova dobije.Kritika politicara je jedno,a proglasavanje biraca ludim je drugo.Nisu biraci krivi,pa si dajem zadatak da ubuduce pripazim da ne petljam biracko tijelo sa losim politicarima.Ja sam iz Zagreba i ne mislim da su zagrebcani ludi koji su na zadnjim izborima izabrali gradonacelnika a s obzirom na rijecnik koji se u zadnje vrijeme koristi prema nasem gradonacelniku,ispada ko da su ga marsovci birali .Mi smo ga izabrali i to velikom vecinom.Svaki tko je na vlasti duzan je provoditi skrb o braniteljima.Nadam se da ce brzo doci vremena kad cemo manje razbijat glavu politicarima i skidanju nasih prava.Nama samo treba mir i odmor od svega ovoga sto smo prosli u zivotu :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Pozdrav ekipi jedno pitanje znate li koliko će iznositi umanjene vašim kolegama iz rova koji su na burzi ili rade a ne primaju plaću a nisu dobili stan ni dionice!A nezaposlenima koji primaju novčanu naknadu na burzi od 01.01.2011.donja granica ide sa 1100 kuna na 770 kuna!

 

 

 

ova ti je dobra ! ! !

 

kako meni sa 6 mjeseci bez primanja ne smeta to 'smanjivanje' ?

a neće mi ni smetati kad mi počnu isplaćivati mirovinu za 62 mjeseca rata i iznosu od 2.300,00 kuna koju sam jedvice dobio sa milijun zdravstvenih problema.............

 

ne branim niti napadam ikogaali je potrebno malo više razumijevanja u ovoj situaciji..................

 

pozdrav svima...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutro1,vecina nas zna za umanjenje naknade sa burze i kakav je zivot bez place 6 mjeseci.Ovo je podforum o braniteljskim pravima pa pretezno pricamo o nasim tegobama.Ne treba se nitko zavaravati pa da ne pomisli da mozda i i mi imamo svoje obitelji gdje neki nasi clanovi obitelji su na burzi i imati ce sad smanjenje naknade.Koliko nase djece ili nasih supruga radi a mjesecima ne primaju placu.Ne treba braniteljima stavljat teret na leda kao da oni misle samo na sebe,a ne na ostale gradane medu kojima su i nase obitelji.Lose nam je svima i sad nam samo treba da se medusobno prepucavamo kome je losije.To je vec nas poznati stil koji cemo sada gajiti sve do zakljucavanja teme.Tema se zove "dode i taj dan..."a kad dode i dan rezanja prava nezaposlenim ja cu prvi pisati protiv toga ali na podforumu radna i socijalna prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretorian43 je napisao:

... a INVALIDNINE nam nisu USKLAĐIVALI 8 godina, iako je zakonska obveza svake godine.

 

Ako to nije istina, molim da mi se argumentirano Dokaže

 

Ta obveza je prestala 07.11.2001. godine, kada je stupio na snagu "Pančićev" ZOPHBDR koji mjesečni iznos osobne invalidnine invalida I. skupine određuje u iznosu od 115% od utvrđene proračunske osnovice u RH, a mjesečne iznose osobnih invalidnina invalida od II. do X. skupine određuje u postotku od osobne invalidnine invalida I. skupine.

 

Više na jednom starom topicu, ali tamo iznesene informacije vezane za invalidninu i sada vrijede:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503319780&forum=33&post_id=135248#forumpost135248

 

Pretorian43 je napisao:

... oduzeli nam i besplatno DOPUNSKO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, pravo na BESPLATNE UDŽBENIKE za našu djecu,

 

Ako to nije istina, molim da mi se argumentirano Dokaže.

 

Mrljavac je u pravu u pogledu besplatnih udžbenika: nikakvih promjena članka 57. ZOPHBDR-a i odgovarajućeg članka Pravilnika još nije bilo.

Navedeno "socijalno" pravo (kao i ona iz članaka 54. - 56. ZOPHBDR-a) "veže" se za cenzus prihoda po članu kućanstva te je prije za očekivati da se taj cenzus smanji sa sadašnjih 1.995,00 kn na niži (npr.: na 1.500,00 kn), nego očekivati da se sva navedena prava potpuno brišu iz Zakona.

Da bi razumijeli o kakvom trendu se radi dovoljno je pogledati zadnje izmjene ZOPHBDR-a oko opskrbnine (gdje je, osim novčanog, sada uveden i imovinski cenzus: auto, barka, nekretnine) ili izmjene ZOZO vezane za besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje.

Eto, to je za očekivati, ali ako shvaćate u kakvoj smo situaciji to i ne bi trebalo biti veliko iznenađenje ... bez obzira kako nam svako smanjenje teško padalo.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj imovinski i novcani cenzus trebao je biti uveden od samog pocetka.Kome je trebala budalastina od zakona da svi imaju pravo na besplatne udzbenike u ovoj zemlji.Jesu li ti zakoni bili socijalni ili politicki.Odgovor znamo.Znaci besplatni udzbenik ima npr. sin saborskog zastupnika i sin nekoga koji je u teskoj situaciji i jede u puckoj kuhinji.Sad se uvodi red.,nije ni trebalo biti takvog nereda.I medu nama braniteljima ima velike razlike u mirovinama pa se pitam treba li svaki od nas imati besplatnu policu dopunskog osiguranja.Sa smanjenjem mirovine ja sada imam 5000 kuna i mislim da ne trebam imati besplatnu policu koja bi me inace kao umirovljenika kostala 80 kuna mjesecno.Nadam se da tako misle i ostale kolege sa vecom mirovinom.Dijelilo se kapom i sakom i sad kad smo se navikli na sve to djelujemo sokirano.Znali smo da nista u zivotu nije besplatno i da se je sve to od nekud moralo placati.Sve ovo pisem jer smatram da ja ne trebam imati ista prava kao i branitelj sa najnizom zagarantiranom mirovinom od 2300 ili oni sa jos manjom mirovinom.Ne zelim u svakoj temi pisati ko baba kukaca,i mi trebamo medu nama neke stvari rascistiti tj. preciznije,zakonodavac to mora uciniti.Koliko nas ima ovdje na forumu koji pisemo ruzne rijeci o nekome tko nam uskoro uzima besplatnu policu zdravstvenog osiguranja a cim zavrsimo post,otidemo u kladionicu i tamo svaki dan ostavljamo,ajmo rec najmanje 20 kuna.Uz lopovluk u drzavi i takve stvari su nas dovele do teme"dode i taj dan..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako može jedna mala digresija kolega depresivac:

 

- po čemu je dijete jednog branitelja bolje od djeteta drugog branitelja pa jedno ima pravo na stipendiju a drugo nema. Iako su moha djeca odlikaši nemaju pravo na stipendiju pa se s pravom pitam jesu li moja djeca manje vrijedna od djece koja imaju pravo na stipendiju i dajmo već jednom nazovimo to pravim imenom a to nije stipendija nego socijalna pomoć.

 

- po čemu sad ne bi sva djeca imala pravo na besplatne udžbenike ili na dječji doplatak, to su ipak samo djeca.

 

- jesam li ja idiot i mulac što sam cijeli život radio i školovao se paralelno da bi imao veću plaču a samim time i više izdvajao u mirovinsko i izgubi pravo na bilo kakve dodatke zbog prosjeka plače.

 

- svatko je imao pravo i mogućnost školovati se uz rad kao i ja i ja sam umjesto dva sata u birtiji bio dva sata za knjigom .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega presvetli netko je propisao uvjete potrebne za ostvarivanje braniteljske stipendije a tvoji prihodi vjerojatno prelaze propisani cenzus i možeš biti sretan šta je tako.Ašta se tiče djece niti su tvoja djeca zaslužna šta imaju relativno dobru financijsku situaciju u obitelji niti su ,recimo,moja djeca kriva glede loše financijske situacije u svojoj obitelji.POZDRAV!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega PrEsVeTli,tu se radi samo o imovinskom i novcanom cenzusu.Zbog toga je i uveden OIB da bi mogli preko Fine ili porezne uprave pratiti tko koliko ima.Oprosti,mozda nije lijepo imenovati ali nemogu djeca Keruma,Todorica,Tedeschia,Luke Rajica itd. imati ista prava na besplatne udzbenike ko i djeca nekih kolega koji ovdje pisu o mirovinama od jedva 3000 kuna.Ministarstvo obrazovanja za vrijeme ministra Primorca imalo je krilaticu "besplatno obrazovanje za sve".Ti ljudi koji su bogati ili po naski receno imaju love ko dr..a nisu trebali ici u knizare i kupovati knjige,no krivi ni duzni,zakon im je to "naredio" i jadni oni.Nista nije besplatno,pa je trebalo paziti sa dijeljenjem politickih poena jer drzava nema danas dovoljno novaca ni da pokosi nasip uz Savu u Zagrebu.To je vidljivo i onda tek skuzis koje smo mi budalastine radili,pod mi "zna se" na koga mislim.Kak moze biti besplatni prijevoz u Zagrebu ZET-om,pa ne pada struja iz neba,ni gorivo ne tece potocima. :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ bucimir

 

O tome i govorim o propisivanju razlika između djece branitelja. Ako se radi o stipendiji onda se zna kome se i pod kojim uvjetima dodjeljuje stipendija, a ako se radi o socijalnoj pomoći onda se uvode kojekakvi cenzusi i limiti koje netko propisuje ali onda se i zove pomoć za školovanje djece branitelja lošeg imovinskog stanja. Da ja imam neku moć, onda bi se stipendija za školovanje trebala i zaraditi ili vratiti ukoliko bi prosjek ocjena bio ispod 3,7.

 

 

@ depresivac

 

Kad smo već kod tramvaja i ZET-a , linija mora ići sjedio u tramvaju itko ili nitko.

A ovaj dio oko OIB-a, nemojmo biti smiješni sami sebi, zna se da je to uvedeno radi kontrole malih ljudi, kojima i inaće uzimaju i koji trpe teret krize.

Sumnjam da je ikad neki todorić, raić ili od tih koje si nabrojao čekao u redu u knjižari da dobije besplatne knjige, oni te knjige rješavaju na drugi način, pa kad ih i treba platiti oni ih dobe doma na adresu u sklopu biznisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi se mi slazemo i to je najbitnije.Uvijek nam je bilo tesko u zivotu.Evo nasa mladost je krenula cuvenom izjavom na Kosovu:"Nitko ne sme da vas bije" pa nas je zivot doveo do dana danasnjeg kad slavimo Dan zahvalnosti i Dan branitelja i predsjednik nas je u Kninu utjesio ponovo izjavom koja ce takoder postati cuvena:"Nitko ne smije biti gladan u Hrvatskoj".Kad sve to uzmemo,nema razloga za zabrinutost.Svi ce se odskolovat,imati knjige i nitko nece biti gladan.Od takvog sigurnog zivota uskoro bi mogao nestati i ovaj podforum o pravima branitelja jer ce sva prava biti regulirana a posto ja sudjelujem jedino na ovom forumu,bit cu tuzan. :dvoje::smijeh2::misli::-? :laze: :sklanjaj::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi ovaj podforum trebalo zaključati . Kao prvo trebao bi biti " pravni " . Najviše natpisa ima , izgleda od glasnogovornika nekih stranaka . "Ne zna se" čije , ali nije važno . Naji iskrenije žalim za ratnicima koji su prošli cijeli rat i sada nemaju od čega živjeti i školovati djecu te nisu ostvarili nikakva prava i spravom kritiziraju i na sarkastičan način komentiraju nas sa mirovinama ( da nebi ispalo da nisam ništa ostvario , jesam , mirovina mi je oko 6200 kn ).Ali dajmo prostora i pitanja na koje će nam Morskiwuk , Mrljavac , Duro , odgovoriti . Ovdje moramo zanemariti emocije . Inač sav ovaj forum kreće u neželjenom pravcu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto zatvoriti ovaj podforum?Kolega je otvorio temu i nek sudjeluje u njoj onaj tko zeli .Nek se javi branitelj koji nije dobio odgovor na svoje pitanje.Ova tema nije zakljucana i ne vidim zasto netko nebi sudjelovao u njoj.Ako mi se neka tema ne svida ili me ne interesira ja ju preskocim ili ne komentiram i nije mi napamet palo da kritiziram onoga koji ju je otvorio.Ja,ukoliko bi primjetio da ovdje ima glasnogovornika nekih stranaka,odmah bi mu odgovorio onako kako bi ja mislio da treba.Kolega,slobodno se mozes javno ocitati koga smatras glasnogovornikom neke stranke i nema potrebe sarkasticno,kako ti kazes upotrebljavati rijeci poput "izgleda","nekih stranaka",zamisli sad moramo pogadati na koju stranku mislis kad kazes "Ne zna se".Nadam se da ces poslusati moj apel pa da ostanes na forumu bez ljutnje i da ces procitati ovo prije brisanja od moderatora.Ispod imamo opcije:odgovori,citiraj pa mislim da opciju citiranja treba koristiti u slucaju kad se primjeti da na forumu ima strancarenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Depresivac, pratim ovaj forum dosta dugo (duže od tebe iako sam se prije nekoliko dana registrirao) i do sad se nisam uopće uključivao, zanimljiv je i poprilično koristan i edukativan, međutim sad ne mogu da odnereagiram i da nešto i ja nadopišem jer si stvarno dosadan ko gnjida.

 

Kako se čovječe nisi prepoznao u onom tekstu koji je pop84 napisao.

Nemaš pojma o pravu i pravnoj materiji, a ubacuješ se i posro si ovaj forum odkako si se pojavio. Svakom loncu moraš biti poklopac, a u pravo i prava hrvatskih branitelja se razumiješ ko "Mara u krivi qurac" (kad moram tako napisati - neka mi moderator oprosti na izrazu ako hoće).

 

Ne shvaćam zašto ti moderator dozvoljava da toliko sereš u ovom forumu i zatrpavaš teme kojima si intelektualno nedorastao. Pa nije ovo chat.

 

Više se ne mogu uopće snaći ako želim nešto pametno u zadnje vrijeme pronaći od tih tvojih beskorisnih naklapanja.

Pronađi si neku drugu vrstu zabave, chataj negdje drugdje ili gledaj filmove, idi na pecanje ili budi koristan ženi i djeci ili nešto četvrto-peto.

 

:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam ništa protiv tebe depresivac, sigurno imaš dobre motive; ali čovječe, u manje od 5 mjeseci si natiskao 453 objave. Moraš priznati da kompulzivno pišeš i odgovaraš na svaku sitnu "bocku". Smiri strasti, stani na loptu, malo više ozbiljnosti i tolerancije nije naodmet; dapače ! To vrijedi i za mene i sve ostale sudionike ovog foruma. Mrljo, oprosti ako sam ovim postom "uzurpirao" tvoju ingerenciju. :mase1::frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

Tema se zove dode i taj dan pa je dosao i vas.U ovom trenutku mi je vaznije da nam kolega iz Gracaca ozdravi nego vase pisanje.Koliko vi postujete ovaj forum,vidi se sto pisete pod temom koja nema veze sa tim.Kod mene se javno vidi da sam dosadan ali sto se moze vidjet kod vas.Primite se vi pravne tematike koju znate za razliku od mene i svu tu energiju radije potrosite da odgovarate gospodi kojoj je suprug i nas kolega bolestan.Vi ste "branitelji",ja to sigurno znam i zahvaljujem vam na podrsci.Pratiti cu i dalje vase ucesce na ovom forumu.Kolega kaze da ga treba zakljucati,nemora se puno sekirat zbog toga i tome dolazi vrijeme i to vrlo ubrzano.Sva prava branitelja se polako definiraju,vracaju u realne mogucnosti ove zemlje isve ce to zakoni i sudovi uciniti za zakljucavanje ovog podforuma pa mozemo preci na radno i socijalno pravo.Hvala i moderatoru koji se drzi liberalnog principa pa ne brise vase postove koji nemaju nikakve veze sa temom.Ako je on mogao otvoriti temu pod nazivom depresivac,mogli ste i vi a ne da zatrujete temu o smanjenju mirovina s kojom vi ocigledno nemate nista.Pozdrav svim hrvatskim braniteljima,pa i vama i onima koji su apelirali na vas da to pisete. :rigoleto: :hvala:

 

Htio sam samo reći da postavljmo pravna pitanja i da na njih odgovori netko stručan . Ja sam osobno napisao par odgovora , ali sam upozorio da je iz vlastitog iskustva , jer nemam pojma o pravu ( zato i koristim ovaj forum ).Imao sam puno problema u ostvarivanju prava i slobodno mogu reći da su mi ljudi sa ovog foruma pomogli više nego i jedna braniteljska udruga ( ne zato što nisu htjeli , nego nisu imali odgovore i pretpostavljali su što bi možda trebalo , ipak naravno i njima velika hvala za podršku )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj forum je jak jer se tu nađe čisto pravnih savjeta, savjeta nas amatera koji smo silom prilika morali kopati po zakonima i NN i jako važno - iskustvo pojedinaca sa konkretnim podatcima.

 

Nemojmo previše zamjeriti depresivcu, jer sve što radi, radi u dobroj vjeri, a i konkretno je pomagao.

Ako želimo nekoga upozoriti, odnosi se i na mene, zar to ne može na jedan uljuđen naćin, bez uvreda, bez rijeći da je neko ka proljev, muha, adolescent i slično.

 

Ne zaboravimo da je depresivac branitelj i imajmo poštovanja prema njemu i mi svi međusobno. Moje izvinjenje depresivcu na grubim riječima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac pozdrav neznam što su se pojedinci okomili na tebe šta im ne paše nek ne čitaju,koliko si postova objavio po meni nije bitno,ali je ITEKAKO bitno da si pisao s dobrim namjerama i svojim iskustvom vjerovatno nekome i pomogao,ako nikako drugačije a ono lipom riči,zato prijatelju ne uzimaj k srcu,svak ima pravo na svoje mišljenje,ima nas koje s guštom čitaju tvoje postove,osim toga nije vrime za nikakve svađe i vriđanja,svi smo u gabuli pa istresamo gaće na onog ko prvi naleti,ovaj put ti,slijedeći ja ili netko drugi, a to nam ne triba pozdrav svim braniteljima ma gdje bili :dvoje::neznam::svorc::zbunj::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,i ja se moram uključiti,pa ovo nije normalno zašto moderator dozvoljava ovako vrijeđanje čovjeka koji je jedan od najiskrenijih na ovom forumu

treba pravno pomoći, tko zna, ali vjerujte mi ljudi, prava riječ u pravo vrijeme može više pomoći nego i jedan pravni savjet,zato molim poštovanje prema svakom članu legalisa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fudo je napisao:

Jest, stvarno je dosadan kao muha. Ne možeš se obranit od njegovih komentara i intelektualnih premišljanja na razini naprednijeg djeteta od 9 godina.

 

Stvarno neznam zašto se ovakvo nešto tolerira ovim novacima.To je jako neukusno i uvrijedljivo.Depresivac se nije služio ama baš nikada ovakvim izrazima(iako nekada davi kao i većina nas) pa su mu postovi brisani.Nije da ga branim,učinio bih to da je bilo tko u pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

J....e,nema me doma cijelo popodne i evo procitam da ima dobrih ljudi.Hvala svima na podrsci.Naravno da nije bitan broj postova,bitno je kakav si covjek i prijatelj.Vi koji mi dajete podrsku ste ljudi koji vjerovatno shvacaju da cestim pisanjem ne zelim biti nametljiv ,vec komunicirati.Nikad nisam na ovom forumu nikad nikoga uvrijedio osim politicare i to sve.Nisam ni vrijedao u onih preko sto postova koji su obrisani ali nemoze covjeku biti jasno kad ti neko obrise post u kojem ipak na jedan normalniji nacin kritiziras one koji su nas doveli do ovog stanja u drustvu a ostanu postovi koji su direktno uvredljivog pisanja prema tocno odredenim osobama u vrhu politike.Najvise sam pisao protiv Dakica pa neznam jeli me zajednicki stap od moderatora i Dakica tuce. :bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evala depresivac!...ne tuće nas nitko drugi nego surova stvarnost..ovo je pravni portal za riješavanje svakojakih problema branitelja i srednjeg sloja pučanstva koje je uglavnom nestalo...a ja kao i ti volim tući po onima koji su doveli do ovakvog stanja..jer hebeš pravo bez pravne države..za koju se naši vrli politićari zauzimaju,ali samo na papiru i pred izbore.Uletia sam u neku apatiju..ćekam komisiju..da riješim status..ali sa biroa..a ono i tamo režu i skidaju prava,pa ko može ostat hladan na politiku..,vjerojatno oni koji su se debelo uhljebili..politićari..mafijaši..tajkuni...i ostale prodane duše...i zato neka nama živi naš pravni portal,bez pravne države!? :palac::palacdolje::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uprolazu je napisao:

Redovito pratim ovaj forum i evo moram napisati da su mirovinu smanjili i 100 % invalidu 2 skupine. Jel to po zakonu ?

 

Po ovom zakonu je : " ZAKON O SMANJENJU MIROVINA ODREĐENIH, ODNOSNO OSTVARENIH PREMA POSEBNIM PROPISIMA O MIROVINSKOM OSIGURANJU ".

 

Pitanje je, je li taj zakon ustavan ?!

 

Pogledajte na ovom topiću o toj temi :

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503340637&forum=33

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da sad u miru nes kazem.Tema je dode i taj dan koji se odnosio na dan isplate mirovina koje su nam umanjene .Branitelju je po koji vrag zna put oduzeto neko pravo i ja se nadam da je to zadnji put.Tema je krenula dobrim pravcem i ja sam se ocitovao iskljucivo na taj dogadaj.Kakve ima veze sa temom ovi postovi nekih forumasa koji su se na mene osobno okomili.Ti posovi i dalje stoje kao i neki moji ali ne svi jer mi se od moderatora brise.Ovim putem kao branitelj i covjek molim moderatora da pokusa intervenirati kad se u nekim postovima pojavljuju neprikladane rijeci za nas razgovor i koje vrijedaju osobno nekog forumasa.Molim Vas i ovim putem,da ne otvaram novu temu i da vec jednom prekinemo glupe rasprave,da ne koristite teme kao sto je danasnja u vezi pina,da se medusobno ismijavate sa nekim forumasem,ovaj put samnom.I na kraju,ja Vas iskreno pitam kad me vec ismijavate javno pred kolegama,dali ste slucajno ali stvarno barem slucajno pomislili da je moguce da ja imam obitelj,sinove,suprugu koji tocno znaju moje korisnicko ime i znaju sto pisem i kakve odgovore primam.I oni ponekad prate moje ucestvovanje na ovom forumu.I oni znaju da sam na legalisu depresivac.Nemam se namjeru pred nikim opravdavati ni cmizdriti jer imam osim ovog foruma i drgi zivot.Nemam ni najmanju namjeru da sad kritiziram svojeg sina sto se je i on prijavio na legalis prije neki dan pod nazivom orao2010 i vidjevsi ovu temu pisao o vama moderatoru pod podforumu koji i sluzi tome.Ovaj laptop na kojem se ukljucujem je njegov i on ima pravo radit sto hoce.Nemam novaca da imam svoj laptop.Kolege,depresivac je svasta pisao i protiv svih i nece mu trebati nikakvi orlovi da se izrazi kako hoce i gdje hoce.Pozdrav svim braniteljima ma gdje god bili.Ja nisam na moru,nemam love,hebiga,jos i 10% manje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"dali ste slucajno ali stvarno barem slucajno pomislili da je moguce da ja imam obitelj,sinove,suprugu koji tocno znaju moje korisnicko ime i znaju sto pisem i kakve odgovore primam.I oni ponekad prate moje ucestvovanje na ovom forumu"

"Nemam ni najmanju namjeru da sad kritiziram svojeg sina sto se je i on prijavio na legalis prije neki dan pod nazivom orao2010 i vidjevsi ovu temu pisao o vama moderatoru pod podforumu koji i sluzi tome.Ovaj laptop na kojem se ukljucujem je njegov i on ima pravo radit sto hoce"

E pa sad zbilja neznam,šta su tebi radili dok si bio mali?

Čovječe već me strah otvorit Legalis,bojim se da mi ti neiskočiš iz ekrana,daj malo odmori.Jesi i sam rekao da imaš i drugi život,daj ga malo živi.Svi komentiraju ali ti si brate već preterao,bez uvrede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne,ne nikako i nikad.Prava branitelja su iznad svih ovih gluposti kojima se bavimo.Svjestan sa da nas cekaju presudni mjeseci u nasem zivotu.Ova jesen i sljedeca godina su najvaznije za nas,prezivimo li tu krizu bit ce bolje.Necu ni pomislit da nam drzava dode u financijski kolaps,imam optimizma i branitelji moraju naci jos snage za ovu borbu sa zakonima i ekonomskom krizom.Nadam se da je to konacno zadnja borba za nasu populaciju koja je iskreno govoreci krajnje iscrpljena.Mogu podnesti svake kritike pa i uvrede na forumu ali u srcu nemogu izbaciti bol koju osjecam kad nam se na forumu javi supruga naseg kolege koji je tesko bolestan a novaca nemaju niti je on sad bitan kad je u pitanju to da on prezivi.Zbog takvih slucajeva cu pisat dok i mene vrag ne odnese.Pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

Necu ni pomislit da nam drzava dode u financijski kolaps,

 

Ako treba da dođe neka dođe, nećemo se valjda još baviti i državnim financijskim i drugim problemima, na kraju krajeva za to nismo niti plaćeni.

 

Imamo dosta svojih osobnih pravnih nerješenih pitanja i problema i treba se okrenuti prema tome i kako savjetom jedni drugima pravno i na drugi naćin pomoći.

 

Ovo je pravni forum i kao takav bi trebao i ostati . Država ima vladu i druge institucije , svoje internet stranice pa neka se ljudi koji su plaćeni od države bave financijskim i drugim problemima države.

 

Od razbijanja glave hoće li država doživjeti financijski kolaps ili ne mi apsolutno na ovome forumu nemamo nikakve pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, u pravu si da svatko treba kompetentno i odgovorno raditi svoj posao.

Ipak, ne leži mi stav da nas nije briga za stanje u Državi, za financije, za kolaps i slično.

 

Ako stvarno rikne sve, bankrotiramo, tko će dati sredstva za školu, za zdravstvo, za .... za moju mirovinu.

Talijana, Mađara, Eskima,... to baš i nije briga ! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosla pasteta.Kolega Kompa izuzetno postujem tvoje misljenje ali ako uzmemo predpostavku da nase osobne pravne poteskoce i rijese nasi sudovi od kuda ce se isplatiti eventualna nasa novcana potrazivanja na osnovu eventualnih dobivenih presuda.Kazes,ako treba nek dode do kolapsa,nemoj si zeljeti takve zelje pa imas obitelj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da se jednostavno prestanemo svađat se i ići na živce jedni drugima mirovine su smanjili onima kojima su mogli,drugima nemaju od čega uzeti ali u principu nam je svima isto pa nemojmo im dati gušta koljući se međusobno,amo probat napravit nešto dobro,iako smo svi definitivno bankrotirali,pokušajmo naći način da pomognemo teško bolesnom prijatelju,branitelju čija se supruga javila recite jeste li za to pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

: :ideja::petpara::dobri::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da Grgure, dođe i taj dan, kada branitelju najviše može pomoći branitelj. Ako to ne može ( ili ne želi ) činiti Država za koju je dao zdravlje, tu smo mi.

 

Uvijek sam za pomoći. Neka ostane ime tog branitelja Barekica,sada je u bolnici u Zadru, a danas ( ponedjeljak ) bi ga trebali prebaciti za Zagreb. S njim u Zagreb odlazi i supruga. Za sada je njemu i supruzi, najvažnije osigurati liječenje tumora, a siguran sam i novčano pomoći.

Sinoć sam iz Splita u telefonskom razgovoru stekao dojam da im moramo što više pomoći, iako oni zbog ponosa to baš i ne žele priznati.

Predlažem da joj preko PP prvenstveno ponude pomoć branitelji iz Gračaca,Zadra i Zagreba. Da joj se nađu pri ruci za pomoć sa administracijom i bilo kako, jer sada su izgubljeni.

 

Predlažem da tamo neka od Udruga ili grupa branitelja počne organizirano prikupljati sredstva na račun.

 

Da ne opterećujemo ovaj Forum, molim Mrljavca da sve prebaci na Caffe ili slično, a da nam to objasni, jer nismo svi iskusni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

 

Ipak, ne leži mi stav da nas nije briga za stanje u Državi, za financije, za kolaps i slično.

 

Ako stvarno rikne sve, bankrotiramo, tko će dati sredstva za školu, za zdravstvo, za .... za moju mirovinu.

Talijana, Mađara, Eskima,... to baš i nije briga ! :-?

 

Isto primam mirovinu i imam obitelj i plaćam kredite.

 

Ako država treba bankrotirati , ako joj je takva sudbina pa neka bankrotira tu mi ne možemo ništa učiniti da se to ne desi. Samo se zamaramo onime na što ne možemo utjecati.

 

Vidite i sami da ako se to i desi da nitko od vas u tome neće biti sam ( mislim ako neće dobiti mirovinu ) ima nas još jako puno, oko 1 100 000 ljudi u RH, znači 1/4 RH, a kada se zbroje i oni koji plaću primaju iz državnog proračuna onda je i više od 1 500 000 ljudi.

Svima će biti isto ako se to desi, ako se ima desiti neka se desi barem ćemo onda znati da novaca više nema za nikoga, a ne ovako za nekoga ima i ne smanjuju mu se primanja a za druge nema. Što više država kupuje nove aute i na put se ide dvostrukim prevoznim sretstvima a ovamo na drugu stranu se uzima 10 %.

 

Opet ponavljam ako ima bakrotirati neka bankrotira i amen, bez obzira i na kredite i na sve , jednom sam se snašao i preživio u ratu i opet ću, ako sam preživio Velebit preživit ću onda i bankrot države.

Nemojte misliti da će ovih 1 500 000 ljudi doslovno bakrotirati s državom, neće ako se to i desi vidjet ćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Nilda je napisao:

 

Ipak, ne leži mi stav da nas nije briga za stanje u Državi, za financije, za kolaps i slično.

 

Ako stvarno rikne sve, bankrotiramo, tko će dati sredstva za školu, za zdravstvo, za .... za moju mirovinu.

Talijana, Mađara, Eskima,... to baš i nije briga ! :-?

 

Isto primam mirovinu i imam obitelj i plaćam kredite.

 

Ako država treba bankrotirati , ako joj je takva sudbina pa neka bankrotira tu mi ne možemo ništa učiniti da se to ne desi. Samo se zamaramo onime na što ne možemo utjecati.

 

Vidite i sami da ako se to i desi da nitko od vas u tome neće biti sam ( mislim ako neće dobiti mirovinu ) ima nas još jako puno, oko 1 100 000 ljudi u RH, znači 1/4 RH, a kada se zbroje i oni koji plaću primaju iz državnog proračuna onda je i više od 1 500 000 ljudi.

Svima će biti isto ako se to desi, ako se ima desiti neka se desi barem ćemo onda znati da novaca više nema za nikoga, a ne ovako za nekoga ima i ne smanjuju mu se primanja a za druge nema. Što više država kupuje nove aute i na put se ide dvostrukim prevoznim sretstvima a ovamo na drugu stranu se uzima 10 %.

 

Opet ponavljam ako ima bakrotirati neka bankrotira i amen, bez obzira i na kredite i na sve , jednom sam se snašao i preživio u ratu i opet ću, ako sam preživio Velebit preživit ću onda i bankrot države.

Nemojte misliti da će ovih 1 500 000 ljudi doslovno bakrotirati s državom, neće ako se to i desi vidjet ćete.

 

Ima tu istine Kompa,ima,žalosno a istinito :-( :tuzan: :zao::-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, iako smo svi u gabuli, ne bi trebalo imati zakav katastrofičan stav i drago mi je da dobar dio ljudi nije takav.

Pa, što bi bilo da je veći dio branitelja tamo 1990., 1991.... slično razmišljao ? Ako je državi suđeno da padne pod silom, neka padne ! I slično.

Čuj, slažem se da imaš pravo na svoj stav, svoje mišljenje, ali pozivam sve da se borimo, da damo svoj doprinos da se država izvuče iz katastrofe, najmanje zbog mene, ali skoro svi mi imamo djecu, unučad kojima trebamo ostaviti barem državu, a ne da budu prokleti, da budu moderni nomadi, da ne mogu normalno živjeti.

 

Veliki je doprinos i umirovljenih branitelja, i gle čuda, skoro ni jedan nije išao u demonstracije i slično, iako osjećaju nepravdu, ali su i svjesni teškog stanja u državi.

 

Glavu gore prijatelju, kroz koju godinu, ovo teško je iza nas !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kolika je vaša mirovina,vi koji bi bili sretni da država bankrotira.Moja je 2180 kuna i nebih baš bio sretan da se to dogodi.A ako ste se u stanju nekako snaći onda mi se ćini da baš i niste za mirovinu.Ako ste u profesionalnoj onda možete legalno raditi i zarađivati.Pozdrav istinskim braniteljima gdje god da su!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SERPAJ je napisao:

pozdrav svima braniteljima

interesira me ako su vec skinuli 10% mirovine zasto jos poseban porez tece na mirovinu onih 3 ili 4 % zar to nisu trebali ukinut molim malo pojasnjenje ako neko zna jer se zbilja ne kuzim u te stvari :misli: hvala

Trebao si vec u sedmom mjesecu dobiti taj kriznjak nazad,ja jesam.Podigni odrezak za mirovinu za 6 mjesec i provjeri.Decki,neki mediji vec bruje da izlazimo iz recesije.Valjda ima tu neceg.Ja imam optimizma,vjerujem da bu bolje.Nije niko u okruzenju propal pa valjda necemo ni mi.Sigurno nece biti lako....Ja za sebe mogu reci da mi nije bas svejedno,ne ovisim samo ja o mirovini.Tak sam se zapalil za ovu temu,tako mi grickalice koja kosi travu,cini mi se da je nebu dugo,sef bu pokosil i mene i nju. :vrti::smijeh2::klanja::bjezi:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

SERPAJ je napisao:

pozdrav svima braniteljima

interesira me ako su vec skinuli 10% mirovine zasto jos poseban porez tece na mirovinu onih 3 ili 4 % zar to nisu trebali ukinut molim malo pojasnjenje ako neko zna jer se zbilja ne kuzim u te stvari :misli: hvala

Trebao si vec u sedmom mjesecu dobiti taj kriznjak nazad,ja jesam.Podigni odrezak za mirovinu za 6 mjesec i provjeri.Decki,neki mediji vec bruje da izlazimo iz recesije.Valjda ima tu neceg.Ja imam optimizma,vjerujem da bu bolje.Nije niko u okruzenju propal pa valjda necemo ni mi.Sigurno nece biti lako....Ja za sebe mogu reci da mi nije bas svejedno,ne ovisim samo ja o mirovini.Tak sam se zapalil za ovu temu,tako mi grickalice koja kosi travu,cini mi se da je nebu dugo,sef bu pokosil i mene i nju. :vrti::smijeh2::klanja::bjezi:

 

 

Podatak da je krizni porez ukinut nije točan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uprolazu je napisao:

depresivac je napisao:

SERPAJ je napisao:

pozdrav svima braniteljima

interesira me ako su vec skinuli 10% mirovine zasto jos poseban porez tece na mirovinu onih 3 ili 4 % zar to nisu trebali ukinut molim malo pojasnjenje ako neko zna jer se zbilja ne kuzim u te stvari :misli: hvala

Trebao si vec u sedmom mjesecu dobiti taj kriznjak nazad,ja jesam.Podigni odrezak za mirovinu za 6 mjesec i provjeri.Decki,neki mediji vec bruje da izlazimo iz recesije.Valjda ima tu neceg.Ja imam optimizma,vjerujem da bu bolje.Nije niko u okruzenju propal pa valjda necemo ni mi.Sigurno nece biti lako....Ja za sebe mogu reci da mi nije bas svejedno,ne ovisim samo ja o mirovini.Tak sam se zapalil za ovu temu,tako mi grickalice koja kosi travu,cini mi se da je nebu dugo,sef bu pokosil i mene i nju. :vrti::smijeh2::klanja::bjezi:

 

 

Podatak da je krizni porez ukinut nije točan.

Ako nesto nije tocno onda bi molil slobodno to obrazlozite kolega pa da podijelimo s Vama taj podatak.Dobio sam vecu mirovinu u 7 nego u sestom mjesecu,valjda nemam vise radnih sati.Ak sam u krivu veselim se kaj imam jos neku kunu vise.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Zanima me kolika je vaša mirovina,vi koji bi bili sretni da država bankrotira.Moja je 2180 kuna i nebih baš bio sretan da se to dogodi.A ako ste se u stanju nekako snaći onda mi se ćini da baš i niste za mirovinu.Ako ste u profesionalnoj onda možete legalno raditi i zarađivati.Pozdrav istinskim braniteljima gdje god da su!

 

Ako ste mislili na mene , ne želim da država bankrotira - ne bi bio sretan ali ako mora neka bankrotira ! Osobno joj ne mogu pomoći pa se ne mislim zamarati s isitim problemom, šta mora biti neka bude.

Visina moje mirovine ako vas baš zanima nakon ovih

- 10 % je 3500 kn.

 

Što se tiče vrste mirovine nalazim se u inv. profesionalnoj mirovini ( HRVI 30 % privremeno po drugi puta ) i vrlo rado bi počeo neku novu karijeru što više jer nemam još ni 36 godina života imam dvoje malodobne djece koje trebam otškolovati, kredite ( razno razne - mjesećno 2500 kn ).

 

Upravo sam u traženju nove karijere - bilo što samo da je plaćeno ! Inaće po profesiji sam policajac ( završena srednja škola unutarnjih poslova u trajanju od 4 godine - vojsku nisam bio dužan služiti ), druge škole osim te nemam. Cijeli moj život od 14 godine ( kadet srednje škole unutarnjih poslova do umirovljenja 32 godine života ) vrti se u MUP-u i oko njega.

 

Ne vidim razlog zašto bi oboljeli od PTSP-a bili skroz radno nesposobni pa zato i postoji selekcija ( profesionalna i opća nesposobnost za rad ).

 

Pravo na rad je Ustavom zajamčeno pravo i ako se osoba osiječa sposobna da nešto radi zašto ne ? Na kraju krajeva makne se mislima i zaokupira nećim drugim od problema radi kojih boluje od PTSP-a .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako je najbolje raditi, bar ono što se može. Stvarno je rad najbolja terapija za dušu, jer ako se radi - umori, manje je vremena za grube misli. Tko ne može raditi, neka bar šeta, pomaže drugima ili slično.

 

Mene spašavaju masline koje ti vrate s ljubavlju čak i pogled, pa kada su dobra vremena, provedem uz odmore i čitav dan u masliniku. Super je kada se skupi i društvo, osobito za branje. Terapija, kakve nema ni u jednoj bolnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nilda lako je reć a kad izađeš u duća pa zatobom prijatelj viču sta neće da javiš se kraj njega si proša pa da ti se to dešava češće bili sebe pitala sta je to sa mnom jer kad izađeš neželiš nikog ni vidit ni čut ideš uzet ono pošto si doša ali ako nisi zapisa kad si krenija žena kaže di ti je to sta si opet zaboravija đžabe masline đžabe šetnja kad je čovik bolestan na osnovi psihe nema tu lika a srića sto je dosta branitelja zdravo i primaju mirovinu i rade nek im je sa srićom samo ako neko kaže da boluje i laže stići će ga laži pa će vidjet kakva je to bolest ptsp jer mislim da ih dosta nezna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti znas sta je ptsp i znas da ti kuknjava na ovom forumu neće pomoći, ja bi ti savjetovao kao i sebi da se kaneš ovog foruma i branitelja općenito i onih lažnih i oni pravi, ako nemoš radit i nemaš volje za život , nije mi jasno kako moš ulazit na internet i pratit ove gluposti. uvati se motike i neće ti navečer padati svake gluposti na um, nego ces po noći spavat kao zaklan, ovo ti govorin iz vlastitog iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki od nas je priča za sebe. Možeš li mi vjerovati da dnevno pijem 10 (deset) vrsta lijekova, a neke i tri puta dnevno, od toga 3 za psihu, ostali uglavnom zbog srca (ostalo mi je 45% efik.), aritmije i drugo. Spavam u komadu oko 3-4 sata i pored lijekova, jako kratkog fitilja.

Iznosim moja iskustva sa željom da možda nekome pomognem, jer ja prvi ne želim biti zombi. Kada idem u grad može me se vidjeti pod šeširom i s crnim očalama ( maskiran ), i da, uglavnom izbjegavam susrete. Skoro uvijek zapišem što treba kupiti ili napraviti, ali često zaboravim gdje sam napisao.

 

 

Ajmo sa tim problemima na Caffe jer ovo ne spada u ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potresno je ovo citat sto si napisao kolega Nilda,slazem se da ovu kobasicu prebacite u caffe.Ja od 1993 pijem lijekove(93. sam imao 28 godina)tesko je to sve opisat na jednom forumu.Vasi savjeti,kako pokusat smirit zivce su O.K.Kolega ,naj nas zvati bedakima jer smo na forumu na kojem si se i ti nasel da nas operes. ;-):dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

Potresno je ovo citat sto si napisao kolega Nilda,slazem se da ovu kobasicu prebacite u caffe.Ja od 1993 pijem lijekove(93. sam imao 28 godina)tesko je to sve opisat na jednom forumu.Vasi savjeti,kako pokusat smirit zivce su O.K.Kolega ,naj nas zvati bedakima jer smo na forumu na kojem si se i ti nasel da nas operes. ;-):dvoje:

 

Prijatelju Depresivac, nemam ja koga što oprati, jer svakome je njegov križ najteži. Želio sam samo reći da je svatko priča za sebe, i da vjerujem, a probao sam, treba izaći iz tog prokletog kruga. To je klasika kada zbog depresije i općenito PTSP-a ne možeš u društvo, pucaš, nervozan si, ne možeš ništa i ostalo. Važno je razbiti krug ! Bilo kako. jer stanje se inače samo pogoršava, pa i lijekovi slabo pomažu. Pozdrav svim braniteljima!

 

Idemo dalje,jer Mrljo će s pravom staviti lokot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nine je napisao:

kad je čovik bolestan na osnovi psihe nema tu lika a srića sto je dosta branitelja zdravo i primaju mirovinu i rade nek

 

-to su se sada izmješale kruške i jabuke.

 

-ako je neko bolestan pa i na osnovu psihe ne mora znaćiti da je za otstrel što se tiće posla i života.

 

-ko se osijeća sposobnim za radit neka radi bio ili ne bio u mirovini legalno ili ilegalno, nije bitno bitno je da se radi jer u radu je spas i ljudi koji i ako rade ono što žele i koliko mogu su sretni ( drugi su ljudi koji rade zato što moraju i nisu sretni na svom radnom mjestu ili još gore ne budu plaćeni za svoj rad )

 

- ko ima ptsp ako može neka radi bilo kako jer u radu je spas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dode i taj dan, a mi opet zavrsili na bolesti.Nije bas ugodno slusat sinocnju izjavu potpredsjednika Sabora koji na pitanje hoce li se smanjit place i mirovine odgovara:nisu iskljucene manje korekcije ne uspije li se ustedit na drugim stavkama.On tvrdi da je deset posto maksimum korekcije.Ako nam nakon onih -10% opet dirnu u mirovinu,ja neznam bi li uz radnike,ostale umirovljenike i branitelji to mogli izdrzat. :misli:P.S. Sad vidim ipak njegovu izjavu da se oni(HSS)zauzimaju za to da se ne diraju mirovine.Svaka cast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dođe i taj dan a mi jopet u rebalans..pa dokle braćo mila..pa dajte više zaplijenite imovinu kradljivcima i ratnim profiterima..tajkunima koji su se bogatili dok je pošteni narod krvaria i patia..i eto novaca u proraćun,a ne zakidat i onako već obespravljen narod..zar mislite da se moglo obogatiti preko noći..ima ona stara šta odavno kuri..bilo ih je što nisu imali za kavu a sad su teški nekoliko milijuna eura..to je ućinila naša politika..mislim..prekrasne destinacije u vidu panonske nizine...hrana..,također jadranska obala..turizam...stanovništva jednog srednjeg velegrada..oko 4 miljuna ljudi..,a mi dužni 40 miljardi...ajme majko dobre politike i politićara!!??? :palacdolje::neznam::svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto mi sirotinja moramo namirivati ono šta su gospoda na vlasti pokrala?oni se razbacivaju i prežderavaju dok im narod gladuje,bilo bi dobro da ukinu svoje povlastice i smanje svoja primanja i da stanu uz ovaj jadni narod.može ih biti sramota,dali smo im Državu koju smo mi stvorili krvavo a ne oni da je vode ,a oni je pokradoše i osiromašiše.gorili u paklu izrodi.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija