Jump to content

POLOVICA KUĆE

anonimno
 Dijeli

Preporučene objave

Sin i snaha namjeravaju kupiti nedovršenu kuću vrijednosti 20000 eura dok bih im ja poklonio još 20000 eura za uređenje.

Pošto bih htio da u slučaju eventualnog razvoda braka ovaj iznos (odnosno polovica vrijednosti kuće) pripadne samo sinu, da li je dovoljno da ja i i sin sklopimo ugovor o darovanju toga novca ili je potrebno da se ja upišem kao vlasnik polovice kuće pa da mu nakon toga darujem? Ili postoji neko bolje treće rješenje?

Dijeli na drugim stranicama

Mogu i njih dvoje zaključiti bračni ugovor u kojem će regulirati imovinske odnose nad svom imovimom ili samo ovom kućom i npr. utvrditi da je polovina kuće zajednička tj. bračna stećevina,a druga polovica njegova posebna imovina budući da je stećena novcem koji ste mu vi darovali i da su oni suglasni s takvim utvrđenjem imovinskih odnosa u braku te da kod eventualne podjele bračne stečevine njegova supruga prihvaća tu polovicu kuće kao njegovu vlastitu imovinu te se odriče ikakvih potraživanja glede te polovice.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija