Jump to content

Darovni ugovor - porez


bebika

Preporučene objave

Pozdrav,

 

svekrv i svekrva su vlasnici kuće na dva kata s visokim potkrovljem. Drugi kat i visoko potkrovlje bi prepisali na mog supruga i mene darovnim ugovorom. Nas dvoje nemamo niti jednu nekretninu, a zeljeli bi podići kredit za renoviranje tog dijela kuće.

Vjerujem da moj suprug ne plaća porez na svoj dio, da li ja praćam porez s obzirom da nemam niti jednu nekretninu i da mi oni nisu direktni rod?

Da li postoji neki drugi način da se taj dio kuće prepiše na nas bez obaveze plaćanja poreza?

 

Srdačan pozdrav

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za prvu nekretninu kojom se rješava stambeno pitanje

stjecatelj neplać porez do 50m2 ali samo ako je u pitanju kupoprodaja.

na dar nema porezne povlastice ako se radi o daru između osoba koje nisu u direktnom krvnom srodstvu(preci-potomci)

 

djeca koja dobiju nekretninu na dar od roditelja

neplaćaju porez bez obzira na veličinu nekretnine.

 

roditelji mogu nekretninu prepisati sinu .

potom dio nekretnine suprug daruje Vama (nema poreza na dar između bračnih partner)

 

 

 

3. Porezna oslobođenja pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade

 

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

 

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici umrlog ili darovatelja,

 

http://propisi.porezna-uprava.hr/?id=b04d1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,

 

da li postoji vremenski period od trenutka kada je moj suprug dobio taj dio kuce na svoje ime od roditelja do trenutka kad bi on svoju polovicu u darovao meni? (da budemo zajednički vlasnici tog dijela kuće)

 

Da li mora proći neki određeni period kad on taj dio prepiše na svoje ime da bi mogao darovati meni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija