Jump to content

Visina alimentacije i kredit!!!!!!!!!!!


tonko7

Preporučene objave

molim vas da mi netko hitno konačno kaže:

 

1)kakva je sudska praksa pri određivanju visine alimentacije za djete staro 5 g. , jer sam ovdje na forumu o tome vidio oprečne izjave, naime supruga od menee traži 2.500,00 kn, što bi moja primanja i podnesla ,a ali bi onda došlo u pitanje plaćanje mojih krdita pa bi postao beskućnik...

 

2)mogu li ,ako da - kada - prije ili nakon razvoda ,tužiti suprugu jer ne participira u plaćanju rata kredita, a kojemu je korisnik prema kreditnom ugovoru, a koji smo zajednički podigli za vrijeme braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonko7 je napisao:

 

 

2)mogu li ,ako da - kada - prije ili nakon razvoda ,tužiti suprugu jer ne participira u plaćanju rata kredita, a kojemu je korisnik prema kreditnom ugovoru, a koji smo zajednički podigli za vrijeme braka?

 

A u što je utrošen taj kredit? U nekretninu?

Vi stanujete u toj nekretnini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

utrošen je na reprogramiranje raznih financijskih obaveza nastalih za vrijeme braka, to je hipotekarni kredit na nekretnini u kojoj sada stanujem, ali nije sa njime građena ta nekretnina , nego sam je ja stekao prije nastanka braka, dakle supruga je tu gotovinu jednostavno potrošila jednim velikim djelom za vrijeme braka

felixx je napisao:

tonko7 je napisao:

 

 

2)mogu li ,ako da - kada - prije ili nakon razvoda ,tužiti suprugu jer ne participira u plaćanju rata kredita, a kojemu je korisnik prema kreditnom ugovoru, a koji smo zajednički podigli za vrijeme braka?

 

A u što je utrošen taj kredit? U nekretninu?

Vi stanujete u toj nekretnini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kredit je bračna stečevina

ako je korišten za podmirenje obveza nastalih u braku

i uz suglasnost oba bračna partnera.

 

od suda tužbom tražititvrđivanje bračne stečevine i podjelu iste .

 

kada i ako sud donese odluku da je kredit bračna stečevina

od bivše traži isplatu 1/2 kredita(isplaćenog) uvečano za zakonske zatezne kamate.

 

na sudsku odluku

zastara je 10 godina.

 

podjela brače stečevine ne zastarjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija