Jump to content

Prenamjena kuće za odmor u kuću za stanovanje


anonimno

Preporučene objave

Muž i ja kupujemo vikendicu koju namjeravamo malo dotjerati i useliti se do jeseni. Imamo stambenu štednju i namjeravamo uzeti kredit ne veći od 30000€. U stambenoj štedionici su nam rekli da pazimo na namjenu kuće jer ako je upisana kao kuća za odmor ne možemo za nju dobiti kredit. Taj dio nam je jasan, ali ovaj o prenamjeni nije. Naime, u agenciji preko koje kupujemo su nam objasnili da ako je kuća prijavljena kao kuća za odmor potrebno je da i muž i ja i mala promijenimo boravište na adresu te vikendice i da na taj način ona postaje kuća za stanovanje. Nama je to malo čudno. Kolko ja kužim namjena građevine upisana je u gruntovnici, pa bi to tam i trebalo promijeniti, ili? S obzirom da se ne namjeravamo seliti barem još do ljeta nije nam jasno zašto moramo mijenjati mjesto prebivališta odmah!? Uglavnom, ovi u agenciji nisu me baš uvjerili u svoju stručnost, a u subotu se sastajemo s vlasnicima da vidimo sve papire dotične nekretnine i da se pogodimo za cijenu pa bi rado skupili čim više informacija da ne bude posle "nismo znali". Bez te prenamjene nema kredita, a bez kredita nema ni kuće pa bih bila zahvalna na bilo kakvom pojašnjenju. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija