Jump to content

pravo na naknadu


anonimno

Preporučene objave

Imam 56 godina, 33 i pol godine radnog staža. Od toga 2 godine kao samostalni zanatlija. 2005. g proglašen sam tehnološkim viškom (za moje radno mjesto bio je potreban specijalni liječnički pregled koji nisam mogao proći zbog bolesti) i upućen sam na Zvod za zapošljavanje. Poslodavac me uvjerio da imam pravo do mirovine dobivati tisuću kuna mjesečno. Na Zavodu su me obavijestili da nemam to pravo, pošto sam 2 godine bio zanatlija (iako sam uredno plaćao sve diprinose i poreze u tom razdoblju 1972.-1974.). pošto i inače bolujem od šećerne bolesti, liječim se inzulinom, imam probleme s koronarnim bolestima i razne druge zdravstvene probleme, tada sam doživio veliki stres i liječio se u psihijatrijskoj bolnici. U bolnici su mi rekli da bih mogao u invalidsku mirovinu, međutim na komisiji sam odbijen. Sada živim pod velikim stresom, jer nakon prestanka novčane naknade meni prestaje i pravo na život. Volio bih raditi, ali s ovim mojim nalazima to je nemoguće ostvarivo. Mislim da je osnovno pravo čovjeka pravo na život i rad, a ja osjećam da sam izgubio sva prava. Pitam se, da li je to zaista moguće?

Molim Vas, ako možete, pomozite mi barem pravnim savjetom.

Moram napomenuti da su se svi navedeni događaji zbivali u 2005. godini.

Unaprijed Vam se srdačno zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija