Jump to content

Izdavanje računa kao fizička osoba pravnoj


grix

Preporučene objave

Zanima me da li ja kao fizička osoba, mogu izdat nekakvu vrstu računa pravnoj osobi.

 

Radi se o sljedećem...kao fizička osoba dobio sam dozvolu od ministarstva za uzgoj kučnih ljubimaca, koje bih želio prodati u dućan ( d.O.o.).

Njima treba račun, a ja ne znam kako im ispostaviti isti.

 

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da obavljate samostalnu djelatnost - uzgoj kućnih ljubimaca. Ako je tako, trebate voditi poslovne knjige prema Zakonu o porezu na dohodak i upisati se u registar obveznika poreza na dohodak - RPO. Dužni ste izdavati račune za isporuke kućnih ljubimaca svom kupcu. Ako niste u sustavu PDV-a, izdajte račun br. xxx bez navođenja oznake R-2. Ostali elementi su propisani odredbom članka 15. stavak 3. Zakona o PDV-u. Na računima obvezno navedite da niste u sustavu PDV-a sukladno odredbi članka 22. st. 1. Zakona o PDV-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, ja bih imao slično pitanje ovome gore navedenom.

Naime, trebao bih kao fizička osoba izdati račun pravnoj (udruga)za neke obavljene usluge. Te usluge se dešavaju 2-3 puta godišnje i iznose sve ukupno do 10000kn, po Računu bi bilo 2000-4000kn. na koji način se to može izvesti, tj. da li se to uopće može tako napraviti, ili ide ugovor o djelu i to je to?

Nemam obrt.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 godina kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija