Jump to content
Sign in to follow this  
grix

Izdavanje računa kao fizička osoba pravnoj

Preporučene objave

Zanima me da li ja kao fizička osoba, mogu izdat nekakvu vrstu računa pravnoj osobi.

Radi se o sljedećem...kao fizička osoba dobio sam dozvolu od ministarstva za uzgoj kučnih ljubimaca, koje bih želio prodati u dućan ( d.O.o.).

Njima treba račun, a ja ne znam kako im ispostaviti isti.

Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da obavljate samostalnu djelatnost - uzgoj kućnih ljubimaca. Ako je tako, trebate voditi poslovne knjige prema Zakonu o porezu na dohodak i upisati se u registar obveznika poreza na dohodak - RPO. Dužni ste izdavati račune za isporuke kućnih ljubimaca svom kupcu. Ako niste u sustavu PDV-a, izdajte račun br. xxx bez navođenja oznake R-2. Ostali elementi su propisani odredbom članka 15. stavak 3. Zakona o PDV-u. Na računima obvezno navedite da niste u sustavu PDV-a sukladno odredbi članka 22. st. 1. Zakona o PDV-u.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, ja bih imao slično pitanje ovome gore navedenom.

Naime, trebao bih kao fizička osoba izdati račun pravnoj (udruga)za neke obavljene usluge. Te usluge se dešavaju 2-3 puta godišnje i iznose sve ukupno do 10000kn, po Računu bi bilo 2000-4000kn. na koji način se to može izvesti, tj. da li se to uopće može tako napraviti, ili ide ugovor o djelu i to je to?

Nemam obrt.

Hvala!

Podijeli ovu objavu

Po ugovoru o djelu nema računa - ugovorite neto naknadu, a kako ste vi fizička osoba, pravna osoba koja vam isplaćuje ugovoreno obvezna je podmiriti sve poreze i doprinose koji iz tog ugovora proizlaze i dostaviti relevantne izvještaje o tome poreznoj upravi.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Napravi novi...