Jump to content

dokazivanje prekrsaja


anonimno

Preporučene objave

Zbog prebrze voznje bio sam zaustavljen od policije. Odbio sam platiti jer je jedini dokaz bio glas iz motorole "kolege koji multanovom snima 100 m dalje". Nakon toga dobio sam na kucnu adresu rjesenje o kazni koju moram uplatiti ili ce se pokrenuti prekrsajni postupak. Uz rjesenje nije bio predocen nikakav dokaz, ukoliko je multanova u pitanju trebala bi biti slika, te sam pisao prigovor na rjesenje. Pred prekrsajnim sucem bio sam ispitan da li ostajem pri prigovoru, jer niti tada nije predocen dokaz, na sto sam odgovorio da ostajem. Sada sam dobio od prekrsajnog suda rjesenje o prekrsaju u kojem se obrazlaze moj prigovor te se isti odbacuje jer je "uvidom u spis sudac utvrdio da je okrivljenik uz svoj prigovor prilozio presliku fotoprint snimka uredjaja multanova" (???). Dakle, ja se zalim na postupak jer mi nije predocen nikakav dokaz te saljem dokaz na cije se nepostojanje zalim. Mislim da to vrijedja moju inteligenciju. Ja sam obrazlozio da cu kaznu platiti ukoliko mi se ista dokaze, ali da odbijam platiti troskove postupka jer postupak nije proveden radi moje greske. Upucen sam da pisem zalbu te molim pomoc oko iste.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisati žalbu, paziti na rok za njeno podnošenje!

U žalbi naznačiti razlog - snimka "multanove" koja se pojavila. Njezino pojavljivanje u sudskom spisu mora biti negdje i evidetirano, tko ju je i kada priložio u spis. Vi tvrdite da niste, i to je jedan od razloga žalbe.

U slučaju da je snimku naknadno priložila policija, pa se radi o grešci suda u pisanju obrazloženja ( što nije isključeno, ali nema ni opravdanja) pobijate žalbom i valjanost snimke kao dokaznog sredstva za utvrđivanje prekršaja...nije Vam pokazana od strane policije u trenutku zaustavljanja, niste ju vidjeli, ne znate niti što se na njoj točno i kako vidi, ne znate niti brzinu koja je registrirana "multanovom".

Žalite se i na odluku suda o troškovima, iz razloga koji ste i naveli u svom postu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija