Jump to content

Jednosmjerna ulica? nisam slijep


Mraka676

Preporučene objave

Pozdrav. Htio sam pitati za savjete sto uciniti. Naime, jucer u 1 sat u noci, isao sam iz grada i usao normalno u auto i upalo ga. Posto su kod mene u gradu Vinkovačke jeseni, bio sam nezgodno parkiran i "blokiran" od drugih auta i morao sam se polukružno okrenuti pri isparkiravanju. Tj. nije ni bilo pravo polukružno okretanje nego jednostavno sam se morao izvući, kad u ulicu ulazi policija i ide prema meni. Ja sam se maknuo na parkirno mjesto, doduše mjesto gdje je zabranjeno parkirati, ali ostao sam u autu i nisam se micao, dakle bio sam parkiran. Policajac je došao do auta, zatražio vozačku i prometnu te rekao da sam vozio u jednosmjernoj na što sam ja odgovorio da nisam. Morao sam napraviti alkotest 4 puta i svaki puta je bilo 0,0. Policajac je rekao da je to oduzimanje vozačke na 12 mjeseci i 2000-5000kn kazne. Ja sam samo sebi rekao "a Isuse", na što mi se on zaprijetio da šutim inače će mi udarit šamar da ću se spojit sa podom. E sad vozačka je još uvijek kod mene, nisu mi ju oduzeli na licu mjesta, te policajac nije ispisao nikakav zapisnik nego samo u svoj notez sve podatke.

Molim vas za bilo kakav odgovor, ovo mi je prvi puta da sam kažnjavan, iako zaista nisam vozio u jednosmjernoj.

Hvala.

P.s. Ispričavam se zbog načina pisanja, ovo me jako pogodilo tako da nemogu ni razmišljati kako treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito ste bili u zabranjenom smjeru, na kućnu adresu će stići prekršajni nalog od 2.000 kuna ako zadnje tri godine nemate pravomoćnu kaznu, ako imate može biti i veća ali ne preko 5.000. Izreći će vam se i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom "B" kategorije na više mjeseci.

 

Kad je primite pišite prigovor, priložite platnu listu ili potvrdu o nezaposlenosti i tražite manju novčanu kaznu, kraću zaštitnu mjeru ili njeno neizricanje.

 

Za ponašanje policajca napišite opširan mail i pošaljite na policija@mup.hr . Ukoliko nemate dokaza za takvo ponašanje policajca predstavka će biti proglašena neutemeljenom, a dotični policajac vas može privatno tužiti zbog kaznenog djela klevete.

 

Ako imate dokaza policajac će odgovarati na službeničkom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost nemam dokaz jer bio sam" sam u autu. Može li pomoći pri smanjenju novčane kazne to što sam student i nezaposlen? I koliko mjeseci kazna za vozačku ako znate? I mogu li na neki način dobiti možda uvjetno korištenje vozačke? to sam pročitao kod nekoga dok sam listao forume. Još jedanput hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija će pisati zabranu od 3 do 6 mjeseci, ali prigovor to stavlja van snage. Redovno primajte poštu.

 

Priložiti potvrdu referade s faksa.

 

Očekujte manju novčanu, ali izglednu zaštitnu mjeru.

 

Ne možete se vaditi na neimaštinu a ima se za gorivo.

 

Sud izlazi studentima u susret, ali ne treba ih ni praviti budalama.

 

Napišite pametan prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Očito ste bili u zabranjenom smjeru, na kućnu adresu će stići prekršajni nalog od 2.000 kuna ako zadnje tri godine nemate pravomoćnu kaznu, ako imate može biti i veća ali ne preko 5.000. Izreći će vam se i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom "B" kategorije na više mjeseci.

 

Kad je primite pišite prigovor, priložite platnu listu ili potvrdu o nezaposlenosti i tražite manju novčanu kaznu, kraću zaštitnu mjeru ili njeno neizricanje.

 

Za ponašanje policajca napišite opširan mail i pošaljite na policija@mup.hr . Ukoliko nemate dokaza za takvo ponašanje policajca predstavka će biti proglašena neutemeljenom, a dotični policajac vas može privatno tužiti zbog kaznenog djela klevete.

 

Ako imate dokaza policajac će odgovarati na službeničkom sudu.

kakav dokaz bi trebalo imati u takvim situacijama?Da li je dozvoljeno razgovor snimiti mobitelom i to poslati policiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dredd je napisao:

Ovo je veoma dobro pitanje. Ne smiješ prikriveno i neovlašteno snimati, a sud se gotovo uvijek priklanja policiji kad dođe do verbalnih iskaza.

 

Postoji li ikakav način onda?

ajmo znalci odgovorit na ovo pitanje.

Makar,ja u svojih milion kilometara NIKAD nisam naišao na bezobraznog policajca,čak i kad sam bio u prekršaju (a stalno smo u nekakvom prekršaju)...pokriješ se ušima,budeš pristojan.I oni su ljudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija