Jump to content

naplata duga EOS Matrix


Pandemic

Preporučene objave

, cfm je napisao:

imam pitanje kada ide zastara za dug koji je moj pokojni otac-preminuo 2015 imao i od tada imam povremeno pozive od agencije za taj navodni dug ja jesam prihvatio nasljedstvo ali nemam nikakve papire vezano uz to dugovanje, nisam priznao dug nije išla nikakva ovrha pa me zanima ako oni nisu ništa poduzimali u zadnjih 5 god jel to otišlo u zastaru ako bi slučajno došao prijedlog za ovrhu

Da li je nastupila zastara potraživanja ovisi o tome, da li je za taj dug bio pokrenut ovršni postupak u odnosu na oca, pa da je na taj način prekinut zastarni rok. Kad Vas idući put nazovu, pitajte ih temeljem koje ovršne isprave je to njihovo potraživanje, te tko je donio tu ovršnu ispravu i kada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 25. 03. 2021. at 18:12, Borbena7 je napisao:

Iz Očevidnika se jasno vidi da se dug sukladno zahtjevu ovrhovoditelja naplaćuje i da se potraživanje na Fini smanjuje. Vama je bitno da se dug otplati.

zanima me jos samo jedna informacija...dali je moguce da vam SVEA,EOX MATRIX ili bilo tko drugi od TIH,moze recimo na temelju toga sto im ne placate ono sto su oni otkupili od banaka recimo uzeti auto,stan8ako imate nesto na sebe) ili recimo jos vaznije pitanje ako nemate nista na sebe,dali vam smiju ulaziti u kucu/stan i uzeti recimo TV,mobitel,playstation,ili neke komade robe tipa(tenisice,majice,jakne)opcenito bilo sta....hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , rioama666 je napisao:

na temelju toga sto im ne placate ono sto su oni otkupili od banaka recimo uzeti auto,stan, ako imate nesto na sebe

Ne mogu uzeti, ali ova imovina dužnika može biti predmet ovrhe i po njenoj prodaji u ovršnom postupku može poslužiti za namirenje duga ovrhovoditelja.

prije 6 sati , rioama666 je napisao:

dali vam smiju ulaziti u kucu/stan i uzeti recimo TV,mobitel,playstation,ili neke komade robe tipa(tenisice,majice,jakne)opcenito bilo sta..

Ne, ovrhovoditelji osobno, ali posredovanjem suda mogu sudski ovršitelji, a plijene se sve pokretnine osim onih koje su po čl. 135. Ovršnog zakona izuzete od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro nemam nista na sebe,nikada nisam imao niti cu imati u smislu8autos,stan,motor...) to se valjda racuna kao pokretnine,a ovo sto se racuna kao neka osobna sredstva ili sta ja znam kako se zove....

ali znam da je malo blesavo pitanje,dali moze pod posredovanjem suda kako Vi kazete zapljeniti recimo:mobitel,ako sam ga ja kupio,televiziju,playstation....ili jos vaznije robu tipa(tenisice,trenirke,kozne jakne,majice)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , rioama666 je napisao:

dobro nemam nista na sebe,nikada nisam imao niti cu imati u smislu8autos,stan,motor...) to se valjda racuna kao pokretnine,

Ne, to nisu pokretnine prema Ovršnom zakonu.

prije 4 sati , rioama666 je napisao:

dali moze pod posredovanjem suda kako Vi kazete zapljeniti recimo:mobitel,ako sam ga ja kupio,televiziju,playstation.

Da.

prije 4 sati , rioama666 je napisao:

ili jos vaznije robu tipa(tenisice,trenirke,kozne jakne,majice)...

Ne, već sam Vam naprijed odgovorila da su ti predmeti izuzeti po čl. 135. OZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 10 sati , katemilard74 je napisao:

a meni i dalje  stoji ovrha od pbz na racunu i sad ako ne platim tj,ne budem placala eoxu koji  je najgori  scenarij?

Ako se radi o prisilnoj naplati preko FINA-e, ona će se i dalje provoditi bez obzira što je kao ovrhovoditelj naznačena banka, tako da Vi tu nemate izbora, da li želite plaćati ili ne. A ako ste pod ovim mislili da nemate sredstva na računima, tada će s vremenom ovrhovoditelj pokušati naplatu preko nekog drugog predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ako se radi o prisilnoj naplati preko FINA-e, ona će se i dalje provoditi bez obzira što je kao ovrhovoditelj naznačena banka, tako da Vi tu nemate izbora, da li želite plaćati ili ne. A ako ste pod ovim mislili da nemate sredstva na računima, tada će s vremenom ovrhovoditelj pokušati naplatu preko nekog drugog predmeta i sredstva ovrhe.

To znam samo ,sto je banka prodala Matrixu i sad me on naziva,da makar pocnem  nesto placati, jer  ako ne pocnem  da ce ici na sud, i tu su mi nejasnoce, jer preko Banke su mi sjeli na racun..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, katemilard74 je napisao:

To znam samo ,sto je banka prodala Matrixu i sad me on naziva,da makar pocnem  nesto placati,

Nemojte ništa plaćati.

prije 19 minuta, katemilard74 je napisao:

jer  ako ne pocnem  da ce ici na sud, i tu su mi nejasnoce, jer preko Banke su mi sjeli na racun..

Recite Vi njima da ažuriraju stanje na FINA-i i da hitno stupe na mjesto ovrhovoditelja, jer da ćete u protivnom tražiti od suda da obustavi tu nezakonitu ovrhu na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 06. 2021. at 12:07, Borbena7 je napisao:

jer da ćete u protivnom tražiti od suda da obustavi tu nezakonitu ovrhu na FINA-i.

i poslije toga matrix ne može pokrenuti novu "zakonitu" ovrhu ?...ako može,koje je svrha stvaranja dodatnih troškova samo zbog toga da ne bude više ovrhovoditelj pbz nego matrix.....

ili možda imate informacije da u takvim slučajevima matrix i slični ne pokreću novu ovrhu što bi onda bilo super za sve one kojima je dug prodan i na taj način bi svi riješili svoje probleme...

prije 23 sati , katemilard74 je napisao:

Ok, puno hvala  na odgovoru,znaci  kad  drugi put budu  zvali , ja cu im reci da prvo maknu Banku i stave  sebe kao ovrhovoditelja.

par činjenica koje bi bilo dobro da uzmete u obzir

-šta ako Vas oni ignoriraju (a vjerojatno i hoće ) ,a zvat će Vas i dalje ?

oni mogu čekati i zivkati godinama ,sve dok ne dođe do zastare ,a Vi ste dotad blokirani i kad-tad će te to platiti...

jedino što možete napraviti da napravite ono što je borbena predložila -sud........i tad postoje dvije opcije

1.da sud "makne" ovrhu i da matrix nikad više ne pokrene novu ovrhu

2.da nakon toga matrix pokrene ovrhu i opet budete blokirani i još više dužni...

da je opcija br 1. vjerojatna onda bi se to dosad pročulo i svi bi to radili

ja mislim da je u svemu ovome najbitnije za točan savjet da napišete koliki je dug,jel imate kakva primanja ili će biti u bliskoj budućnosti što dosad niste spomenuli

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

poslije toga matrix ne može pokrenuti novu "zakonitu" ovrhu ?

Naravno da može.

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

ako može,koje je svrha stvaranja dodatnih troškova samo zbog toga da ne bude više ovrhovoditelj pbz nego matrix

Svrha je višestruka. Kao npr. da novi ovrhovoditelj nema pravo na naplatu troškova koje je imao prijašnji ovrhovoditelj; ažuriranje u redu čekanja na naplatu; zatim usklađivanje stvarnog, ustupljenog duga sa dugom koji je dostavljen FINA-i nekoć davno na provedbu (često postoje uplate mimo FINA-e); također izbjegavanje situacije da dolazi do dvostruke naplate; zatim izbjegavanje pogrešnog reda pri namirenju, a po čl. 172. ZOO, jer se prvo namiruju troškovi, a na koje novi ovrhovoditelj nema pravo, dok za to vrijeme kamate i dalje rastu....

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

ili možda imate informacije da u takvim slučajevima matrix i slični ne pokreću novu ovrhu što bi onda bilo super za sve one kojima je dug prodan i na taj način bi svi riješili svoje probleme...

Pa čak i ne pokreću, radije telefonski sazivanju ljude i prihvaćaju, te povremene uplate.

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

šta ako Vas oni ignoriraju (a vjerojatno i hoće ) ,a zvat će Vas i dalje ?

Nadležnom Općinskom sudu se šalje žalba izvan roka i traži se obustava postupka na FINA-i temeljem čl. 50. st. 1. toč. 7. OZ, odnosno čl. 52. st. 4. OZ.

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

2.da nakon toga matrix pokrene ovrhu i opet budete blokirani i još više dužni..

Veći dug sigurno neće biti.

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

da je opcija br 1. vjerojatna onda bi se to dosad pročulo i svi bi to radili

Obustava po sudskoj odluci je sigurna, a nova ovrha je moguća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Mister-X je napisao:

2.da nakon toga matrix pokrene ovrhu i opet budete blokirani i još više dužni...

 

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Veći dug sigurno neće biti.

točno,ovrhovoditelji (matrix)  su humanitarne organizacije koji ovrhe rade besplatno

usput ,čak i da je trošak suda besplatan matix može nakon nekoliko godina ponovo pokrenuti ovrhu s kamatama jer dug nije nestao...

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Pa čak i ne pokreću, radije telefonski sazivanju ljude i prihvaćaju, te povremene uplate

 

prije 13 sati , Borbena7 je napisao:

Obustava po sudskoj odluci je sigurna, a nova ovrha je moguća.

evo i sami ste sve rekli....čak i da sudski makne ovrhu oni će je i dalje "zivkati" ...morat će se opet s njima dogovarati ili će živjeti pod tim "maltretiranjem" i čekanja dana kad će je ponovo ovršiti i to će biti kad oni to budu htjeli (pazeci na zastaru)

Vi bi bili u pravu kad bi to funkacioniralo tako da kad je oni nazovu ona njima kaže "ajte vi na mjesto ovrhovoditelja" i oni odmah to naprave....međutim nije to baš tako...a čak i da je ona je opet u istim problemima ...

za kvalitetan i dobar savjet bi ipak trebalo više podataka o ovom slučaju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za pomoc u svezi eos matrixa.Naime 2012 sam imala ovrhu zbog minusa na tekucem ali kako se nisu mogli naplatiti ovrha je prodana Eosu.Oni su zivkali na telefon ali sam ih se rijesila nekako i prestali su. Jel zastarni rok do 2022 jer tad protjece 10godina od prve ovrhe bankena Fini?Zasto eos ne zeli sjesti na racun preko Fine i pokusati se naplatiti?Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Mister-X je napisao:

točno,ovrhovoditelji (matrix)  su humanitarne organizacije koji ovrhe rade besplatno

usput ,čak i da je trošak suda besplatan matix može nakon nekoliko godina ponovo pokrenuti ovrhu s kamatama jer dug nije nestao...

Na ovaj način ovršenik se oslobađa troškova prijašnjeg ovrhovoditelj, tako da dug neće biti veći. Pod prijašnjim troškovima zna svašta biti priznato, a pogotovo ukoliko je bilo promjena predmeta i sredstava ovrhe tj. više postupaka. Troškovi znaju premašiti glavnice... I zaboravih napomenuti da prava "zabava" nastaje kada drugi ovrhovoditelj ustupi dug nekom trećem, a na FINA-i se i dalje banka vodi kao ovrhovoditelj i dug se naplaćuje na njen račun, a ona za tog trećeg ovrhovoditelja ni ne zna.

prije 12 sati , Mister-X je napisao:

evo i sami ste sve rekli....čak i da sudski makne ovrhu oni će je i dalje "zivkati" ...morat će se opet s njima dogovarati ili će živjeti pod tim "maltretiranjem" i čekanja dana kad će je ponovo ovršiti i to će biti kad oni to budu htjeli (pazeci na zastaru)

Sud će ovakvu ovrhu obustaviti. A korisnik, kao i svaki drugi ovršenik ima mogućnost dobrovoljno podmiriti dug ili prisilno u ovršnom postupku. 

prije 12 sati , Mister-X je napisao:

Vi bi bili u pravu kad bi to funkacioniralo tako da kad je oni nazovu ona njima kaže "ajte vi na mjesto ovrhovoditelja" i oni odmah to naprave....međutim nije to baš tako...a čak i da je ona je opet u istim problemima ...

Ponavljamo se...korisnica je dobila jasnu uputu što treba napraviti ukoliko dobrovoljno ne stupe na mjesto ovrhovoditelja.

prije 12 sati , Mister-X je napisao:

za kvalitetan i dobar savjet bi ipak trebalo više podataka o ovom slučaju...

A koji bi Vam to podatak trebao za ovrhu za koju već znamo da je nezakonita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovaj zastarni rok počinje teći od dana kada je ovrha isknjižena na FINA-i.

Možete li ovo pojasniti?

O kojem članku zakona se radi?

Naime, meni logika govori ako nešto stoji bez naplaćivanja na fini i zatim se isknjiži po čl.12. zbog nemogućnosti naplate, da se kao početak zastarnog roka gleda

datum predaje na finu a ne datum isknjiženja budući da po predmetnoj ovrsi nije bilo postupanja/uplata.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 12. 06. 2021. at 10:24, Borbena7 je napisao:

A koji bi Vam to podatak trebao za ovrhu za koju već znamo da je nezakonita?

pa ako je gospođa koja je postavila pitanje zadovoljna sa odgovorom da je najbitnije u svemu ovome da više na fini ne piše pbz,već matrix onda više nijedan podatak ne treba....a to što će poslije biti problem sličan kao i sada koga briga....

Na 12. 06. 2021. at 11:08, wrritteer je napisao:

Naime, meni logika govori ako nešto stoji bez naplaćivanja na fini i zatim se isknjiži po čl.12. zbog nemogućnosti naplate, da se kao početak zastarnog roka gleda

datum predaje na finu a ne datum isknjiženja budući da po predmetnoj ovrsi nije bilo postupanja/uplata.

nije ti loša logika :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Imao sam neki dug za pretplatu (bez ugovorne obveze) spram Tele2 koji je u medjuvremenu postao Telemach. Iskljucena mi je svaka usluga u 11. mj. prosle godine i pocetkom ove sam trazio prelazak s pretplate na bonove. Mjesecima nisam dobio nikakav odgovor ali mi ni racun za 1. mj. nije stigao. Onda sam u 3. mj. dobio racun za 2. mj. i opet im slao mail da me prebace na bonove. Nakon natezanja od jos par mjeseci rekli su mi (imam mailove) da imam neko dugovanje za 11. i 12. mj. i da ce me nakon toga prebaciti na bonove. To sam uplatio (imam potvrdu) iako u 12. mj. nisam imao uslugu uopce ali me opet nisu prebacili na bonove. Stigli su mi racuni za 2.-4. mj. i u medjuvremenu su mi 1.4. sami od sebe opet ukljucili mrezu ali i iskljucili 18.4. zbog navodnog dugovanja. Pocetkom 6. mj. dosao sam u Zagreb da to osobno rijesim (studirao sam ovu godinu u Austriji) i u poslovnici mi je receno da nemam nikakav dug i prebacili su me na bonove odmah uz napomenu da cu dobiti jos racun za 5. mj. Prije kojih tjedan dana dobio sam par sms-a od Eosa da im se javim za dogovor o otplati duga. Poslao sam im mail s upitom o cemu se radi na koji su odgovorili trazenjem mog OIB-a. 

Zanima me:

Pristajem li na ista vec time? 

Mogu li kako osporavati taj navodni dug? 

Ako ne mogu sto bi bilo najbezbolnije za rijesiti ovu situaciju jer mi je glupo placati racune za nepostojecu uslugu ali ne zelim dodatne kamate. Takodjer me zanima koliko me brzo mogu ovrsiti i hocu li igdje dobiti kakvu obavijest o tome (jos barem 2 tjedna sam na faksu u Becu i tek pocetkom 7. mj. se vracam u Zagreb). 

 

Hvala puno na odgovoru! 

Karlo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Muzikarlo je napisao:

Imao sam neki dug za pretplatu (bez ugovorne obveze) 

Jeste sigurni da je to baš tako?

prije 9 sati , Muzikarlo je napisao:

i u poslovnici mi je receno da nemam nikakav dug i prebacili su me na bonove odmah uz napomenu da cu dobiti jos racun za 5. mj. 

To su Vam rekli, jer su očito već tada dug ustupili, tako da prema njima nemate dugovanje. Jeste pitali na ime čega je još taj jedan račun i o kojem iznosu je riječ?

prije 9 sati , Muzikarlo je napisao:

Pristajem li na ista vec time? 

Ne.

prije 9 sati , Muzikarlo je napisao:

Mogu li kako osporavati taj navodni dug? 

Prvo trebate saznati o kakvom dugu je zapravo riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima. 

Moze li mi netko pomoci/pojasniti nesto, sada sam gledala dugovanje i jako je naraslo u 20 dana pa i nije jasno po kojoj osnovi.

Imam kredit koji nisam placala i blokirana sam, te je banka moj dug prodala EOS MATRIXu.
Sada kada sam dobila posao, naravno, morala sam otvoriti zasticeni racun i koliko znam 1/4 ide na tu blokadu.

Ono sto sam danas primjetila nakon sto sam se ulogirala na e-građane je, umjesto da mi je dug umanjen za iznos koji su mi uzeli sa place, moj dug je narastao i to za 4 puta 😱

Dakle, otprilike, uzeli su mi 2000kn i sad kada sam isla gledati, dug je veci za skoro 9000kn 😱

 

Sreca je da sam spremila prvi list sa provjerom jer inace uopce nebi vidjela razliku. 5.1. je iznos kredia bio 142 000kn, (sa svim kamatama), danas, 26.1. je iznos kredita (nakon sto mi je uzeto sa racuna dio novaca 21.1.) ~150 000kn.

Moram priznati da ne razmijem, jer sam ocekivala vidjeti manji iznos za onoliko koliko su mi uzeli s racuna, dakle ocekivala sam vidjeti dugovanje od 140 000kn, a ovo me stvarno sokiralo.
 

Sad dovodim u pitanje kako su uopce dosli do iznosa 142 000kn jer je izvorni kredit bio 115 000kn. 
Imam papire sa svim detaljima ali ih ne zelim bas podjeliti javno, mogu skenirati dijelove ako je potrebno.

 

Ako moze bilo tko pomoci bila bih zahvalna, jer po ovome se necu nikad izvuci iz toga. :(
Hvala svima!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

JPozdrav zanima me jedna stvar

Dobio sam od eos matrixa obavijest da uplatim 3000 hrk ili će  izvršiti provjeru  imovine i pokrenuti ovršni postupak. 

Postoji neki dug koji je banka prodala njima tamo negdje 2012/13 kada sam ostao bez posla i 2 godine nisam radio  Zivkali su svakodnevno nekoliko puta dok im nisam zaprijetio tužbom za uznemiravanje. 

Nakon toga  moj račun je ušao u blokadu  po 2 osnove od Rba (2 kredita) 

Nikada nisam imao ovrhu od njih na fini.

Ja već 6 godina ne živim u hr i otplatio sam sav dug prema banci skinuo blokadu zatvorio račune i dobio zadužnice 

S obzirom da je prošlo skoro 10 g.zanima me

1) da li je taj dug u zastari pošto nikad nije bio ovršen?

2) ako je i izvršena  neka uplata na početku (što se iskreno ne sjećam) da li to znači da sam automatski priznao dug ?

Srdačan Pozdrav  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Space01 je napisao:

1) da li je taj dug u zastari pošto nikad nije bio ovršen

Na što mislite kada kažete da nikada niste bili ovršeni? Što je točno ustupljeno?

prije 9 sati , Space01 je napisao:

2) ako je i izvršena  neka uplata na početku (što se iskreno ne sjećam) da li to znači da sam automatski priznao dug

Vaše priznanje duga nije ni potrebno, ali se uplatama prekida zastarni rok koji nakon toga opet teče i to iz početka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Na što mislite kada kažete da nikada niste bili ovršeni? Što je točno ustupljeno?

Vaše priznanje duga nije ni potrebno, ali se uplatama prekida zastarni rok koji nakon toga opet teče i to iz početka. 

Ustupljeno je dugovanje po kreditnoj kartici . 

Ovršeni su bili krediti koji su otplaćeni.

 

Ako sam dobro shvatio nakon zednje uplate počinje teči zastarni rok ?

Da li je to bez obzira ako dugovanje još postoji ? 

I ako je tako koliko vremena mora proći od zadnje uplate do zastare?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 11. 02. 2022. at 9:31, Space01 je napisao:

Nakon toga  moj račun je ušao u blokadu  po 2 osnove od Rba (2 kredita) 

Nikada nisam imao ovrhu od njih na fini.

Kada je banka pokrenula ovrhu na FINA-i za taj dug koji je kasnije ustupila? I temeljem kakve točno isprave je zatražila naplatu? Ovo Vam je bitno za računanje zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Space01 je napisao:

Poslao sam eos matrix email  pa čekam da se očituju!

Nisu se dužni očitovati, dapače.

prije 35 minuta, Space01 je napisao:

Ako oni i pokrenu neku ovrhu kako ću ja znati za to s obzirom da ne živim u hr?

Ako imate u RH prijavljeno prebivalište ili boravište, tada će Vam na tu adresu dolaziti pošta.

prije 36 minuta, Space01 je napisao:

I što mi je činiti ako do toga dođe?

Koristiti pravne lijekove, ako imate osnove za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 02. 2022. at 10:19, Borbena7 je napisao:

Nisu se dužni očitovati, dapače.

 

Danas su se očitovali 

Poštovani,

 

kako bismo bili u mogućnosti odgovoriti na Vaš upit, molimo Vas da ispunite obrazac koji se nalazi u nastavku ovoga e-maila.

 

Privolu možete dati slanjem e-mail poruke na adresu x odgovorom na ovu poruku ili usmenim putem pozivom na broj y.

 

Uvjete i način ostvarenja prava u pogledu obrade Vaših osobnih podataka možete pronaći u Politici privatnosti koja se nalazi na našoj web stranici.

 

U nastavku Vam dostavljamo tekst privole.

 

Dužnik ___________________, OIB: _________________, daje društvu EOS Matrix d.o.o. privolu za obradu svojih kontakt podataka u svrhu podmirenja dugovanja br. 4-019-63150029258:

Broj telefona: _______________________________________________________________

Broj mobitela: ______________________________________________________________

E-mail adresa: ______________________________________________________________

Adresa za primanje pošte: _____________________________________________________

Ako to ispunim automatski priznajem dug?

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 02. 2022. at 7:46, Borbena7 je napisao:

Iz dokumentacije koju posjedujete.

A kako mogu saznati koje je dospijeće plačanja duga ?

Iz dokumentacije koju posjedujete.

 
  • Vezano uz to jedino što posjedujem je dokument  
  • Poziv za suradnju od 11.12. 2017 u kojem stoji objašnjenje o cesiji između njih i Rba  datirano 23.11.2015  Nigdje datuma dospijeća plaćanja?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Space01 je napisao:
  • Vezano uz to jedino što posjedujem je dokument  
  • Poziv za suradnju

To je već Vaš problem, a ne ovrhovoditeljev.

prije 14 sati , Space01 je napisao:

Nigdje datuma dospijeća plaćanja?

Nisu Vam dužni na ovo odgovoriti. U slučaju ovrhe iz ovršnog prijedloga bi podatak trebao biti vidljiv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

To je već Vaš problem, a ne ovrhovoditeljev.

Nisu Vam dužni na ovo odgovoriti. U slučaju ovrhe iz ovršnog prijedloga bi podatak trebao biti vidljiv.

Ako sam dobro shvatio oni nisu dužni ništa objasniti niti odgovoriti e mailom da bih ja imao dokaz  toga 

Ali predlažu da ih nazovem i onda snimaju razgovore, snimke kojih mi nisu dužni dati ,a ja njih nemam pravo snimati. I moram im dati sve svoje detalje? 

 Zar je to zakonski stvarno tako?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Space01 je napisao:

Ako sam dobro shvatio oni nisu dužni ništa objasniti niti odgovoriti e mailom da bih ja imao dokaz  toga 

Nisu.

prije 14 minuta, Space01 je napisao:

Ali predlažu da ih nazovem i onda snimaju razgovore, snimke kojih mi nisu dužni dati ,a ja njih nemam pravo snimati.

Niste ih dužni zvati.

prije 14 minuta, Space01 je napisao:

I moram im dati sve svoje detalje? 

To traže radi Vaše zaštite tj. da su sigurni da zovete baš Vi, a ne netko tko se predstavlja u Vaše ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Nisu.

Niste ih dužni zvati.

To traže radi Vaše zaštite tj. da su sigurni da zovete baš Vi, a ne netko tko se predstavlja u Vaše ime.

Ok hvala!

To nisam znao za zvanje 

Sad sam u nedoumici

Kako uspostaviti kontakt ako oni ne odgovaraju na email  a ja ih iz spomenutih razloga ne želim zvat jer kad im kažem da i ja njih snimam poklope slušalicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Space01 je napisao:

čemu je onda smisao zastare ?

Da ne prekinu zastarni rok prije nego li nastupi zastara.

prije 1 sat , Space01 je napisao:

U čemu je onda smisao zastare ?

Mislim ako ja ne mogu poduzeti ništa dok ne dođemo do suda a kad tamo dođemo onda zastara više ne vrijedi?

Sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne bih znala temeljem čega ste došli do ovog zaključka.

Pa gledajte onako laički  ako sam ja tu išta shvatio

Zastara je nastupila a ja ne mogu završiti taj  problem nego čekati da oni učine nešto što bi ju pobilo i onda  u čemu je poanta te zastare?

Zastara je tu i taj dug po toj logici više ne postoji (valjda je to smisao zastare) Ako nije tako onda je to što sam naveo Mrtvo slovo na papiru postoji tu tek reda radi da bi se ja kao utopljenik lovio za slamku a znamo koliko to pomaže.

Možda griješim alimeni to tako izgleda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Space01 je napisao:

Pa gledajte onako laički  ako sam ja tu išta shvatio

Zastara je nastupila a ja ne mogu završiti taj  problem nego čekati da oni učine nešto što bi ju pobilo i onda  u čemu je poanta te zastare?

Zastara je tu i taj dug po toj logici više ne postoji (valjda je to smisao zastare) Ako nije tako onda je to što sam naveo Mrtvo slovo na papiru postoji tu tek reda radi da bi se ja kao utopljenik lovio za slamku a znamo koliko to pomaže.

Možda griješim alimeni to tako izgleda

Reći ću ti ja onako seljački jednostavno a ne u 5 postova pa da i dalje ništa ne razumiješ:

 

Imaju ovršnu ispravu. Zadnji put pokušali su se naplatiti prije 11 god npr a u međuvremenu nisu pokretali nikakve druge pravne radnje. I sada žele prisilnu naplatu.

Tražiš od suda proglašenje ovrhe nedopuštenom zbog zastare. Sud prihvaća, prekida ovrhu i kraj.

Da im je zadnji pokušaj naplate bio prije 9 godina npr, sud bi odbio tvoj prigovor zastare i zastara kreće od nule sa danom kada te sud odbio.

Bitan je period 10 godina ne aktivnosti ovrhovoditelja. Ako je prošlo više, oni mogu pokrenuti ovrhu ali će sud prihvatiti tvoju žalbu da je to zastara.

Ako nećeš reagirati, ovrha će biti pokrenuta.

Ok sada?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, TonyBob je napisao:

Reći ću ti ja onako seljački jednostavno a ne u 5 postova pa da i dalje ništa ne razumiješ:

 

Imaju ovršnu ispravu. Zadnji put pokušali su se naplatiti prije 11 god npr a u međuvremenu nisu pokretali nikakve druge pravne radnje. I sada žele prisilnu naplatu.

Tražiš od suda proglašenje ovrhe nedopuštenom zbog zastare. Sud prihvaća, prekida ovrhu i kraj.

Da im je zadnji pokušaj naplate bio prije 9 godina npr, sud bi odbio tvoj prigovor zastare i zastara kreće od nule sa danom kada te sud odbio.

Bitan je period 10 godina ne aktivnosti ovrhovoditelja. Ako je prošlo više, oni mogu pokrenuti ovrhu ali će sud prihvatiti tvoju žalbu da je to zastara.

Ako nećeš reagirati, ovrha će biti pokrenuta.

Ok sada?

 

Eto moglo je tako i u prvom postu

Jednostavno razumljivo svima 😊

 Jedino ti kažeš 10 god  a borbena kaže da je već u zastari jer je zadnje datirano 2015

 Puno hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, TonyBob je napisao:

Imaju ovršnu ispravu.

Otkud ova informacija?

prije 12 minuta, TonyBob je napisao:

Tražiš od suda proglašenje ovrhe nedopuštenom zbog zastare. Sud prihvaća, prekida ovrhu i kraj.

Ovo neće ići baš ovako. Može pojašnjenje postupka?

prije 13 minuta, TonyBob je napisao:

sud bi odbio tvoj prigovor zastare 

Sud ne odlučuje o nikakvom prigovoru već upućuje ovršenika da u roku od 15 dana pokrene parnični postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 23. 02. 2022. at 14:37, TonyBob je napisao:

 

Ako nećeš reagirati, ovrha će biti pokrenuta.

Ok sada?

 

A šta ako se sudu žališ i sud ti vrati tvoju žalbu i napiše "Provjerom kroz eSpis utvrđeno je da se prigovor ne odnosi na niti jedan spis ovoga suda te Vam ga iz tog razloga u privitku ovog dopisa vraćamo." 

Potom s tim spisom tražis Finu da izbriše ovrhu sa naplate, (a ovrha je nekim čudom ponovo akivirana istim danom kad si ti poslao dopis sudu), te ti Fina odogovara "Fina je dužna po osnovi postupati sve do naplate u cijelosti ili zaprimanja zahtjeva ovrhovoditelja za obustavu ili naloga suda za prestanak postupanja" "Dopis/zaključak s jasnim nalogom za postupanje po osnovi za plaćanje Fini može dostaviti isključivo nadležni sud."

Šta u ovoj situaciji napraviti? Poslao si sudu prigovor protiv rješenja o ovri a oni ti je vračaju s naznakom da je nemaju. Kako tražiti brišanje ako se sud pravi lud?

Šta ja se moram žaliti javnom bilježniku koji je ujedno i napravio grešku, kako ovo riješiti? Na sudu nema ovrhe a ti se moraš žaliti javnom bilježniku koji je napravio grešku. Meni stvarno ništa nije više jasno.

Kako obrisati ovrhu na Fini za koju sud nezna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 26. 03. 2022. at 14:26, samysam je napisao:

šta ako se sudu žališ i sud ti vrati tvoju žalbu i napiše "Provjerom kroz eSpis utvrđeno je da se prigovor ne odnosi na niti jedan spis ovoga suda te Vam ga iz tog razloga u privitku ovog dopisa vraćamo.

Pa lijepo Vam je napisano da ste dostavili žalbu na pogrešnu adresu.

Na 26. 03. 2022. at 14:26, samysam je napisao:

Potom s tim spisom tražis Finu da izbriše ovrhu sa naplate

Kakvim "spisom"?

Na 26. 03. 2022. at 14:26, samysam je napisao:

Šta u ovoj situaciji napraviti?

Ovisi tko je dostavio ovršnu ispravu na naplatu FINA-i - izravno ovrhovoditelj? Ako je tako, onda možete koristiti pravna sredstva po čl. 210. OZ-a.

Na 26. 03. 2022. at 14:26, samysam je napisao:

Kako tražiti brišanje ako se sud pravi lud?

Zašto bi se sud pravio lud?!

Na 26. 03. 2022. at 14:26, samysam je napisao:

Šta ja se moram žaliti javnom bilježniku koji je ujedno i napravio grešku, kako ovo riješiti?

Ovisi i o tome na što se točno želite žaliti? I zašto niste uložiti prigovor u roku od 8 dana nego tek sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Ovisi i o tome na što se točno želite žaliti? I zašto niste uložiti prigovor u roku od 8 dana nego tek sada?

Žaliti se javnom bilježniku koji je obavješten od strane suda da mu datumi ne štimaju, te naknadno se ode do javnog bilježnika, vidi drugi datum na papiru, a u očevidniku drugi datum. 

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Imam ovrhu iz 2006. Sad sam dobio od EOSa Poziv na uplatu koji se iznosom razlikuje od iznosa navedenog na Fini (egrađani). Imam potvrdu od suda da oni spis po tim brojem ovrhe iz 2006. nemaju i to su mi potvrdili 2017. (možda sam pitao krivi sud - općinski sud u ZGu). Moj račun kod fine nikad nije bio blokiran bez obzira na pravomoćnost ovrhe??? Uglavnom, imam li pravo tražiti zastaru na tu ovrhu (koliko vidim u Fini isti je broj ovrhe od EOSa kao i onaj iz 2006.). Može li EOS Matrix pokrenuti novu ovrhu? Kaj da radim, da se snjima idem dogovorit oko otplate tog duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , GPP je napisao:

Imam potvrdu od suda da oni spis po tim brojem ovrhe iz 2006

Tražite na FINA-i kopiju ovršne isprave da vidite tko ju je donio, kada i kako je dostavljena na provedbu.

prije 12 sati , GPP je napisao:

Moj račun kod fine nikad nije bio blokiran bez obzira na pravomoćnost ovrhe???

Kako se onda dug razlikuje na FINA-i?

prije 12 sati , GPP je napisao:

Uglavnom, imam li pravo tražiti zastaru na tu ovrhu (koliko vidim u Fini isti je broj ovrhe od EOSa kao i onaj iz 2006.).

Samo godina donošenja rješenja o ovrsi je posve nebitna. Kad je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno? Kada i kako je dostavljeno FINA-i?

prije 12 sati , GPP je napisao:

Može li EOS Matrix pokrenuti novu ovrhu?

Može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Tražite na FINA-i kopiju ovršne isprave da vidite tko ju je donio, kada i kako je dostavljena na provedbu.

Kako se onda dug razlikuje na FINA-i?

Samo godina donošenja rješenja o ovrsi je posve nebitna. Kad je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno? Kada i kako je dostavljeno FINA-i?

Može.

Imam tu kopiju ovršne isprave doma i vidljivo je da je ovrha pravomoćna od 22.05.2006. Tu ovrhu su podigli Erste card club procesor (Diners) i Hanžekovići. Isti broj ovrhe kao taj iz 2006. vidljiv je sad na FINI i sad je ovršitelj EOS Matrix. Gledam taj dokument na Fini i tamo mi prikazuje neku cifru od skoro 15.000 EUR, dok u Pozivu na uplatu kojeg sam jučer zaprimio od EOSa stoji iznos od 5000 EUR. Meni je od jučer blokiran račun makar na FINI piše da ta ovrha kreće od 01.03. i što mi je ful čudno ja sam jučer tek prvi put blokiran kod FINE od 2006. godine, ne znam ima li to veze što sam ja do negdje 2016. nešto uplaćivao Dinersu, neke male uplate.    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, GPP je napisao:

Gledam taj dokument na Fini i tamo mi prikazuje neku cifru od skoro 15.000 EUR

Mjerodavno je stanje na FINA-i.

prije 39 minuta, GPP je napisao:

ne znam ima li to veze što sam ja do negdje 2016. nešto uplaćivao Dinersu, neke male uplate

Zbog ovoga nema zastare, jer ste uplatama prekinuli zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dobar dan.

imam problem koji mi se stvorio.

Mislim da je najbolje da počnem od početka.

Moja pokojna majka, dok je još bila živa je imala dugovanje u Erste banci koje su naravno ilegalnim rješavanjem su samo prebacili tvrtci, Eos Matrix. Po njihovim takozvanim zakonima njihove kamate su veće nego sama glavnica. Oni su automatikom bez očevog ili majčinog pristanka počeli uzimali od penzija, od oba dvoje, dio novca dok nije bilo sve isplaćeno...ovo se počelo događati još godinama prije covida. Prije par god su čak dobili povrat novca od njih na svoj tekući račun. 

Ali unatoč tome što je isplaćeno još dan danas uzimaju novac mom ocu svaki mjesec. Također ne dobiva ikakve informacije pismenim ili ikakvim drugim putem u kojem je trenutačnom stanju dugovanje..prema onome što vidimo ova otplata je beskonačna dok god je živ.

Nakon majčine smrti u ostavinskoj raspravi koja je prvo bila napravljena krivo od str. bilježnice jer nije htjela napraviti prema našim zahtjevima. Mi smo inzistirali da sve pripada njemu. Na žalost za ovo sam saznala tek kad je moj otac već potpisao kod njih i preuzeo papire. Nisu ga niti uputili što točno potpisuje. Naravno bilježnica je tragom nestala tog dana kada je trebalo ispraviti njenu grešku a njene suradnice su prvo rekle jednu laž meni preko telefona (bila sam u tijeku svoje smjene rada kada se to desilo) a drugu mom ocu kad je bio kod njih. S obzirom da je potpisom potvrdio da se slaže s ovom ostavštinom i da najvjerojatnije preko suda bi dobila odbijenicu da se to ispravi, jedino mi je ostalo da napravim darovni ugovor u kojem sve je pripalo mom ocu kao po dogovoru. Drugim riječima on je jedini vlasnik cijele imovine. 11.8.2023. sam i ja i moj otac dobili pisma obavjesti da dalje postoji dugovanje...u cifri oko nešto više od 2000 eura. U tom pismu koji smo dobili od njih nisu navedeni detalji dugovanja, osim što piše erste card club tj. niti o kakvom se dugovanju radi, niti glavnicu niti kamate...ništa.

Također ja osobno nemam nikakve nedopuštene minuse ili ovrhe ili išta što bi pokrenulo ikakav kazneni proces.

Nazvala sam FINU da vidim da li mogu napraviti bar zaštićeni račun ali prema osobi s kojom sam razgovarala..ne.

Znam za pravo od str banke da moraju čuvati moj novac 8d ako mi išta sjedne na račun ali želim riješiti ovo terećenje koje s jedne str ilegalno jer nisam vlasnik ikakve imovine. Također bi htjela pomoći ocu da napokon se riješimo ovih zastrašivanja i ilegalnih postupaka od str te ogavne tvrtke. 

Također sam pokušala se obratiti odvjetnicima...jedni su me odbili a drugi prema ovome, me žele opelješiti živu. Samo da pogledaju moj papir bi me koštalo 130 eura.

Stvarno više ne znam kome da se obratim i što da radim.

Ikakav savjet, usmjeriti kome da se obratim bi mi puno značilo.

Lp.

uređeno: od Alisa S.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

koje su naravno ilegalnim rješavanjem su samo prebacili tvrtci, Eos Matrix.

Na što točno mislite pod ovim? Što je ovdje nezakonito?

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

Oni su automatikom bez očevog ili majčinog pristanka počeli uzimali od penzija, od oba dvoje, dio novca dok nije bilo sve isplaćeno

Tko oni i na temelju kakvog dokumenta se vršila pljenidba mirovine? Kakve veze je otac imao sa ovim dugovanjem kada je i on ovršen za majčina života?

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

Prije par god su čak dobili povrat novca od njih na svoj tekući račun

Tko je dobio povrat i na ime čega?

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

Ali unatoč tome što je isplaćeno još dan danas uzimaju novac mom ocu svaki mjesec. Također ne dobiva ikakve informacije pismenim ili ikakvim drugim putem u kojem je trenutačnom stanju dugovanje..prema onome što vidimo ova otplata je beskonačna dok god je živ.

Jeste preuzeli svu dokumentaciju pri HZMO-e da vidite što se točno otplaćuje i na temelju kakve isprave?

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

Nakon majčine smrti u ostavinskoj raspravi koja je prvo bila napravljena krivo od str. bilježnice jer nije htjela napraviti prema našim zahtjevima

Ostavinska rasprava se ni ne provodi prema zahtjevima stranaka.

prije 22 sati , Alisa S. je napisao:

Mi smo inzistirali da sve pripada njemu.

Što ovo znači? Da ste se Vi odrekli svog dijela u očevu korist ili?

prije 23 sati , Alisa S. je napisao:

Na žalost za ovo sam saznala tek kad je moj otac već potpisao kod njih i preuzeo papire. Nisu ga niti uputili što točno potpisuje

Što je točno potpisao?

prije 23 sati , Alisa S. je napisao:

Naravno bilježnica je tragom nestala tog dana kada je trebalo ispraviti njenu grešku

Što Vi smatrate ovdje pogreškom? Odricanje se ne može opozvati.

prije 23 sati , Alisa S. je napisao:

jedino mi je ostalo da napravim darovni ugovor u kojem sve je pripalo mom ocu kao po dogovoru.

Ovo nije jasno? Što ćete darovati kada ste se svega odrekli?

prije 23 sati , Alisa S. je napisao:

ali želim riješiti ovo terećenje koje s jedne str ilegalno jer nisam vlasnik ikakve imovine

To što nemate imovine ne znači da je potraživanje neosnovano.

prije 23 sati , Alisa S. je napisao:

Također sam pokušala se obratiti odvjetnicima...jedni su me odbili a drugi prema ovome, me žele opelješiti živu. Samo da pogledaju moj papir bi me koštalo 130 eura.

Odbili su Vas u pogledu čega, a ovo bi bila cijena konzultacija?

Bilo bi dobro da odgovorite na sva pitanja, ako želite konkretni odgovor, jer Vam je upit dosta konfuzan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Na što točno mislite pod ovim? Što je ovdje nezakonito?

Da li mi ovim pitanjem želite reći da je zakonito vama da banka bez ikakvih obavjesti samo tako proda, ili prebaci nekoj vrlo upitno legalno tvrtci nečiji dug, I onda da ta tvrtka samo sjedne na plače, opet bez ikakvih upozorenja ili obavjesti i počne uzimati novac??? Ovo govorim o tome što se desilo mojim roditeljima.

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Tko oni i na temelju kakvog dokumenta se vršila pljenidba mirovine? Kakve veze je otac imao sa ovim dugovanjem kada je i on ovršen za majčina života?

EOS MATRIX...to su "oni". Dugovanje kao što sam napisala ranije je bilo u Erste banci. Na žalost ne mogu reći ostale detalje jer ih ne znam. Kao što sam ranije rekla, ovo je sve počelo prije puno god, puno prije nego što je mama oboljela od dugexi teške bolesti. Ja u to vrijeme sam još bila u srednjoj školi. Na žalost nikad nisam bila upućena u sve detalje osim ovoga što sam vam već rekla. Jedino znam da ovo njihovo uzimanje novca se proteže više nego 10god.

Što se tiče ovog sada novoga od 11.8. Na pismu piše samo "obavjest o prijenosu potraživanja" U tekstu piše da se radi o mojoj pokojnoj majci ali ne o kakvom nepodmirenom dugu, samo da je vezano za Erste banku. 

Dug nešto više od 2000eura i u to su uključene kamate. 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Tko je dobio povrat i na ime čega?

Koliko sam znala i vidjela, oba dvoje su dobili povrat novca od EOS MATRIXA kao da su time završili otplatu dugovanja. Ali mom ocu još dan danas i dalje uzimaju novac. Povrat sam vidjela preko smsa koji su oba dvoje dobili na svojim mobitelima.

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Jeste preuzeli svu dokumentaciju pri HZMO-e da vidite što se točno otplaćuje i na temelju kakve isprave?

Nismo dobili nikakvu papirologiju od njih. Čak ni tijekom ostavinske rasprave. Također s obzirom da je mama preminula njen bankovni račun je zaključan, nemam mu više pristupa pa ne mogu vidjeti niti da li su ostala ikakva još dugovanja.

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Ostavinska rasprava se ni ne provodi prema zahtjevima stranaka.

Od kada???? Možda sud dodjeljuje bilježnika tko će napraviti ostavinsku ali od kada osobe koje bi trebali naslijediti nemaju pravo glasa kako će raspodijeliti imovinu i tko će sve naslijediti??? 

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Što ovo znači? Da ste se Vi odrekli svog dijela u očevu korist ili?

Da, upravo to. Ja sam se odrekla svog dijela nasljedstva, zato i govorim da nemam ikakve imovine jer nisam nasljednik.

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Što je točno potpisao?

Što Vi smatrate ovdje pogreškom? Odricanje se ne može opozvati.

Ovo nije jasno? Što ćete darovati kada ste se svega odrekli?

Kao prvo ja nisam ikada rekla da smatram odricanje svog dijela pogreškom niti želim to promjeniti.

Kao što sam navela ranije, pogreške je napravila sama bilježnica jer nije poštivala naše želje. Mi smo rekli joj da sve pripada ocu i da se ja odričem, ona je napravila u ostavinskoj da ju mi dijelimo, bez našeg pristanka. Moj otac je dobio poziv da dođe preuzeti papire. Nisu mu ni objasnili da kada potpiše, da time zapravo se slaže s onime što je bilježnica napravila i da ih ne možemo tužiti...njegova greška je da nije pogledao svu papirologiju ostavinske prije nego što je potpisao.  Kada sam saznala što je bilježnica napravila ja sam ih nazvala i zahtijevala ispravak i da kao prvo kako su mogli protiv naših želja napraviti ovakvu papirologiju a dr. da nisu niti uputili mog oca što točno potpisuje kada preuzima papire. Kao što sam gore rekla, bilježnica nije bila tada na poslu.

Razumijete sada??? Lagali su...njemu nisu ništa rekli osim "evo samo ovdje potpišite" a meni preko telefona su rekli da su u sve ga uputili. S obzirom kako je vođena cijela ova ostavinska, prije ću vjerovati vlastitom ocu nego nekom tko stalno mijenja riječi i izmišljava.

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

 

To što nemate imovine ne znači da je potraživanje neosnovano.

Hoćete mi reći da ako u darovnom ugovoru piše da se ja odričem nasljedstva, da doslovno sam podstanar ovdje, da me mogu teretiti za dug koji nije niti na moje ime niti imam ikakve više veze s nasljedstvom?? Mislim krasno onda. Prema ovome je onda ko da netko tko je iznajmio stan bude terećen za nekakav bankovni dug vlasnika tog stana. 

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Odbili su Vas u pogledu čega, a ovo bi bila cijena konzultacija?

Rekli su samo da mi ne mogu pomoći. Kontaktirala sam ih preko maila 

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Bilo bi dobro da odgovorite na sva pitanja, ako želite konkretni odgovor, jer Vam je upit dosta konfuzan.

Pokušala sam biti što jasnija i zato sam kronološki objasnila u najviše detalja koje mogu jer se radi kao prvo o starom dugovanju koje je najviše tada obavljala moja pokojna majka i kojem sada nakon njene smrti nemam više pristupa.

Upit je bio jasan...jer jednostavno više ne znam prema ovim pismenim obavijestima od EOSa što mogu učiniti da zaštitim sebe jer ako sam se odrekla nasljedstva ne bi smjela biti terećena, a kao drugo, kako da pomognem ocu jer iskreno mi je dosta da već više od 10god oni isisavaju novac iz njegovog računa,  a neće reći niti koliki je dug preostao, niti kamate, glavnica.

Iskreno ovih 2000€, da li je to vezano za novac koji mu već uzimaju ili je ovo pak nešto novo?

Nisu se izjasnili u ovom pismu obavjesti tako da naravno niti ja ne mogu vam dati ikakve veće informacije. :/

Da imam toliku plaću iskreno platila bi im samo da ih se riješim i da napokon imamo mira...na žalost ne mogu priuštiti niti onog odvjetnika koji je tražio 130€ samo da pogleda papire.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Da li mi ovim pitanjem želite reći da je zakonito vama da banka bez ikakvih obavjesti samo tako proda, ili prebaci nekoj vrlo upitno legalno tvrtci nečiji dug

Da, sve navedeno je zakonito. To što niste dobili obavijest ne znači da je naplata novog ovrhovoditelja protuzakonita.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

I onda da ta tvrtka samo sjedne na plače, opet bez ikakvih upozorenja ili obavjesti i počne uzimati novac???

I to je zakonito, jer mora postojati isprava koja je bila podobna za ovrhu, a upozorenja i obavijesti nisu obveza vjerovnika.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Na žalost nikad nisam bila upućena u sve detalje osim ovoga što sam vam već rekla

Jednostavno ćete morati pribaviti više informacija, jer je to sada Vaš i očev dug.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Povrat sam vidjela preko smsa koji su oba dvoje dobili na svojim mobitelima.

Treba vidjeti što im je bilo uplaćeno na račun kao povrat ili pretplaćeni dio, te tražiti obrazloženje od čega i kako je nastao taj povrat.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Nismo dobili nikakvu papirologiju od njih.

Otac je treba tražiti od njih, jer se prisilno namirenje vrši preko njegove mirovine. Znači trabaju Vam dokumenti sa HZMO-e.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Čak ni tijekom ostavinske rasprave.

Ova dokumentacija nije predmet ostavinske rasprave, tako da je niste ni trebali tamo dobiti.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Možda sud dodjeljuje bilježnika tko će napraviti ostavinsku ali od kada osobe koje bi trebali naslijediti nemaju pravo glasa kako će raspodijeliti imovinu i tko će sve naslijediti???

Nasljednik se samo može prihvatiti nasljedstva, odreći ga se ili odreći u korist nekog od sunasljednika i to je to. 

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Da, upravo to. Ja sam se odrekla svog dijela nasljedstva, zato i govorim da nemam ikakve imovine jer nisam nasljednik

Ako ste se odrekli u očevu korist, onda jednako odgovarate za majčin dug kao i otac.

Ako ste se samo odrekli nasljedstva, tada ne odgovarate za majčin dug.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Mi smo rekli joj da sve pripada ocu i da se ja odričem,

Odričete ili odričete u korist oca? Ovo je jako bitna razlika.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

njegova greška je da nije pogledao svu papirologiju ostavinske prije nego što je potpisao.

Tako je i tu više ništa ne možete. 

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Razumijete sada??? Lagali su...njemu nisu ništa rekli osim "evo samo ovdje potpišite

On je dobrovoljno potpisao i nema nikakve krivnje JB.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Hoćete mi reći da ako u darovnom ugovoru piše da se ja odričem nasljedstva,

Ma ne možete se darovnim ugovorom odricati svog nasljednog dijela.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Rekli su samo da mi ne mogu pomoći. Kontaktirala sam ih preko maila 

Možda se ne bave ovom granom prava; možda niste bili dovoljno jasni kao što je to i ovdje slučaj itd. Ovo je najbolje rješavati osobno na konzultaciji sa odvjetnikom.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Upit je bio jasan...jer jednostavno više ne znam prema ovim pismenim obavijestima od EOSa što mogu učiniti da zaštitim sebe

Daleko je ovo od jasnog upita. Nedostaje jako puno bitnih i konkretnih informacija s kojima Vi ne raspolažete, tako da bi prvi korak bio da prikupite pisanu dokumetaciju vezanu za ovaj dug.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

jer ako sam se odrekla nasljedstva ne bi smjela biti terećena

Ako ste se odrekli u očevu korist, onda smijete biti ovršeni za taj dug, ali na način da za dug odgovarate samo do vrijednosti nasljeđene imovine.

prije 8 sati , Alisa S. je napisao:

Nisu se izjasnili u ovom pismu obavjesti tako da naravno niti ja ne mogu vam dati ikakve veće informacije

Potrebna Vam je sva dokumentacija sa HZMO-e vezana za prisilnu naplatu duga koja je godinama vršena kako na mirovini oca, tako i na mirovini majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, sve navedeno je zakonito. To što niste dobili obavijest ne znači da je naplata novog ovrhovoditelja protuzakonita.

I to je zakonito, jer mora postojati isprava koja je bila podobna za ovrhu, a upozorenja i obavijesti nisu obveza vjerovnika.

Jednostavno ćete morati pribaviti više informacija, jer je to sada Vaš i očev dug.

Treba vidjeti što im je bilo uplaćeno na račun kao povrat ili pretplaćeni dio, te tražiti obrazloženje od čega i kako je nastao taj povrat.

Otac je treba tražiti od njih, jer se prisilno namirenje vrši preko njegove mirovine. Znači trabaju Vam dokumenti sa HZMO-e.

Ova dokumentacija nije predmet ostavinske rasprave, tako da je niste ni trebali tamo dobiti.

Nasljednik se samo može prihvatiti nasljedstva, odreći ga se ili odreći u korist nekog od sunasljednika i to je to. 

Ako ste se odrekli u očevu korist, onda jednako odgovarate za majčin dug kao i otac.

Ako ste se samo odrekli nasljedstva, tada ne odgovarate za majčin dug.

Odričete ili odričete u korist oca? Ovo je jako bitna razlika.

Tako je i tu više ništa ne možete. 

On je dobrovoljno potpisao i nema nikakve krivnje JB.

Ma ne možete se darovnim ugovorom odricati svog nasljednog dijela.

Možda se ne bave ovom granom prava; možda niste bili dovoljno jasni kao što je to i ovdje slučaj itd. Ovo je najbolje rješavati osobno na konzultaciji sa odvjetnikom.

Daleko je ovo od jasnog upita. Nedostaje jako puno bitnih i konkretnih informacija s kojima Vi ne raspolažete, tako da bi prvi korak bio da prikupite pisanu dokumetaciju vezanu za ovaj dug.

Ako ste se odrekli u očevu korist, onda smijete biti ovršeni za taj dug, ali na način da za dug odgovarate samo do vrijednosti nasljeđene imovine.

Potrebna Vam je sva dokumentacija sa HZMO-e vezana za prisilnu naplatu duga koja je godinama vršena kako na mirovini oca, tako i na mirovini majke.

Nisam se odrekla u njegovu korist, rekla sam bilježnici da se odričem svog dijela nasljedstva i to je to. Zato mi i nije jasno zašto se i mene tereti. Također je tako i navedeno i u darovnom ugovoru...da se odričem svog dijela nasljedstva, ništa vezano da je to u tatinu korist.

Sinoć nisam mogla pogledati točan odgovor od odvjetnika koji su me odbili jer Vam odgovaram unutar gmail app.

Ovo su mi napisali:

"Nažalost nismo Vam u mogućnosti pružiti pravne usluge u ovoj pravnoj stvari".

Kao što rekoh, nisu se baš izjasnili da li je razlog zato jer se ne bave tom granom prava, makar sumnjam jer sam prvo pogledala na njihovoj str čime se bave, ili nešto drugo u pitanju. Ako kao i vi su trebali više detalja mogli su to jednostavno reći. 

Problem je drugi što ako je ovo cijenik odvjetnika danas kao ono sa 130€, ja to si jednostavno ne mogu priuštiti. Moja plaća je negdje ⅓ ove cijene samo da pogledaju papire.

Što se tiče HMZO to moram onda uputiti oca da ode tamo i zatraži potrebnu papirologiju. 

Ali na žalost bojim se da kako ste rekli, da ću ovo morati otplatiti ni kriva ni dužna.😪

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Alisa S. je napisao:

Nisam se odrekla u njegovu korist, rekla sam bilježnici da se odričem svog dijela nasljedstva i to je to.

Ako ste se samo odrekli, onda ne odgovarate za majčine dugove.

prije 2 sati , Alisa S. je napisao:

Zato mi i nije jasno zašto se i mene tereti

Samo su poslali dopis, ali očito bez uvida u rješenje o nasljeđivanju.

prije 2 sati , Alisa S. je napisao:

Također je tako i navedeno i u darovnom ugovoru

Darovnom ugovoru ili rješenju o nasljeđivanju?

prije 2 sati , Alisa S. je napisao:

Ovo su mi napisali:

"Nažalost nismo Vam u mogućnosti pružiti pravne usluge u ovoj pravnoj stvari".

Može biti više razloga, ali odgovor ne znači da općenito nema pravne pomoći za vas.

prije 2 sati , Alisa S. je napisao:

Što se tiče HMZO to moram onda uputiti oca da ode tamo i zatraži potrebnu papirologiju

Sve što su do sada zaprimili od ovrhovoditelja, kao i podatke o ustegama po mirovinama koje su izvršili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

Ako ste se samo odrekli, onda ne odgovarate za majčine dugove.

Tako sam rekla toj bilježnici na ostavinskoj, također otac se složio s time ali kao što sam rekla ranije, ona je napravila po svome. Izmjenila je naše želje I zahtjeve I na kraju ispalo da dijelimo ostavinsku. Na top svega on je samo potpisao bez da je prvo pogledao papire.

Tako da bojim se da prema ovome što ste Vi rekli unatoč tome što u darovnom ugovoru smo htjeli ispraviti grešku te loše bilježnice, očito ne mogu izbjeći terećenje.

 

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

Samo su poslali dopis, ali očito bez uvida u rješenje o nasljeđivanju.

Ma da...kao što rekoh, loša bilježnica. Niti da napravi prema željama klijenta jer smo to rekli ako ne 3x da želimo da sve nasljeđuje otac i da se ja odričem svog dijela, I to ne u njegovu korist. Također nije ni pogledala, niti nas obavijestila da postoji ikakvo dugovanje kad je ostavinska počela. Koliko znam, to je morala napraviti prije nego je papirologiju i počela raditi a kamoli kad je sve bilo plaćeno a ona samo zbrisala na godišnji. Tako da nismo imali ni ikakav uvid u ikakvo dugovanje.

 

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

Darovnom ugovoru ili rješenju o nasljeđivanju?

Na žalost samo darovnom. Molim da pogledate što sam navela već više puta ranije. 

Ali znam da ako ono što ste rekli ranije o darovnom, makar mi je to smiješno, jer ako darovni ne može poništit ostavinsku, čemu onda uopće postoji???

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

 

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

Može biti više razloga, ali odgovor ne znači da općenito nema pravne pomoći za vas.

Bojim se da ne. Znali smo jednog dobrog odvjetnika koji je na žalost početkom ove god preminuo. :( Ovi koji su me odbili ili su surađivali s njim ili naslijedili jer se nalaze na istoj lokaciji. 

Za ove preskupe privatne ja jednostavno nemam novca da platim nekom do 1000€ ili više i da na kraju mi samo kaže "žao mi je, ali ne mogu vam pomoći...morate to isplatiti njima."

 

Dana 20. 08. 2023. u 13:43, Borbena7 je napisao:

Sve što su do sada zaprimili od ovrhovoditelja, kao i podatke o ustegama po mirovinama koje su izvršili.

Budem mu rekla. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde da ne otvaram temu,

Ferratum je navodno prije godinu-dvije prodao dug SVEA ekonomi.
Zvali su me bili par puta, ja budala priznao dug dok su oni snimali poziv.

Međutim, taj dug ne mislim vraćati, sporio bi ugovor kojim je nastao taj navodni dug.
Kako pristupit ovom?
 

Možda nije usko vezano uz pravo, ali evo ako netko ima iskustva, na koji se način obratiti SVEA ekonomi i tražiti:

- Da se dug poništi, budući da ugovor iz kojeg je navodno dugovanje ne priznajem. Naravno, jednostavan mail u kojem će mi reći "evo oprošteno, niste više dužni ništa" ni ne očekivam. Ali eto, nešto kao prvi korak
 

Dakle nema ovrhe, dug je prodan SVEI, ja ga ne priznajem, i voljan sam sporiti ugovor i nastale troškove iz njega.
Kojim redosljedom ići, od dopisa, pa do parnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija