Jump to content

voznja pod utjecajem alkohola


sisko9

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

@Veteran - možeš li mi molim te pomoći, vidim da imaš iskustva s takvim situacijama.. - imam sličan slućaj, a ne znam kako sastaviti žalbu odn. koje važne elemente u njoj navesti.. (pod br. 1 ne slažem se s rezultatima Dragera). - Nije da nisam popila pivu, ali 0.5 l pive ne može iznositi 1.17 g/kg - nakon 5 minuta na moje inzistiranje iznosilo je čak 1.37 g/kg! - nažalost glupava potpisala sam šta mi je dao da potpišem - na foru - "imate li kakvih prigovora na moj odnos s vama". - iako sam se s njim "navlačila" ravno 40 minuta -osim što me zaustavio bezveze na semaforu i malo "flertovao" na njega nisam imala neki poseban prigovor, pa sam i potpisala.. - baš sam kokoš..

I na kraju kazna za tu glupavu pivu je 2000 kn (koje stvaarno trenutno niti mogu niti želim platiti), i čak 9 MJESECI! oduzimanja vozačke dozvole!! - pa Bože moj to još nisam čula!! kao da sam ubila nekog!..???

Istina, priznajem prije 11 godina oduzeli su mi vozačku dozvolu zbog alkohola na 3 mjesece i to s razlogom - bila sam blesava, mlada i luda - tek položila vozački, pa cure vozila doma nakon izlaska s tulumarenja... - no to je valjda sada ipak zastara??!!! ili???

ako ti nije problem i ne oduzima ti previše poslala bi ti e-mail adresu.

(p.s. - također i svi drugi - Svaka mi je pomoć dobro došla - imam još 3 dana roka za prigovor na Prekršajni nalog.)

Puno Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veteran je status, ime ili nick ti je iznad toga :) ... imaš ovakvih postova tu na forumu prolistaj malo, već mi je preko glave ponavljati svaki dan isto... kaznu možeš i obročno otplatiti, isto to ti je opisano u par navrata tu na forumu... što se tiče dragera, nepriznavanje , nepravilnosti i sve druge prigovore sud uredno odbija, te na taj način možeš napraviti stvarno malo... ti tvrdiš da si popila pivu, a drager kaže da si popila bar 3 ili 4 (primjer), sudac u 100% slučajeva vjeruje drageru , a ne tebi... moj savjet ti je da priznaš krivicu, obećaš sudcu da se to više neće ponoviti i da ćeš paziti ubuduće... zatim napomeneš da si slabog matrijalnog stanja, imaš kredite, vozačka ti treba za posao, muž ti je nezaposlen bla bla bla... sudac će ti smanjiti kaznu i mjesece, možda čak i za 6 mj. ovisi koliko si uvjerljiva ili on raspoložen...u svakon slučaju sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Horheo! :)

dakle, u prigovor pišem u kontekstu pisma jadikovke (iako teško bi navela da sam udana, slabog materijalnog stanja i da imam kredit - kad to nije istina. - a predpostavljam da oni to mogu provjeriti.. - nije da se sad razbacujem s novcima, ali nije niti da mi je s obzirom da ostatak populacije tako loše..) - priznajem. ipak 2000 kn i 9 mjeseci mi je stvaaaarno preeeviše s obzirom da stvaaaaaaarno nisam tu većer bila kriva...

no dobro.., što pišem pismo (lažno), ili samo u dvije rečenice u stilu: "U zakonskom roku ulažem prigovor na Prekršajni nalog i molim suoćenje". ili?...

- predpostavljam da ti je ovo već dosadno, no molim te za pomoć! Hvala ti još jednom! :)

 

(možeš mi pisati i na ravlicster@gmail.com)

 

Pozdrav!!! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neće te ni jedan sud provjeravat za materijalno stanje, nemaju oni vremena za to!! ali ako te ulove u laži, najeb.. .si , tako da pametno razmisli što ćeš izjavit... imam jedan primjerak žalbe koju ću ti poslat na mail, u žalbi napiši razloge zbog kojih ti je kazna prevelika... ako želiš bit iskren i poštena onda plati kaznu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišem šta treba, pa ako je takav sistem i priznat ću nešto što nema veze s istinom... no samo da smanjim "kaznu"..

Hvala ti još jednom!..

(p.s. - znam da odvjetnici naplaćuju svoje usluge.. ;), ako treba platiti ću i tebi. - no stvarno mi je potreban i želim neki provjerljivo dobar naputak.. :) ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj lagat na sudu jer ćeš se tako samo pokopat, nisu sudci od jučer, ako žele mogu te pokopat u laži... jer ti kad dođeš tamo pod tremom si i priznat ćeš svašta... zato bolje prije pripremit priču i držat se iste... ako te te pita za materijalno stanje, reci : pr. plaća ti je 5000 kn, ti reci da su vam zbog recesije smanjili svakom po 1000 kn plaću i da ti je to veliki trošak sad, mislim razumiješ što ti hoću reć... i onom tko ima 10000 kn je veliki trošak dat petinu plaće za kaznu... sudci su isto ljudi i zanju kakvo je stanje u državi, nije ni njima u interesu dovest ljude u bankrot, nego ih primjereno kaznit... primjereno se misli , svakog po njegovim mogućnostima, da se ne ugrzi životni standard građana... dobro sad sam počeo filozofirat, ali valjda si shavtil što ti hoću reć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

nemoj lagat na sudu jer ćeš se tako samo pokopat, nisu sudci od jučer, ako žele mogu te pokopat u laži... jer ti kad dođeš tamo pod tremom si i priznat ćeš svašta... zato bolje prije pripremit priču i držat se iste... ako te te pita za materijalno stanje, reci : pr. plaća ti je 5000 kn, ti reci da su vam zbog recesije smanjili svakom po 1000 kn plaću i da ti je to veliki trošak sad, mislim razumiješ što ti hoću reć... i onom tko ima 10000 kn je veliki trošak dat petinu plaće za kaznu... sudci su isto ljudi i zanju kakvo je stanje u državi, nije ni njima u interesu dovest ljude u bankrot, nego ih primjereno kaznit... primjereno se misli , svakog po njegovim mogućnostima, da se ne ugrzi životni standard građana... dobro sad sam počeo filozofirat, ali valjda si shavtil što ti hoću reć...

...netočno...ja sam govorio istinu i odrali su me više nego što mi je bila plaća.Odvjetnici "oštećene" stranke poslije je umrlo dijete,"oštećena" je doživjela tešku saobračajnu nesreću,svojom krivnjom.Možda Boga ipak ima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro kolege, ili što već jeste... mogu li ja dobiti konkretan prijedlog kako da napišem prigovor... - (neovisno dali lažem, ili ne lažem, samo da umanjim za moj pojam Totalno neprimjerenu kaznu za jednu pivu!!!!) .... napisati ću bilo šta, i izgovoriti bilo šta pred tim "našim" sudom! no dajte moooooooolim Vas pošaljite mi nekakav "predložak" Prigovora koji će mi barem pružiti šansu da se na tom istom sudu pojavim!!!! -tu sam se registrirala i obratila zato što smatram da mi možete iskustveno pomoći, ako ne možete - recite.. pokušati ću na drugom mjestu.. (pa makar platila Horheo ili Igla! ;))....

Još jednom dečki Hvala unaprijed!!!! Mia

 

i ako ste još uvijek voljni Konkretno pomoći (iskustveno i nekim savjetom - ponavljam svoju adresu ravlicster@gmail.com).. ako ne .. opet hvala..

(imam još 2 dana za prigovor i stvaaaaaaarno nemam vremena raspravljati tko je pametniji ili nije - samo tražim pomoć..!)..

Još jednom Hvala! - unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija