Jump to content

Neposredno opažanje policijskog službenika


cox314

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Trazio sam slicne teme (po problematici koja me muci) tu po forumu ali nisam nasao konkretno sto me zanima pa stoga otvaram novu i molim populaciju foruma za pomoc.

 

Prije ljeta sam dobio papir od PP Požega da dostavim podatke tko je u odredjeno vrijeme upravljao vozilom koje je u mojem vlasnistvu. Papir sam popunio i poslao im.

 

U subotu (ovu prije 3 dana) zena mi je preuzela od policajke "Obavezni prekršajni nalog" u kojem stoji da sam 30.05.2010. u 13:49 upravljao vozilom kroz mjesto Oblakovac nedopuštenom brzinom. Ispod toga stoji da sam prekršio čl. 53. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama kaznjiv po čl. 53. st. 6. istog Zakona.

 

E sad dolazim do onog sto me buni, a to je obrazloženje koje ispod toga pise:

 

"Policijski sluzbenik je podnio izvjesce xxxxxx....

 

Uvidom u podneseno izvjesce koje se temelji na neposrednom opazanju policijskog sluzbenike koji je kriticne zgode nadzorom prometa na cestama, uredjajem za mjerenje brzine utvrdio da se okrivljenik vozilom kretao brzinom koja je veca od dopustene i nakon umanjivanja za sigurnosnu razliku, utvrdjeno je da je okrivljenik pocinio opisani prekrsaj."

 

 

 

Znaci, kako ja to shvacam, policijski sluzbenik je "snimio" da sam tada vozio prebrzo i nije me zaustavio, ali mi je stigla kazna u kojoj pise da je on svojim neposrednim opazanjem vidio da cinim preksaj i da trebam platit kaznu. Time slijede moja pitanja:

 

1. Kako me moze optuzit za takvo nesta ako nema nikakvog dokaza da sam tolikom brzinom vozio u tom trenutku? Mislim, nije prilozena nikakva slika.

 

2. Zar je moguce da mi stigne kazna ako me nije zaustavio policijski sluzbenik ili ako nisam uslikan necim?

 

3. Ima li smisla (i sa kakvim sadrzajem) pisati prigovor na taj obavezni prekrsajni nalog?

 

4. Jesu moguci kakvi dodatni (i koliki eventualno) troskovi ako pisem prigovor koji bude odbacen?

 

5. Jel ima smisla trazit kakvo smanjenje kazne (uz to da ja uopce ne vidim dokaz da sam navedeni prekrsaj i pocinio) zbog toga sto sam student?

 

Kao dodatne podatke mogu rec da sam tada uistinu vozio tom cestom ali iskreno se ne sjecam kojom brzinom, ne sjecam se da sam vidio ni policijskog sluzbenika ni nekakve radare, kamere,... stagodvec niti da me uslikao a u prekrsajnom nalogu pise da je brzina utvrdjena uredjajem Multanova (jel to onaj njihov "pistolj" kojim standardno mjere brzinu?). Dosad sam pocinio dva prekrsaja u prometu, prije 4-5 god sam presao preko Selske na neobiljezenom pjesackom prijelazu i prije ~2god sam vozio 80 (umanjeno za 10 = 70kmh) kroz naseljeno mjesto (Ravcu).

 

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci i savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Zapisnik o očitanju brzine kretanja vozila jest dokaz koji će biti poslat prekršajnom sudu ako predate prigovor.

 

2. Da. To rade samo policijske postaje koje nemaju problema sa dostavom pošiljki.

 

3. Da, ali samo za to jer ste student. U prigovoru priznati prekršaj i tražiti smanjenje kazne. Predati dokaz o studentskom statusu (potvrdu referade).

 

4. Da, 200 kuna ukoliko priznate prekršaj (sud studente često oslobodi toga), ali ako budete poricali prekršaj moguć je trošak autobusna karta svjedoka (policajca) od mjesta prebivališta do adrese suda.

 

5. Odgovoreno pod "3".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija