Jump to content

Alkohol i voznja....


Michaelt

Preporučene objave

Evo jučer su me zaustavili policajci te sam napuhao 0,87 odnosno 0,77 jer umanje,vozio sam bez kacige,i nisam imao vozacku dozvolu,te sam takoder imao pijanog putnika bez kacige...vozio sam skuter od 50 kubika.

 

Takoder sam mu rekao kako sam popio pice 1 min prije nego sto me je zaustavio,kako bih malo odgodio puhanje iako je on priceo mozda 4-5 minuta.

 

Kazna 1000kn za 0.77 promila alkohola

Kazna 1000kn za voznju bez kacige

Kazna 300 kn za voznju bez vozacke.

 

Kolegu nisu gnjavili...

 

Pa me zanima sljedece...

 

Urucili su mi odmah obavezan prekrsajni nalog te uplatnice...

 

1.U roku od koliko dana se imam pravo zaliti?

 

2.Pise da moram platiti u roku od osam dana na uplatnicama,ma nisu normalni,odkud mi toliko love,sta se dogada ako ne platim u roku?

 

3.Da li cu dobiti zabranu upravljanja motornim vozilom,samo tu A1 kategoriju ili necu ni B kategorijom moci upravljati?

 

Kada ce mi zabrana upravljanja poceti?

 

Kada mi kuci stigne obavijest,za koliko vremena prosjecno stize?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za malu pomoć, pošto sam totalni novak u pisanju žali, prigovora itd.

U subotu su me zaustavila prometna policija, alkotestom mi je utvrđeno 0,77g/kg alkohola,umanjeno na o,67g/kg, prekršaj iz članka 199.,stavka 2., Obveznim prekršajnim nalogom mi je izrečena kazna od 1000 kn + troškovi 80 kn.

Nezaposlena sam osoba, upravo upisao magisterij, te mi je ovo prvi prekršaj u prometu.

Molim vas mišljenje dali bi žalbom mogao spustiti kaznu i ako je moguće da mi pošaljete nekakav predložak ili primjer žalbe na mail, jer prvi put pišem tako nešto.

unaprijed hvala.

razumovic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Michaelt je napisao:

Evo jučer su me zaustavili policajci te sam napuhao 0,87 odnosno 0,77 jer umanje,vozio sam bez kacige,i nisam imao vozacku dozvolu,te sam takoder imao pijanog putnika bez kacige...vozio sam skuter od 50 kubika.

 

Takoder sam mu rekao kako sam popio pice 1 min prije nego sto me je zaustavio,kako bih malo odgodio puhanje iako je on priceo mozda 4-5 minuta.

 

Kazna 1000kn za 0.77 promila alkohola

Kazna 1000kn za voznju bez kacige

Kazna 300 kn za voznju bez vozacke.

 

Kolegu nisu gnjavili...

 

Pa me zanima sljedece...

 

Urucili su mi odmah obavezan prekrsajni nalog te uplatnice...

 

1.U roku od koliko dana se imam pravo zaliti?

 

2.Pise da moram platiti u roku od osam dana na uplatnicama,ma nisu normalni,odkud mi toliko love,sta se dogada ako ne platim u roku?

 

3.Da li cu dobiti zabranu upravljanja motornim vozilom,samo tu A1 kategoriju ili necu ni B kategorijom moci upravljati?

 

Kada ce mi zabrana upravljanja poceti?

 

Kada mi kuci stigne obavijest,za koliko vremena prosjecno stize?

 

Hvala

 

Sori sto serem, ali, ti si vozio pijan, bez vozacke i pijanog putnika sa sobom jos si vozio i ti bi se zalio? Pa tebi treba dozivotno zabranit pristupm bilokakvim vozilima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bheware je napisao:

Sori sto serem, ali, ti si vozio pijan, bez vozacke i pijanog putnika sa sobom jos si vozio i ti bi se zalio? Pa tebi treba dozivotno zabranit pristupm bilokakvim vozilima.

 

To nije odgovor.

Ako ne znate primjereno odgovoriti, onda bolje takve odgovore nemojte niti pisati.

 

Ovaj portal nije predviđen za takvu vrstu komunikacije među korisnicima.

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Michaelt je napisao:

1.U roku od koliko dana se imam pravo zaliti?

 

2.Pise da moram platiti u roku od osam dana na uplatnicama,ma nisu normalni,odkud mi toliko love,sta se dogada ako ne platim u roku?

 

3.Da li cu dobiti zabranu upravljanja motornim vozilom,samo tu A1 kategoriju ili necu ni B kategorijom moci upravljati?

 

Kada ce mi zabrana upravljanja poceti?

 

Kada mi kuci stigne obavijest,za koliko vremena prosjecno stize?

1. 8.

 

2. Vi ste jedini koji nije normalan, policija predmet šalje poreznoj upravi na prisilnu naplatu, pa sudu na zamjenu novčane kazne u zatvorsku.

 

3. Zabrana se može izreći za sve kategorije, ali je praksa da se okrivljenicima koji nisu skloni učestalo činiti prometne prekršaju izriče zaštitne mjere samo za onu kategoriju vozila kojom su upravljali. Dakle, ovisi o vama.

 

4. Po dovršetku prekršajnog postupka kad stigne obavijest policije o početku zaštitne mjere.

 

5. Ovisi o ažurnosti nadležne policijske postaje. Zakonski rok je 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija