Jump to content

Nasilje nad nemočnom osobom...


Legalni

Preporučene objave

Pozdrav...

molim savjet za ovaj jako potresni slučaj...

 

Mama je doživila moždani udar i oduzeta joj je desna strana tijela i mogučnost govora...ne zna se još koji je stupanj oštečenja mozga...trenutno je u toplicama...

 

Mama če se uskoro morati vratiti doma iz toplica, u stan koji je vlasništvo 50/50 i otac je pokrenuo sudsku diobu za prodaju na sudu. Danas mi je saopčio da se njega ne tiče kako je mama i da on nastavlja sa dovođenjem vještaka i kupaca u stan...

 

Iako zna da za mamu to može iti fatalno jer svako uzrujavanje može ponoviti novi moždani udar...ona ne može hodat, ne može govorit, ne može na wc. ja se brinem o njoj, hranim ju, a ne mogu ništa protiv ovog....

 

šta da radim...? Najavio mi je da nastavlja...i da ga se ne tiče ništa....

 

Meni je to monstrozno...užasno se bojim šta če biti kad se vrati za dva tjedna iz toplica...

 

Prije ju je tukao, liječio se u vrapču, dobivao zabrane pristupa...dovljno je da jednom dođe i počne vikat ili razbijat kao i prije da za mamu to bude pogubno....

 

Ne živi s nama ali može u stan kad želi....

 

kako to spriječit..ona je potpuno nemočna...

 

pomozite molim vas molim vas molim vas....dok je bila zdrava ju je uništio kompletno, a sad mi je najavio da nastavlja....

 

Pozdrav...molim vas dajte neki savjet...ovo prelazi moje granice shvacanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kad ju je tukao, zakon je rekao nema dokaza, kad sada prodaje stan u kojem je mama odrasla, nema mogucnosti da ga se zaustavi, mama je taj stan otkupila od drzave svojim novcima i tako je postao bracna stecevina.

 

Bilo je jos toliko toga....da ne navodim jer je nebitno...jer zakon je apsolutno na strani nasilnika....

 

Cak i sada kada je ona potpuno nemocna, ne moze se micat ni govorit....jedno uzrujavanje, i nece prezivit....

 

Kad ovo pisem uglavnom ljudi misle ...ma daj ne pretjeruj....

 

Ne pretjerujem..mama mi je u zivotnoj opasnosti i nemam kako to spriojecit osim sta sam uspio organizirat da se iz bolnice ne vraca doma...bit ce nemocni bjegunac od kuce...uzas da ni u bolesti nema mira...

 

Nije zafrkancija....borim se za mamin zivot dok jeo ona nemocna.....!!!! AKo se pojavi doma, dokrajcit ce ju ugnjetavanjem i divljanjem...

 

Ali eto...to je legalno, pa smije....:-((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legalni,

nije baš da se ništa ne može učiniti ako je točno sve što ste napisali i opisali. Savjetujem pokušati i poduzeti slijedeće:

 

1. obratiti se CZSS - razgovorom i pismenim putem zatražiti njihov savjet i mišljenje, eventualno da se uključe

 

2. podnijeti tužbu (ukoliko je to majčin stan u kojem je ona "odrasla" kako pišete, što bi značilo da je to njena posebna imovina - te ako je "platila svojim novcem otkup tog stana")- naravno o obliku i materijalnom pravu tužbe raspraviti sa stručnom osobom

 

3. odmah uz podnošenje tužbe, podnijeti nadležnom Zemljišno-knjižnom sudu zahtjev za zabilježbu spora u zemljišnoj knjizi za stan (pa da vidimo tko bi takav stan htio kupiti)

 

4. upućujem Vas na slijedeću adresu gdje se radi savjeta i konzultacije možete obratiti:

 

http://www.pravaustarosti.com/zlostavljanje-starih/stranica-2.php

 

a potom pročitajte i slijedeći podatak na koji sam naišla, pa se raspitajte da li je ovo i zakonski regulirano:

 

http://www.novilist.hr/2009/06/22/policija-ce-nasilnika-moci-udalj.aspx

 

Dakle, ipak možete dosta toga pokrenuti i učiniti u zaštiti Vaše bolesne i nemoćne majke. Pokrenite se i učinite sve što možete pozivam Vas i kažem: Stop nasilju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija