Jump to content

Državna škola za pravosudne dužnosnike


balota

Preporučene objave

Moram se ubaciti, jer ne mogu vjerovati. Kolega Slavery, od svih ljudi u ovoj državi pa i šire s kojima sam imala priliku razgovarati, a koji imaju problema o kojima Vi u Vašem stanju ne možete niti pojmiti, nisu toliko ogorčeni, pesimistični ili da se ne izrazim još gore.

 

Ne mogu vjerovati da imate toliku potrebu jambrati i širiti pesimizam, za koji apsolutno smatram da imate pravo jer ste očito zakinuti nekoliko puta za posao za koji ste kako smatrate, imali nekakvo pravo, no pobogu - pustite ljude na miru, da vode svoje bitke. Pored svega što se događa NIKOME ne trebaju Vaši pesimistični ispadi, ponovo i ponovo i ponovo. Pa nikako da stanete.

 

Znate što - ajte probajte ovako - ako nemate što lijepo reći-radije šutite. Ako imate iskustava - pomozite ljudima da možda ne rade iste greške kao i Vi, a nemojte ljude još cipelariti dok leže na podu, pobogu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavery je napisao:

Nikoga ne cipelarim,samo govorim istinu.

Uljepšavanje stvarnosti nikome ne pomaže.

 

Vaša istina je Vaša istina, kolega. Niste Vi tu da uljepšavate stvari, ali niste bome niti da prolijevate žuč na svakom koraku. Pročitajte malo sve svoje postove, primijetite ton u njima. Zar mislite da to ikome treba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pitanje onima koji su bili na pisanju radnji!

Kakve su bile presude? Da li je bilo puno kandidata?

Nadam se da većina savjetnika bojkotira ovu školu i da će se uskoro nešto povoljno riješiti za nas.

Tri dana u Zgb? Da mi je netko rekao da ću ponovno morati u školu, nikada ne bih upisala pravo.

A sada, nakon 10g staža, kada imaš obitelj i malo dijete...

Jednostavno ne možeš otići na tri dana, ma..katastrofa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Ovo se već previše odužilo i ne znam što toliko čekaju!

 

Navodno je stvar zapela kod DSV-a koji još nije ispravio svoj dio pisanih radnji (rok im je ako se ne varam mjesec dana, a prošlo je više od 2 mjeseca). :vrti:

 

I da odgovorim na prethodni upit:

psihološko testiranje se ne boduje, potrebno ga je samo proći da se vidi jesi li sposoban za dužnost

a za DO je bodovni prag prošle godine (ustvari pretprošle!) bio par bodova niži nego za sud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ljudi malo ću izaći van teme, ali me zanima, a iz zakona se ne može to pročitat.

kako u praksi izgleda školovanje na pravosudnoj akademiji? radite cijeli tjedan i onda vikendom idete na predavanja ili poslije posla? ne kužim.. i onda tako 2 godine. a još te zavrzlame stari-novi pravosudni. ništa mi jasno nije.

inače ja sam odvj. vježbenica i učim za pravosudni ne namjeravam opet u školu, samo me zanima kako to izgleda. pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Natječaji za savjetnike nemaju veze sa državnom školom i bodovi na pravosudnom tu nisu nikakav uvjet, tako da se možeš prijaviti i biti primljen kao savjetnik neovisno o bodovima. Osobno znam dosta ljudi koji su nedavno primljeni kao savjetnici sa manje bodova ili sa tek nešto više od 70 što opet ne bi bilo dovoljno za Školu.

 

Dugoročno (a možda i kratkoročno) sigurno možemo očekivati izmjene propisa u svezi imenovanja sudaca/zamjenika (samo npr. treba dočekati da netko s manje od 70 bodova postane blizak politici :D) pa niti manjak bodova ne mora biti prepreka eventualnom napredovanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Na stranicama DOV-a objavljena je konačna lista kandidata za DO sa datumima razgovora (10.-12. srpnja). Minimum za odlazak na razgovor je 83 boda (tako nešto je bilo i prošle godine).

Sada se još čeka DSV no s obzirom da primaju samo 20 kandidata mislim da će kod njih granica biti i preko 86 bodova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 8 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija