Jump to content

vrsta ugovora


arda

Preporučene objave

Poštovani,

Treba mi pravni savjet,a tiče se same forme i naziva ugovora.

Naime,u postupku sam legalizacije kuće.Dobio sam rješenje o izvedenom stanju,već imam spremnu "etažaciju objekta".Međutim,objekat(kuća)koja se treba uplaniti je na dvije parcele,tj.čestice-od kojih sam(manje)vlasnik ja, a druge otac; i treba izvršiti parcelizaciju,tj.svesti na jednu česticu.Pitanje glasi:Da li ću provesti ugovorom u darovanju kod javnog bilježnika(Pr:ja darujem česticu oca da se svede na jednu)ili postoji neka druga vrsta ugovora? I drugo pitanje,u projektu etažacije,s obzirom da se radi o dva vlasnika,i rješenje o izvedenom stanju je na dva vlasnika(ja i otac)da li i tu treba sačiniti neku vrstu ugovora da bi se etažacija mogla provesti.Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Veću česticu darovnim ugovorom neka otac prenese na Vas !

 

Ugovor ovjerite kod javnog bilježnika .U tom ugovoru otac daruje Vama točno po m2 ili čhv. onako kako je evidentirano u gruntovnici .U ugovoru treba stajati da se tim ugovorom ujedno dozvoljava prijenos prava vlasništva sa dosadašnjeg vlasnika (darodavca na daroprimatelja ).

U gruntovnici podnesete zahtjev za uknjižbu .Za prijenos vlasništva sa oca na sina ne plaća se porez .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija