Jump to content

gubitak bonusa na kasku


IdeUgrad

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Situacija je sljedeća.

Ovo ljeto sam autom naletio na ovcu na cesti. Pozvao sam policiju, napravljen je zapisnik, kaznili su krivca za izazivanje prometne nesreće, on je kriv za sve i tako to.

Nazovem svoje osiguranje i velim situaciju, pitam jel da popravljam auto preko kaska, da ne gubim bonus. Vele oni: "Da, Vi popravite auto preko kaska, mi ćemo se naplatiti od krivca nezgode, Vaš bonus nećemo dirati."

aravno, odem u osiguranje i sad mi vele da je zasad na polici ta šteta evidentirana kao moja šteta i da AKO se ne naplate od čovjeka, ja gubim bonus?!?!

Šta znači AKO se ne naplate? Čovjek neće htjet platiti sigurno i šta onda? Postoji li neka opcija kojom oni njega tuže ili što?

 

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka isplata sa vašeg kaska može (ne mora) značiti gubitak bonusa ili ulazak u malus.

 

Osiguranje može (ne mora) tužiti čobanina i isto tako može (ne mora) vas izvjestiti da su ga uopće i tužili i isto za rezultat parnice.

 

Imali ste izbor ili sami tužiti čobanina ili koristiti kasko (uz gubitak bonusa) i sami ste izabrali ovo drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali tako mi je rečeno u CO.

Nisam ja samovoljno odlučivao i pravio se lud.

Kao što sam napisao, njihov djelatnik 5 min prije nego sam dozvolio da rade procjenu štete mi potvrđuje da se to tako radi i da ja s tim dalje nemam ništa, ukoliko ja nisam skrivio nesreću.

A nisam, i tako stoji u policijskom zapisniku i istom tom "čobaninu" je na licu mjesta uručena uplatnica za izazivanje prometne nesreće.

Meni nije jasno, zašto ja snosim odgovornost za nešto za što nisam kriv i zašto, ako ovaj ne plati štetu, ja njemu glumim jamca?

 

Nebi li oni njega trebali tužiti i dalje sa njim imati parnicu, a meni samo isplatiti štetu bez ikakvih posljedica?

To je jedino logično pošto JA NISAM SKRIVIO NESREĆU i ne aktiviram kasko zbog svoje krivice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija