Jump to content

parkiranje na nogostupu


tina1985

Preporučene objave

Pouka o pravnom lijeku odnosno žalbi (misli da je zapravo prigovor) nalazi se u prekršajnom nalogu koji ste dobili, i tamo piše kome se i kako žali.

 

Nikada ne morate platiti, uvijek se možete žaliti na prvostupanjsku odluku. Hoćete li u žalbi i uspjeti, ili na kraju platiti s troškovima i kamatama, druga je stvar.

 

Nekome je lakše platiti 300 kuna, drugome tjerati stvar ako treba i do Ustavnog suda, pa je dakle odluka samo vaša.

 

U žalbi se možete pozvati da je odluka donesena po neovlaštenoj osobi (ako je doista komunalni a ne prometni redar), i da nije donesena po Zakonu o sigurnosti na cestama nego po nezakonitoj odredbi Odluke o komunalnom redu (ako se radi o Zagrebu - odredbe odluka drugih lokalnih samouprava nisu ukinute!). A da bi bila po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, trebalo je biti utvrđeno da niste ostavili dovoljno prostora na nogostupu itd.

 

Proučiti odluku Ustavnog suda i vidjeti na što se možete pozvati.

 

Ja sam doživio da Zagrebparking povuče sam od sebe tužbu radi naplate ugovorne kazne zbog neplaćenog parkiranja za koju je Ustavni sud utvrdio da je nezakonita, pa ćete možda imati sreće da i komunalni redari dožive slično prosvjetljenje i uopće ne nastave postupak, te time oslobode pravosuđe tereta jednog besmislenog predmeta.

 

A da treba kažnjavati one koji pješacima oduzimaju prostor - treba! Ali po zakonu a ne aginom ćefu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok... a jel znas mozda da li smije komunalni redar po novom uopce dijelit tu kaznu il samo prometni redar , bez obzira sto nije bilo ostavljeno 1,6 m za pjesake , jer cijeli nogostup nema toliko ... i ja bi se rado zalila al na kazni piše da nemam pravo prigovora , a ako ne platim bit ce mi izdan Obavezni prekrsajni nalog s pravom prigovora !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija