Jump to content

pomoć, samohrana majka


mamita2009

Preporučene objave

Suprug me je ostavio za Božić prošle godine, mene i petomjesečnoga sina, pod isprikom da on ipak ne želi brak ni dijete. Sada svakih deset od četrnaest dana dođe pogledati maloga, često dolazi bez ikakve najave i u trenucima kada sam ja na poslu. Zamolila sam ga da to ne čini, ali na svaku moju zamolbu se oglušio.Mojoj majci(koja čuva dijete) neugodno je reći da ne dolazi kada nema mene i svaki puta ga pusti u kuću.

Da stvar bude gora da ne bi bili podstanari moji roditelji su nam ustupili kat kuće da si sredimo i tu živimo, što smo i učinili.

Dignuli smo, tj "suprug" nenamjenski kredit i uredili kat, ugovaratelj kredita je " suprug", a ja jamac. On ima administrativnu zabranu na plaći za taj kredit. Nemamo nikakve imovine koja glasi na naša imena, zanima me kod rastave tj raspodjele bračne stečevine, dali ja trebam njega isplatiti zbog uređenja kata?

Zanima me koja je najjednostavnija procedura i koja papirologija je potrebna za rastavu braka, ali bez ikakve komunikacije sa njim, bojim se da bi mi mogao stvarati dodatne probleme, dakle sporazumni razvod braka ne dolazi u obzir. Molim Vas pomozite mi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tzv. samohrana majka, odnosno roditelj za kojeg se smatra da sam skrbi o djetetu niste, a nećete biti ni nakon razvoda.

 

Preostali način je tužba.

Ali, razvod braka ne podrazumjeva u postupku i utvrđivanje bračne stečevine, diobu i sl., već:

- razvod braka

- povjeravanje maloljetne djece na zajednički život jednome od roditelja

- dinamiku susreta i druženja djeteta sa roditeljem s kojim ne živi

- mjesečni iznos kojim će roditelj koji s djetetom ne živi ga uzdržavati, vrijeme dospjeća i način

 

To ne znači da neće (u bilo koje doba prije, za vrijeme ili kasnije) zahtjev postaviti u smjeru vaših roditelja jer je ulagao u njihovu nekretninu. Naravno, uz dokaze o svemu.

Što se samog kredita tiče, za trajanja bračne zajednice ste ga otplaćivali zajedno, a od kada je prestala postojati (kažete, Božić prošle godine) on sam 100%.

Uvijek se preporuča dogovaranje, pregovaranje i sporazum, ako je moguće...

Ako ne, sud je destinacija i za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija