Jump to content

prekršajna prijava protiv oboje!


nesreca35

Preporučene objave

Prije nekoliko dana imao sam prometnu nezgodu, naime stariji gospodin je izletio pred mene iz sporedne ulice, nije me zamjetio, ja sam se zaletio u njega (stražnju stranu), policija je došla na uviđaj, i podnjeli su prekršaju prijavu protiv oboje, njega (jer je izletio, i oduzeo mi prednost),a mene jer sam se zaletio u njega (vozio sam 20-30ak km/h vise od dozvoljene brzine u naselju) zbog loših uvjeta na cesti i brzine nisam uspio na vrijeme stati. Moje pitanje je ukoliko mi netko može pomoći kako ide postupak kad je protiv oboje podnesena prekršajna prijava, kako ide postupak naplete štete (da li moju štetu naplaćuje njegovo osiguranje i obratno ili ne), te da li ima kakve koristi da angažiram odvjetnika i pokušam to sudski riješiti s obzirom da je policija ustanovila da se sudar dogodio 10ak metara od njegovog izlaska iz sporedne ulice, te da se sudar nije mogao izbjeći bez obzira na brzinu vožnje. Unaprijed zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imat ćete sigurno problema s naplatom osiguranja s obzirom da će osiguranje nastojati smanjiti svoj udio u šteti jer ste vi brzo vozili, pa eto time kao doprinijeli šteti.

 

No u sudskom postupku bi mogli u praksi najviše 20% odbiti od ukupne štete Vama.

 

Dakle osiguranje će Vam ponuditi najvjerojatnije nekih 50% štete. To niste dužni prihvatiti, ali se pripremite za moguću parnicu za cijelu štetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije tako.

Imao sam sličan slučaj i kolika je bila brzina i dali je ona prekoračena je između vozača i Policije. Ne vozača i osiguranja. Nije osiguranje mjerodavno na temelju nečega oko čega nemaju nadležnost umanjivati svoju odgovornost. Samo tako pričaju i ljudi se uplaše i popuste.

Bit priče za osiguranje je dali je njihov osiguranik kriv po policijskom zapisniku ili ne.

 

Samo tjerati do kraja i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

ako je tako kako ste opisali, on je kriv za izazivanje prometne nezgode i njegovo osiguranje podmiruje štetu, a vi ćete bit krivi za neprilagođavanje brzine uvjetima na cesti i dobit ćete novčanu kaznu...

 

Netočno. Netočno u potpunosti nema se što komentirati.

 

IdeUgrad je napisao:

Nije tako.

Samo tjerati do kraja i to je to.

 

Netočno. U zapisniku će stajati da protiv drugog vozača slijedi kazna zbog brzine, odgovornost drugog postoji, nije ga izmislilo osiguranje, nema mogućnosti dobiti 100% štetu.

 

Utjerivaczakona je napisao:

Imat ćete sigurno problema s naplatom osiguranja s obzirom da će osiguranje nastojati smanjiti svoj udio u šteti jer ste vi brzo vozili, pa eto time kao doprinijeli šteti.

 

No u sudskom postupku bi mogli u praksi najviše 20% odbiti od ukupne štete Vama.

 

Dakle osiguranje će Vam ponuditi najvjerojatnije nekih 50% štete. To niste dužni prihvatiti, ali se pripremite za moguću parnicu za cijelu štetu

 

Točno.

 

Dakle ovako, policija krivi oboje jer ne zna što će sud na kraju odlučiti.

 

Vrući krumpir se prebacuje na sud i ujedno želi se izbjeći daljnje brojne neugodnosti.

 

Neugodnosti koje mogu proizaći su tužba na državu jer je policajac netočnim zapisnikom drugom napravio štetu, a što povlači i disciplinsku odgovornost policijskog službenika.

 

Okrivljavanjem obojice policija završava svoj posao, a sud odlučuje protiv koga će pokrenuti prekršajni postupak i za moguće troškove nepravedno okrivljenog stradat će proračunska sredstva suda, a ne policije.

 

The end.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam rekao kako je bilo u mom slučaju i dobio sam cijeli iznos.

Isto su se pravili pametni itd.

Sudar se nije desio radi neprilagođene brzine, već radi greške okrivljenika(uzimanja prednosti).

Ako je tako okarakterizirano u zapisniku, treba tražiti puni iznos.

Objašnjavala je meni Policija kako to funkcionira.

Dakle, jesam li ja ili ne vozio prebrzo je između mene i njih, a to krivca niti osiguranje ne oslobaća odgovornosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija