Jump to content

kamatarenje


anonimno

Preporučene objave

slučaj je ovakav - pred par godina sam od jednog policiji dobro poznatoga kamatara posudio 5000eur sa kamatom od 20% s time da sam 6 mj davao kamatu i 7. mj glavnicu.

onda počinje pakao - maltretiranje, iznuđivanje, prijetnje meni, a kasnije i nevjenčanoj supruzi i kćeri - ukupno sam mu dao 160,000 EUR. prodao sam stan, digao 2 kredita da ga riješim, ali ništa.

bilo me je strah prijaviti ga jer sam konstantno bio zastrašivan sa njegove strane.

čak se i upisao kao teret na lasničkom listu jedne moje kuće (sva sreća, pa se banka prva upisala jer je kupljena putem hipotekarnog kredita).

ja sam ga tužio za iznudu itd, ali ne znam što je još potrebno.

da li postoji mogućnost da ga moja nevjenčana supruga tuži zbog prijetnji i maltretiranja (telefonska maltretiranja usred noći, dolasci na vrata, prijetnje da će nam kćer sasjeći u komadiće - svi susjedi u zgradi su čuli!!). par puta je policija bila pozana, ali njihovom nezainteresiranošću nije se ništa postiglo.

znam da sam trebao prije reagirati, ali tek sad sam stupio u kontakt sa još nekim osobama koje je on kamatario.

što se može napraviti? hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li postoji mogućnost da ga moja nevjenčana supruga tuži zbog prijetnji i maltretiranja....

 

postoji, a ovisi o tome kada su bile te prijetnje (zbog zastare!)..

ako zastara progona nije nastupila, supruga neka ode u policiju, podnese prijedlog za progon, opiše događaj, navede potencijalne svjedoke..

može to učiniti i na način da se pismeno obrati drž. odvjetništvu u mjestu gdje su se prijetnje dogodile ili osobnim odlaskom u drž. odvjetništvo..

 

kažete da ste ga tužili za iznudu..

kakav postupak se protiv te osobe vodi?

 

tu postoji i lihvarenje, ali izgleda da je za to k.d. nastupila zastara, jer kažete da je bilo prije par godina...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tijeku je kazneni postupak koji sam prvotno prijavio državnom odvjetništvu prošle godine u 3.mj. otada nikakvih novosti, ali maltretiranja su se nastavila ali u manjeg intenziteta, što i sada traje. u policiji kažu da ne mogu ništa napraviti ako se nešto konkretno ne dogodi (na moj upit što konkretno - odgovor je bio udarac, ot mica ili slično).

agonija je trajala 6,5 godina do podnošenja prijave odvjetništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se točno dogodilo nakon vaše prijave? u kojoj fazi se taj postupak nalazi? prijava odbačena? pokrenuta istraga? podnesen optužni prijedlog?

jeste li se u do-u raspitivali o ishodu podnesene prijave?

 

ne mogu vam reći ništa konkretno jer ne znam detalje...

ako je već sve prijavljeno, policija i neće i ne može ponovno za isto prijavljivati istu osobu, to je jedan događaj koji traje kroz određeno vrijeme u kontinuitetu...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se točno dogodilo nakon vaše prijave? u kojoj fazi se taj postupak nalazi? prijava odbačena? pokrenuta istraga? podnesen optužni prijedlog?

jeste li se u do-u raspitivali o ishodu podnesene prijave?

 

ne mogu vam reći ništa konkretno jer ne znam detalje...

ako je već sve prijavljeno, policija i neće i ne može ponovno za isto prijavljivati istu osobu, to je jedan događaj koji traje kroz određeno vrijeme u kontinuitetu...

 

 

 

 

 

prijava je (valjda) kod suca ili na čekanju. znam da nije odbačena.

da li je možda bitno što je ta osoba već bila prijavljivana policiji zbog lihvarenja, ali se nije išlo u privatnu tužbu.

ja sam u nekoliko navrata njega prijavljivao policiji, ali od toga ništa, od njih sam dobio odgovor da oni tu ništa ne mogu nego se sve mora rješavati putem suda. čak ni kopiju zapisnika nisam dobio.

da li bi možda bilo bitno materijalno stanje te osobe, jer on je nezaposlen, ali posjeduje previše skupih materijalnih dobara (nekretnine, automobili, veća količina nakita) za nezaposlenog čovjeka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija